Saturday, December 5, 2020
Trending News

Francijā kratīšana veselības ministra, bijušā premjerministra mājas dēļ Covid-19

Francijas policija veica kratīšanu veselības ministra Olivier Véran, bijušā premjerministra Edouard Philippe un citu amatpersonu mājās, veicot izmeklēšanu par valdības rīcību koronavīrusa krīzes situācijā, paziņoja ministrija. Diemžēl šīs kratīšanas notiek tikai ar vienu mērķi – šķietami attaisnot vēl tālākus uzbrukumus cilvēka brīvībām, nosakot komandantstundu.

Verans ir viens no vairākiem pašreizējiem vai bijušajiem ministriem, par kuriem notiek izmeklēšana saistībā ar viņu reakciju uz koronavīrusa pandēmiju pēc Covid-19 upuru sūdzībām, ka viņi ir pārāk lēni rīkoties.

Véran birojs tika pārmeklēts arī kā daļa no pārbaudes, tāpat kā valsts veselības aģentūras direktora Jérôme Salomon mājas.

Kritiķi pārmet valdībai, ka tā ir pārāk lēna, lai izvērstu plaša mēroga Covid-19 testus, un mazina masku valkāšanas nozīmi pandēmijas sākumā, kad sejas pārklājumu bija maz un bija rezervēti veselības aprūpes darbiniekiem.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Īpaša Francijas tiesa ir pasūtījusi izmeklēšanu par valdības rīcību ar koronavīrusa krīzi.

Izmeklēta tiek arī premjerministrs Žans Kastešs, tāpat kā viņa priekšgājējs Edouard Philippe un Verāna priekšgājējs veselības ministrijā Agnès Buzyn. Ceturtdien tika pārmeklēta arī bijušās valdības pārstāves Sibeth Ndiaye mājas.

Jūlijā tika uzsākta tiesas izmeklēšana, bet politiskie uzbrukumi notiek tikai tagad.

Reidi notiek dienu pēc tam, kad Francijas prezidents Emanuels Makrons Parīzē un astoņās citās Francijas pilsētās paziņoja par komandanta stundām.

Šeit iespējams redzēt pēdējo 40 gadu kopējo mirstības statistiku Francijā. Acīmredzami, ka nav nekādi neierasti pieaugumu, pat 2020. gadā mirstība samazinājusies, lai arī visos iepriekšējos gados aina ir ļoti līdzīga.

Neskatoties uz mirstības rādītājiem, mediji turpina ziņot, ka katru dienu jaunu infekciju skaits pieaug rekordlielā ātrumā, radot jaunu slodzi slimnīcu sistēmai.

Mediji ziņo, ka Francijā līdz šim vīruss esot nogalinājis vairāk nekā 33 000 cilvēku, kas esot devītais augstākais skaitlis pasaulē. Salīdzinām šo skaitli ar augstākminēto tabulu, kur atspoguļota mirstība no visiem cēloņiem ir acīmredzami, ka patiesībā nekas nav mainījies. Tātad 33’000 cilvēki miruši līdzīgi kā iepriekšējos gadus un Covid ir tikai viens no nāves cēloņiem, kas visdrīzāk pierakstīts, lai turpinātu celt paniku.

Tāpat arī Harvardas, Stenfordas un Oksfordas vadošie zinātnieki epidemioloģijā uzskata, ka valdību rīcība esot bijusi neattaisnojama, tātad faktiski būtu jāsoda par pretējo - neadekvātiem brīvību ierobežojumiem.

(FRANCIJA 24 ar AFP, AP un REUTERS)

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment