Thursday, September 24, 2020
Trending News

Facebook ar 1. oktobri vēl palielinās cenzūru

Marks Zakerbergs, Facebook izpilddirektors, bieži ir vārdos izteicis apgalvojumu par pilnīgas vārda brīvības nodrošināšanu platformā, tomēr darbi un lietotāju pieredze liecina par pretējo. Diemžēl viņš jau kļuvis par simbolu tam, ka runā vienu, bet faktiski Facebook dara pilnīgi citu. Nesen Facebook paziņoja, ka jāapstiprina izmaiņas pakalpojumu sniegšanas noteikumos. Šis atjauninājums drīzāk ir kā “brīdinājumu par cenzūru”, kas nozīmē, ka Facebook noņems vai ierobežos piekļuvi jebkuram platformas saturam, kas uzņēmumam visā pasaulē var radīt juridiskus vai regulatīvus riskus. Cenzēt jebko un bez nekāda pamatojuma Facebook sev piešķir tiesības no 2020. gada 1. oktobra.

Visu demokrātisko valstu konstitūcijas garantē vārda brīvību, tomēr Facebook ar šo pierāda, ka ir pret šīm demokrātiskajām vērtībām.

Turklāt cenzūra neskar netikumīgus postus, nepiedienīgus vai sabiedrību degradējošus. Tiek cenzēta alternatīvās medicīna, brīdinājumi par vakcīnu riskiem, diskusijas par 5G un Covid-19 afēras atspēkojumi. Tāpat tiek regulāri cenzētas arī vietējo opozīcijas politiķu runas – Latvijā tam ir konkrēti piemēri.

Daudzi lietotāji Austrālijā, Indijā un ASV ir ziņojuši, ka ir saņēmuši paziņojumu atjauninājumus no Facebook, kuros uzņēmums ir brīdinājis lietotājus par bezierunu cenzūru. Turklāt paziņojumā ir teikts, ka šī darbība tiks iekļauta Facebook pakalpojumu sniegšanas noteikumu 3.2. sadaļā un sāksies no 1. oktobra.

Uzņēmums nesen norādīja, ka viņi plāno neļaut Austrālijas iedzīvotājiem un ziņu izdevējiem vispār dalīties ar ziņām. Šis plāns ir stājies spēkā pēc tam, kad Austrālija ierosināja pretmonopola likumu, kas uzliek par pienākumu tādiem tehnoloģiju gigantiem kā Facebook maksāt taisnīgu naudas daļu Austrālijas vietējiem medijiem par saturu, ko viņi publicē FaceBook.

Tomēr tagad šīs jaunās satura mērenības un policijas darbības izmaiņas neaprobežosies tikai ar Austrāliju, jo Facebook ir teicis, ka šis atjauninājums būs globāls, un tas uzņēmumam dos lielāku elastību mainīt savus pakalpojumus Austrālijā un lai netiktu traucēta uzņēmuma darbība.

Paturot prātā uzņēmuma iepriekšējo pieredzi, šķiet, ka šāda satura cenzūras uzsākšanai ir pamatots mērķis. Facebook bieži ir saņēmis daudz kritikas par pretvalstiska satura cenzēšanu. Nesen arī Facebook ierobežoja un izvilka pret valdību vērstus ierakstus Vjetnamā, un pasaule to neuztvēra labi, jo, no otras puses, Marks Zakerbergs pastāvīgi noliedz šādas apsūdzības un turpina apgalvot, ka Facebook savā platformā propagandē vārda un vārda brīvību. Tie diemžēl ir klaji meli. Ar melošanu pat ASV Kongresam Zakerbergam nav problēmu –

Arī šī atjauninājuma laiks ir izšķirošs, un cilvēki visā pasaulē tikai pievienojas punktiem, lai savienotu šo soli ar 3. novembrī gaidāmajām ASV prezidenta vēlēšanām. Šīs izmaiņas ASV un Indijas varas iestādēm piešķirs pilnvaras tagad plašāk policesjiski kontrolēt saturu, jo arī gaidāmo ASV vēlēšanu sakarā informācijai Facebook būs svarīga loma.

Ir plaši zināms, ka Facebook tiešā veidā aizstāv Deep State un aktīvi un mērķtiecīgi strādā, lai panāktu Baidena uzvaru un nekādā gadījumā prezidenta Trampa pārvēlēšanu –

Šis atjauninājums saņem plašu kritiku no Facebook lietotājiem visā pasaulē. Tas nozīmē, ka sāvies Facebook noriets, atcerēsimies, ka nekas nav mūžīgs.

Vai faktčekers būtu jāsoda kā noziedznieks par ārsta viedokļa cenzēšanu?

Visrupjāk FaceBook izrīkojās, cenzējot ārstu viedokli, kuri bija pulcējušies, lai cilvēkiem paziņotu, ka pret Covid jau ir efektīvas zāles, stāstot par savu praktisko pieredzi kopš Covid afēras sākuma –

Share With:
Rate This Article
Comments
  • I try to wind my automatic watches, does not work

    septembris 19, 2020

Leave A Comment