Thursday, August 13, 2020
Trending News

Facebook vadītājam Zakerbergam draud reāla kriminālatbildība

Jau ziņojām, ka Facebook vadītāja Marka Zakerberga saistītajā uzņēmumā, kuri nodarbojās ar cenzūru – iefiltrējās žurnālisti Zach McElroy un Ryan Hartwig, kuri atmaskoja Facebook cenzūras patiesās aizkulises. Faktiski atklājās, ka Facebook strādā kā politiska struktūra ASV demokrātu interesēs. Pretēji jaunatklātajai informācijai pārs mēnešus iepriekš Marks Zakerbergs bija apgalvojis ASV kongresam oficiālā nopratināšanā, kad Facebook neaizstāv vienu noteiktu politisko partiju. Tagad ir pierādījumi, ka Zakerbergs melojis. Kā zināms melošana ASV Kongresam nozīmē bargu kriminālatbildību.

Republikāņu kongresmenis Matt Gaetz oficiāli iesniedza vēstuli Tieslietu departamentam un ASV ģenerālprokuratūrai, pieprasot, lai tiktu izmeklēta Facebook korumpētās rīcība. Facebook izpilddirektors Marks Zakerbergs vairākkārt ir apliecinājis Kongresam, ka viņa uzņēmums necenzē politiķu izteikumus.

Ģenerālprokuroram ģenerālprokuroram Viljamam Barram nosūtīts krimināllietas pieprasījums izmeklēt Facebook izpilddirektoru Marku Zakerbergu par kongresa maldināšanu.

Zakerberga 2018. gada liecināšana Kongresam

Zakerbergs liecināja 2018. gada 10. aprīlī pirms Senāta Tiesu komitejas un Senāta Tirdzniecības, zinātnes un transporta komitejas kopīgas sēdes, bet pēc tam nākamajā dienā Mājas Enerģijas un tirdzniecības komitejas priekšā – un abās noklausīšanās reizēs Facebook izpilddirektoram tika jautāts par viņa uzņēmums veica ASV prezidenta izplatītā satura cenzēšanu.

“Būdams Kongresa loceklis, es apšaubu Zakerberga kunga patiesumu un viņa vēlmi sadarboties ar mūsu uzraudzības iestādi, novirzot Kongresa resursus sensitīvas izmeklēšanas laikā un būtiski kavējot mūsu darbu, ”rakstīja Gaetz šodien izplatītajā vēstulē.

Abos gadījumos Kongresa locekļi tieši vaicāja Zakerberga kungam par apgalvojumiem, ka Facebook cenzē un dzēš saturu, kas atbalsta prezidentu Donaldu Trampu un citus konservatīvos. Savās atbildēs Zakerbergs atkārtoti un kategoriski noliedza jebkādus aizspriedumus pret konservatīvo runām, personām vai politiku. Zakerbergs arī noraidīja aizdomas, ka Facebook veic jebkāda veida redakcionālas manipulācijas.

Šeit skatāms Kongresmeņa Gaetza vēstules oriģināls.

Tomēr nesenie projekta Veritas ziņojumi, kas atspoguļo ziņotājus, kuri bija iefiltrējušies kā Facebook “satura moderatori”, ir nodrošinājuši daudz pierādījumu, ka Zakerbergs ir melojis kongresam.

Tagad ir pienācis laiks, kad Zakerbergam ir atbild uz jautājumiem, bet Kongresam jāiepazīstas ar patieso Facebook praksi. Būs interesanti paskatīties kā Zakerbergs varēs izskaidrot Facebook sistemātisko politisko cenzūru, kas tik skaidri un uzskatāmi parādīta video.

Amerikāņi augstu vērtē vārda brīvību, kas nostiprināta Pirmajā konstitūcijas labojumā. Lielo tehnoloģiju milžu grupā organizētajai cenzūrai ir jābeidzas.
Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment