Trending News

EZA atzīst: AstraZeneca vakcīna izraisa asins trombus smadzenēs

2021. gada 8. aprīlī / TheTrueDefender

Eiropas zāļu aģentūra (EZA) oficiāli apstiprinājusi tiešu AstraZeneca vakcīnas sakarību ar asins trombiem cilvēka smadzenēs. Apvienotā Karaliste momentā pārtraukusi vakcīnu testēšanu bērniem un pusaudžiem

Kāds būs nākamais gājiens? AstraZeneca iziešana no tirgus? Un kas notiks ar visiem tiem cilvēkiem, kas jau ir saņēmuši AstraZeneca vakcīnu?

Asins trombi ir nāvējoši, jo īpaši, ja tie veidojas galvas iekšpusē, pārsvarā jau — smadzenēs…

Pēc ilgstošas pretošanās, ko MaināmPasauli aprakstīja pirms trim nedēļām, Eiropas zaļu aģentūra (EZA) tagad ir apstiprinājusi “pārliecinošu AstraZeneca vakcīnas saikni” ar asins recekļu veidošanos cilvēka smadzenēs.

Marko Kavalēri (Marko Cavaleri), šajā pētījumā iesaistītais EZA pētnieks, kādam itāļu laikrakstam paziņojis, ka “mēs tagad varam apgalvot, ka ir skaidrs — smadzeņu trombiem ir sakarība ar vakcīnu.”

Viņš turpināja: “EZA pašlaik izpētī 44 ziņojumus par trombiem smadzenēs, kas izveidojušies vakcinētiem cilvēkiem Eiropas ekonomikas zonā. Lielbritānijas valdības Zāļu un veselības aprūpes produktus regulējošā iestāde ziņojusi par vēl 44 asins trombu gadījumiem, no kuriem septiņi beigušies ar pacienta nāvi (pēc datiem uz 24. martu). Reuters ziņoja, ka liela daļa citušo bija jaunas un vidēja vecuma sievietes, taču EZA vēl nav secinājusi, vai šai grupai ir paaugstināts risks, saņemot vakcīnu.”

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

UCL Neiroloģijas institūta profesors Deivid Verings (David Werring) līdzīgu jautājumu komentējis, teikdams: “Trombi iet roku rokā ar zemu trombocītu līmeni un “retām antivielām” asinīs, ko saista ar citiem recēšanas traucējumiem. Tas palielina iespējamību, ka vakcīna varētu būt izraisošais faktors šajos reti sastopamajos un neparastajos cerebrālo venozo sinusu trombozes (CVST) gadījumos, lai gan mēs to vēl nezinām, tā ka steidzami jāveic vēl pētījumi.”

Sagaidāms, ka EZA šo atskaiti publicēs nākamnedēļ. Katrā ziņā no atskaites “nav sagaidāms, ka tā norādītu [..] uz cilvēku vecuma grupām, kurām AstraZeneca noteikti nevajadzētu indicēt.”

Gan AstraZeneca un J&J adenovīrusa vektora vakcīnu, gan Pfizer un BioNTech mRNS vakcīnu gala efekts ir likt cilvēka organismam ražot pīķa proteīnu — nezināmu laiku nezināmos daudzumos. Asins recekļi var rasties no vīrusa vektora vai no pīķa proteīna, vai no vēl kaut kā cita.

Gadījumā, ja pīķa proteīns pats ierosina recēšanu, kas ir zinātnieku izvirzīts un pamatots, lai gan vēl nepierādīts pieņēmums, tad visas četras vakcīnas būtu trombus izraisošas.

Ziņas un titulbildes avots.

EZA paziņojuma dēļ Apvienotā Karaliste ietur pauzi vakcīnas testu veikšanā ar cilvēkbērniem

Otrdien Oksfordas Universitāte paziņoja, ka ieturēšot pauzi “nelielā Covid-19 vakcīnas testēšanā, ko AK attīstīja kopā ar AstraZeneca, testējot tās iedarbību uz bērniem un pusaudžiem, jo gaida papildu datus par retiem asins recekļu veidošanās gadījumiem pieaugušajiem, kas saņēmuši vakcīnu.”

Gan Vācija, gan Francija šo vakcīnu tagad izmantošot “vairs tikai” cilvēkiem virs attiecīgi 60 un 55 gadu vecuma, kas ir tieši tās vecuma grupas, kurām tās iepriekš noliedza vakcīnas piemērotību.

AK un vakcīnu ražotāji līdz šim pretojās jebkādiem to lietošanas ierobežojumiem, apgalvojot, ka neesot nekādu pierādījumu sakarībām. Vēl otrdien Pasaules veselības organizācija paziņoja, ka tai neesot pamata grozīt savu novērtējumu, ka AstraZeneca vakcīnas ieguvumi cīņā pret Covid esot daudz lielāki par jebkādiem riskiem.

Avots.

EZA tagad izmeklē asins trombu sakarību arī ar Johnson & Johnson vakcīnu

Pavisam karsta ziņa — pēc četriem ASVV paziņotiem gadījumiem par asins trombiem un viena nāves gadījuma pēc ASV ražotāja Johnson & Johnson vakcīnas Eiropas zāļu aģentūra tagad izmeklē arī šīs vakcīnas iespējamo sakarību ar šādām blaknēm. Vērā tiek ņemts arī tas, ka vietām konstatēts, ka vakcīnu saņēmušie pacienti pastiprināti sūdzas par galvassāpēm. Kamēr notiek izpēte, EZA devusi zaļo gaismu turpināt J&J vakcīnas lietošanu, jo “pagaidām vēl nav konstatēta vakcīnas sakarība ar asins trombiem, kas parasti sastopami vidēji 1 cilvēkam no 100 000.” Vakcīnas lietderīgums esot vērtējams augstāk nekā ar to saistītie riski.

Avots.

Apkopojusi un tulkojusi L. Tjuniņa.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment