Trending News

FIRED – projekts Fauči atlaišanai ASV senātā

Pieaugot neapmierinātībai ar Baidena administrācijas veselības ierēdņiem, grupa republikāņu nākuši klajā ar ierosinājumu atlaist galveno ASV epidemiologu un jāsaka – vīrusu afēristu Fauči no amata.

Akta ierosinātājs ir Warren Davidson un tā nosaukums ir FIRED (Fauci’s Incompetence Requires Early Dismissal) jeb Fauči nekompetence prasa priekšlaicīgu atlaišanu. Par to ziņo Fox News, kas iepazinās ar šo aktu, pirms tas tiks prezentēts nākamo trešdien.

Ir maz cilvēķu, kuri būtu vēl redzamāk nopelnījuši atlaišanu – saka Vorens savā paziņojumā Fox kanālam.

Viņa pārlieku ilgstošā karjera ir emblēma vēl Eizeinhaura atvadu teiktajam par zinātniski-tehniskās elites pārvaldi mūsu valstī, kas to ņem savās rokās un nerēķinās ne ar patiesību, ne nacionālajām interesēm. Projekts paredz arī ieviest 12 gadu limitu uz NIAID direktora amatu, kas ir Fauči darbs kopš 1984.gada. Tādejādi, ja tas tiek apstiprināts, tad tas vienlaicīgi nozīmē Fauči atlaišanu.

Diemžēl uz to ir visai mazas izredzes, jo demokrāti to neatbalstīs – pat, ja tas tiks cauri Pārstāvju palātai un Senātam, tad prezidents Baidens tam var uzlikt veto.

Baidena administrācija aizstāv gan Fauči, gan viņa pārējos ‘ekspertus’ Tomēr šāds likumprojekts ir pirmā šķelšanās pazīme augstajos varas ešelonos un tas demonstrē aizvien pieaugošo neuzticību gan Fauči, gan CDC un pārējiem Baidena administrācijas veselības ierēdņiem un tas vairs nav tikai starp tā sauktiem ‘trampistiem’ bet arī neitrāliem republikāņiem un pat medijiem.

Pat senator Susan Collins, viena no vismērenākajiem republikāņiem Kongresā, uzklupa CDC direktorei Rochelle Walensky, paziņojot, ka ir zaudējusi ticību šai aģentūrai.

Man bija dziļš respekts CDC vadlīnijām un es tās uzskatīju par zelta standartu. Bet ne ilgāk. Pretrunīgās un mulsinošās vadlīnijas no jūsu aģentūras ir mazinājušas sabiedrisko uzticību un tās ir pretrunā ar daudzu ekspertu zinātniskiem pētījumiem.

Ne vien tas – Kolinsa īpaši vērsās pret Rošelu par CDC pārspīlēto risku vīrusa izplatībā dabā, par ko bija pat Nytimes raksts, kas nodēvēja šos uzskatus par maldīgiem. Tāpat kritizētas tiek arī vadlīnijas par stingro bērnu maskošanu vasaras nometnēs. Kaut arī Valenska apgalvo, ka CDC ir konsultējusies ar vecākiem, lai uzzinātu viņu domas par bērnu drošību šajās nometnēs, vecāku apvienības par to neko nav dzirdējušas. Sanāk, ka CDC direktore vienkārši melo.

Vēl vairāk – arī pats Džo ir nonācis kritikas krustugunīs par to, ka turpina cītīgi nēsāt masku, par spīti tam, ka pilnībā vakcinēts ir gan pats, gan visa viņa administrācija un apkārtējie.

Kritiķi apgalvo, ka turpinot nēsāt masku, viņš sūta nepareizu signālu sabiedrībai, jo tā redz to, ka injekcijas nedod nekādas priekšrocības un tas tikai palielina vakcīnu skepticismu.

Tas izskanēja pat CNN – tajā tika uzdots jautājums par to, vai tiešām pilnībā vakcinētai personai jānēsā maska, pat ja arī visi iekštelpās esošie ir tādi paši? Uz to atksanēja atbilde, ka pārāk liela uzmanīšanās raida sabiedrībai signālu uz to, ka gaismas tuneļa galā isti nemaz nav.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Par šo tēmu Džo tramdīja arī Jūtas štata gubernators Spencer Fox otrdienas Baltā nama sanāksmē. Viņa vārdiem sakot  – cilvēkiem ir jāredz tas, ka vakcīna ir atslēga uz šī visa izbeigšanu – attiecinot uz tiem, kuri nevar apmeklēt ne dzimšanas dienas svinības, ne sporta pasākumus. Un šeit mēs varētu izmantot Baltā Nama palīdzību, kas demonstrē to, ko var darīt vakcinēts cilvēks.

Tomēr pagaidām Džo ir nelokāms un visur staigā uzpurnī. Vēl vairāk, tas pats Fauči nācis klajā ar paziņojumu, ka cilvēki ir tā pieraduši pie maskām, ka tas turpmāk kļūs par ierastu nodarbi un tās būs jānēsā visu laiku, vai vismaz regulārajā gripa/kovid sezonas vai viļņa uzliesmojuma laikā.

Zinātne taču.

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment