Trending News

Fermeris Bils un sintētiskā pārtika

Savā nesenajā intervijā Džeimsam Templam MIT tehmoloģiju apskatā, dakters un fermeris Bils paziņoja pasaulei savu lielisko plānu. Visām bagātajām valstīm 100% jāpāriet uz sintētisko liellopu gaļu.

133 miljardu dolāru vērtā Bila izteikums kaut kur atgādina bēdīgi slavenās francijas imperatrices Marijas Antuanetes izteikumu par to, ja nabagiem neesot ko ēst, lai taču ēdot kūkas. Tomēr viņai nebija investīciju Francijas lopkobības nozarē. Taču Bilam tādas ir – viņam pieder akcijas tādos sintētiskās gaļas uzņēmumos kā Beyond meats un Impossible Meats.

Savā tieksmē inovēt pārtikas industriju un karot ar klimatu Bils ignorē faktu, ka laboratoriski audzēta Frankengaļa nav derīga cilvēka organismam, bet globālās pārtikas sistēmas aizvietošana ar šādām tehnoloģijām novedīs pie kārtējās katastrofas. Protams, tāds jau arī ir šīs plāns, paralēli globālai vakcinēšanai.

Bilam ir lielas investīcijas – vismaz 75 miljoni ieguldīti vienā no šādiem uzņēmumiem – Impossible Foods. Viņa partneris tajā ir Pats Brauns – Kalifornijā bāzētā uzņēmuma dibinātājs un vienlaicīgi arī ģenētikas inženieris. Abi kopā viņi nolēmuši izplatīt viltus fermu evaņģēliju visai pasaulei – mākslīgā gala ir risinājums karā ar klimatu.

Gaļas industrijai ir beigas, tikai tā to vēl nezina – paziņoja Brauns Web Summit konferences laikā.

Šo abu misija ir aizvietot dzīvnieku gaļas ražošanu ar ģenētiski modificētiem un sintētiskiem aizvietotājiem līdz 2035.

Tehno gaļas titāni naski reklamē savus ciparus. Viņi saka – ja jūs ēdat “Neiespējamo burger” parastā vietā, tad tajā izmantots 96% mazāk zemes, 87% mazāk ūdens un 89% mazāk CO2.

Izklausās skaisti. Taču viņi nepasaka to, ka sojas proteins, ko tur izmanto, ir daudzkārt apstrādāts un tajā vairs nav nekādu vērtīgu uzturvielu.

Kā stāsta Sāra Keouha, eko- diētas speciāliste, tad daudzu kompāniju mākslīgās gaļas izstrādājumos atrodamā soja parasti ir ģenētiski modificēta un kopā ar toksiskiem pesticīdiem. Sojas paraugi, ko novērtēja USDA pesticīdu kontroles programma, parādīja, ka tur atrodami 14 dažādi toksīni, ieskaitot tādus, kuri jau ir atzīti kā cēlonis onkoloģijai, imūnsistēmas problēmām un cilvēka mikrobioma traucējumiem’

Bils, Brauns un citi Silikona ielejas barības futūristi nerunā arī par to, kāpēc tērēt miljoniem dolārus toksiskas viltus gaļas ieviešanai, ja to var pārtraukt ēst tāpat, vai padarīt par ekskluzīvu un retāku mielastu – tam taču ir neskaitāmi diētu paraugi, ko varētu popularizēt. Jo sintētiskai gaļai taču tāpat nav nekāda sakara ar īsto, izņemot nosaukumu.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Pats Bils ir lielākais zemes īpašnieks ASV un tas rada vēl lielāku trauksmi. Vē sliktāk ir visu šo planetāro fermeru uzskati par to, ka tieši ģenētiski modificētās sēklas un ķīmiskie herbicīdi ir atslēga karā ar klimatu.

Vai tiešām agrikultūras nākotne ir tāda, kā to redz Bils? Kā būtu ar saprātīgas diētas, apdomāta patēriņa un pārtikas sadales organizāciju, kas ļautu audzēt vairāk īstas pārtikas?

Šis lēmums lielā ziņā taču arī ir pašu pircēju rokās – kamēr vēl cilvēkiem maciņi ir pašu rokās, mēs vēl varam pateikt STOP šai industrijai.

A. Vasiļevskis

Vai Tu atbalsti pāreju uz sintētisko gaļu?
Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment