Trending News

Francijā vairākas arodbiedrības piesaka streiku

Divas Francijas arodbiedrības paziņojušas par streikiem pret ugunsdzēsēju un veselības aprūpes darbinieku piespiedu potēšanu.

Viņi uzskata, ka tas pārkāpj pamata tiesības. Viena no Francijas vadošajām ugunsdzēsēju biedrībām FA/SPP-PATS, kurā ir 7000 biedru, pavēstīja, ka no no pirmdienas dodas streikā, ja netiks mainīti nosacījumi patreizējā likumā par piespiedu potēšanu vairākās profesijās.

Šāda piespiedu prasība ugunsdzēsējiem zem soda draudiem ir Konstitūcijas pārkāpums.

Tas teikts biedrības paziņojumā. Mēs neesam pret vakcināciju – saka biedrības pārstāvis Andre Goretti. Taču mēs neesam mierā ar apstākļiem, kādos tas tiek uzspiests ar sankciju draudiem. Savukārt slimnīcu un aprūpes dienestu biedrība SUD Sante Sociaux arī sauc pēc streika un protestiem pret šīm darbībām, kurus tā sauc par uzbrukumu Darba likumam. Saskaņā ar šo jauno likumu, kuru parlaments apstiprināja jūlija beigās, ugunsdzēsēji, mediķi un aprūpes dienestu darbinieki ir tās profesijas, kurām līdz 15.septembrim ir jāsašpricējas, vai arī viņiem draud sankcijas. Jau no 9.augusta cilvēkiem aizliegts bez vīrusa pases būt restorānos un iekšzemes tālajos transporta reisos. Pasi jau vajag muzejos, kino un citās izklaides vietās, kur ir vairāk kā 50 cilvēki.

Šādas fašistiskas prasības izraisīja masu protestus un vairāk kā 200.000 cilvēku atkal izgāja ielās šajā svētdienā. Tajā skaitā tur bija arī grupa ugunsdzēsēju savās uniformās, kuri izgāja ielās Nicā, kur kopumā protestos piedalījās ap 6500 cilvēkiem. Par to nebija apmierināts attiecīgā reģiona ugusdzēsēju padomes prezidents Charles –Ange Ginesy, kurš apsolīja šos darbiniekus pārmācīt.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Tie bija tikai 20-30 no kopējā 3800 skaita šajā reģionā, tā Ginesy. Savukārt biedrības pārstāvis Goretti viņus aizstāvēja, sakot ka tās ir individuālās brīvības, kuras biedrība neapspriež. Katrs ugunsdzēsējs ir ne tikai ierēdnis, bet arī pilsonis. Pamazām franči saprot, kas ir īstie mehānismi, lai panāktu savu taisnīgo prasību izpildi un cīnītos pret varas patvaļu.

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment