Trending News

Feisbuk nedienas – algoritms atzīmē melnos kā primātus

Feisbukam piektdien nācās atvainoties par to, ka tā visuredzošā un rasismu/homofobiju/antivakserus uzmanošā acs jeb Mākslīgā intelekta algoritms nodēvēja kādu melnīti par primātu.

Par to pavēstīja New York Times un vēlāk arī citi mediji. Feisbuka runaspersona pastāstīja, ka tas esot absolūti nepieņemama kļūda un ka attiecīgā rekomendējošā programma ir atslēgta.

Runa ir par topiku rekomendējošo programmu, kas iesaka līdzīgus video skatītajam, balstoties uz to, ko viņš skatās tai brīdī. Tagad notiek pamatīga izmeklēšana un stingru soļu speršana, lai tas neatkārotojas – tā FB.

Arī savā paziņojumā FB vēlreiz atvainojās par notikušo visiem, kas varētu būt redzējuši šo rekomendāciju. Kas tad notika – tas attiecas uz kādu 2020.gada 27.jūnija video, kuru bija publicējis britu medijs The Daily Mail un tas ir klips par to, ka baltais cilvēks izsaucis policiju uz melno  un tas ar viņiem risina domstarpības. Droši vien, ka tas bija domāts, lai kārtējo reizi uzkurinātu falšo agendu par melno diskrimināciju. Bet tad, kad skatītāji to vēroja, automātiskā programma izmeta paziņojumu – vai Jūs vēlaties redzēt vēl kādus video par primātiem.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Feisbuks par to uzzināja tad, kad to saņēma kāda bijusī FB darbiniece, kurai to savukārt nosūtīja draudzene. To viņa tad publicēja arī Twitterī. Šis nav pirmais tāds gadījums, kad notiek tādas lietas – šī mākslīgā intelekta programma reizēm nostrādā tā, ka parādās balta patiesība – arī Google 2015.gadā piedzīvoja līdzīgu skandālu, kad tās algoritms atzīmēja divu nēģeru sejas ar vārdu ‘gorilla’

Par to arī viņiem nācās atvainoties pašā Wall Street žurnālā.

Bet par to, kāpēc tā notiek – varat izteikties paši.

Kāpēc algoritms tā nostrādāja?

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment