Trending News

Energo-krīze Eiropā

Mākslīgi izraisīta krīze kaut kādā brīdī pārvēršas par īstu – plāndēmijas sakarā varam vērot tieši to. Jo īstā krīze – tās ir sekas apzinātai ekonomikas un tautsaimniecības graušanai, kas arī bija plāns no paša sākuma.

Globalizētā pasaulē tas viss nevar palikt tikai lokāli, īpaši, ja tas saistās ar enerģiju. Karš ar klimatu un elektro piegādes tīklu apzināta demontāža jau šobrīd iezīmē to, ka Eiropā atkal draud pamatīgas ziepes un tas vērojams jau pēdējo mēnesi. Šobrīd no Eiropas un Āzijas bija vērojams pieprasījums gāzei no ASV  – kā ziņo Financial Times, tad notiek pat zināms likmju karš starp šiem reģioniem par ASV šķidrās gāzes piegādēm un tajā uzvar Āzijas pircēji.

Kādu brīdi vērojams arī ogļu eksporta pieaugums – taču šīs piegādes pamazām izsīkst. Jūlijā jau ASV ogļu eksports bija par 20% mazāks, kā jūnijā. Un arī šeit pamazām iestājas tas pats investīciju trūkums, kas ir saistīts ar politiskiem lēmumiem apturēt fosilo kurināmo un arī darba spēka trūkums, ko izraisījusi plāndēmija. Bet kas notiks tālāk un ziemā? Wall Street žurnāls šonedēļ raksta par to, ka arī ASV draud elektrības cenu kāpums – tur gāzes uzkrājumi septembra sākumā ir jau par 7.4% mazāki, kā vidēji pēdējo 5 gadu laikā.

Samazinās arī ogļu uzkrājumi –  tāpēc, ka tās tika vairāk eksportētas, jo par tām varēja dabūt trīs reizes lielāku cenu, kā pirms gada. Bet visa tā rezultātā ogļu krājums ASV var nokrist līdz pusei no tā, kas tur bija pagājušā gadā. Šogad arī pieprasījums būs lielāks, jo ASV ekonomika mēģina kaut kā atkopties no plāndēmijas. Bet tas viss palielina elektrības cenas un tas notiek arī pie mums.

Un tas nozīmē arī to, ka beigsies eksports arī uz Eiropu un šeit situācija kļūs vēl dramatiskāka. Mums taču ir jāboikotē Baltkrievijas AES un jākaro pret Krievijas Ziemeļu Straumi II – bet vējš Eiropā ir apstājies un tā kļūst par tādu pašu dreifējošu kuģi kā viduslaikos, kas nekust no vietas, ja vēja nav.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Par to vēl 14.septembrī rakstīja Yahoo. Visvairāk problēma skar UK – tās ierēdņi vēl pagājušo gadu lielījās, ka līdz 2030 gadam varēs pilnībā nodrošināt visu ar zaļo enerģiju – tagad atkal Daba parāda, ka tai ir savi plāni. Kārtējo reizi Eiropa ir iedzinusi sevi stūrī, no kura vienīgā izeja būtu aktīva sadarbība ar Krieviju, bet tas Navaļnijs..

Kā vienmēr, cietēji būsim mēs – elektrības cenas kāps debesīs, kurināmā sāk pietrūkt, to iepirkt nav kur – labi, ka daudziem vēl ir atmiņā tā sauktās Godmaņa krāsniņas.

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment