Trending News

Facebook faktu pārbaudītāju valde cieši saistīta ar Džordžu Sorosu

18 no 20 valdes locekļiem, kuru pilnvarās ir noņemt saturu no FaceBook platformas, ir saistība ar liberālo miljardieri Džordžu Sorosu vai viņa atbalstītajām grupām. RealClearPolitics pētījums, ko veica Sharyl Attkisson, parādīja, ka 18 no 20 Facebook uzraudzības padomes locekļi “sadarbojās ar grupām vai ir piesaistīti tām grupām”, kuras ir saņēmušas finansējumu no Sorosa atvērtās sabiedrības fonda.

Piemēram, Evelyn Aswad, ASV tiesību profesore, kura saņēma grantu no fonda, kas sadarbojas ar Sorosu. Aswad ir arī teica, ka viņa uzskata, ka korporācijām vajadzētu saskaņot savus “izteikumus ar starptautiskajiem cilvēktiesību likumiem” un vadīties pēc “starptautiskajiem likumiem par vārda brīvību”.

Kā teikts ziņojumā, viens no valdes līdzpriekšsēdētājiem Džamals Grēns ir bijušais palīgs Kamalai Harisai un Kolumbijas universitātes Juridiskās skolas profesoram. Saskaņā ar ziņojumu abiem ir saistība ar Sorosa ģimeni un viņa nodibinājumu.

Valdes locekle Maina Kiai ir Human Rights Watch alianses un partnerības iniciatīvas direktore, kas no Sorosa ir ieņēmusi 100 miljonus dolāru. Kiai bija arī Kenijas Cilvēktiesību komisijas dibinātāja, kas no Sorosa saņēma vairāk nekā 600 000 USD.

Cits līdzpriekšsēdētājs, Dānijas bijušais sociālistu premjerministrs Helle Thorning-Schmidt, ir paudis atbalstu demokrātijas “pārveidošanai” un ir pilnvarotais Atvērtās sabiedrības fondu finansētajā Starptautiskajā krīzes grupā, kurā valdes locekļi ir Soross un viņa dēls Aleksandrs.

Maijā četri valdes locekļi publicēja New York Times viedokļrakstu, paši slavinot valdes dažādību un atvērtību.

“Valdes locekļiem ir atšķirīga profesionālā, kultūras un reliģiskā izcelsme, un viņiem ir dažādi politiski uzskati,” viņi rakstīja. “Daži no mums ir publiski kritizējuši Facebook; daži to nav darījuši.

Rakstā ir teikts šādi: “Tātad 2018. gada novembrī, atzīstot, ka nevienam uzņēmumam nevajadzētu risināt šādus jautājumus pašam atsevišķi. Facebook apņēmās izveidot neatkarīgu uzraudzības padomi, kas pārskatīs Facebook lēmumus par to, kādu saturu dzēst. Pēdējo 18 mēnešu laikā vairāk nekā 2000 ekspertu un citu pārstāvju no 88 valstīm ir iesniegušas atsauksmes, kas ir ietekmējušas šīs uzraudzības padomes veidošanos, kurā būs 20 locekļu (beigās pieaugs līdz 40) un kurai plānots uzsākt darbību šogad. ”

Soross pēdējos gados ar savu organizāciju starpniecību aktīvi finansē kreisā flanga organizācijas visā valstī, ieskaitot naudas iepludināšanu vietējo prokuroru vēlēšanu kampaņās Filadelfijā un Sentluisā.

Kritiķi ir iebilduši, ka viņa Sentluisas iecirkņa prokurora Kima Gardnera atbalsts jau ir izrādījies labvēlīgs demokrātu mērķiem nemieru radīšanā.

Pagājušajā mēnesī Soross iepludināja 220 miljonus dolāru dažādām organizācijām, kuru mērķis bija atbalstīt kustības Black Lives Matter, kuras līderu aģitācija ir saistīta ar marksismu.

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment