Trending News

Francijas slimnīca piesaka streiku

Šobrīd daudzviet pasaulē un īpaši Francijā notiek milzīgi protesti pret kovid tirāniju un ar šo informāciju ir pietiekoši bagāti visi alternatīvo ziņu kanāli. Bet kāda Francijas slimnīca iet vēl tālāk un dara to, kas varētu kļūt kā paraugs arī citiem un faktiski tikai tāda rīcība spēj piespiest satrakojušos režīmus kaut kur apstāties un padomāt, ko tie dara.

Montelimaras slimnīca apkalpo aptuveni 56 tūkstošus cilvēku, bet šobrīd viss apkalpojošais personāls ir devies beztermiņa streikā, lai paustu savu attieksmi pret Makrona drakoniskajiem aizliegumiem viņiem no septembra vidus strādāt bez injekcijām. Šis streiks tika paziņots jau ceturtdien caur vietējo tirdzniecības apvienību un tajā piedalās šīs Francijas pilsētas 200 ārsti un 1500 medmāsas. Liela daļa no viņiem sapulcējās pie slimnīcas ēkas piektdien, paužot savu attieksmi pret lokdauniem, piespiedu potēm un vēlmi pēc brīvības.

Francijas likumdošanā jau tiek pieņemti pēdējie soļi tam, lai visi medicīnas darbinieki, kam ir kontakts ar pacientiem būtu pilnībā sašpricēti līdz 15 septembrim, citādi viņiem draud nemaksāt algas un vispār atlaist.

Mēs esam pret piespiedu potēm un draudiem – nav izvēles starp testiem un potēm – tā Elsa Ruillere, vietējās arodbiedrības pārstāve. Mēs nepiekrītam un mēs gribam izvēli un negribam piespiedu potes.

Viņas pārstāvētā arodbiedrība ir par brīvu un informētu izvēli un nav pret vakcīnām principā, taču ir pret piespiešanu ar draudiem. Daži no ārstiem vēl būtu gatavi izmantot franču kompānijas Sanofi ražojumu, bet to sola tikai decembrī

Mēs lieliski zinām par vīrusa evolūciju – turpina Ruillere. Taču viņa un streikojošie kolēģi norāda uz to, ka par spīti pieaugošam pozitīvo testu skaitam jaunais Delta variants neuzrāda lielāku slimnīcu piepildījumu. Jā, tādā ziņā Francija ir sarkanā zona, bet tas ir tikai testu dēļ, nevis slimības vai mirstības. Hospitalizācijas ziņā mums viss ir kārtībā, mums nevajag papildus gultas vietas, mums ir mazāk slimnīcās esošo, kā agrāk un mazāk arī intensīvās terapijas nodaļās – tā Elsa.

Vēl viena arodbiedrības sūdzība ir par publiskās diskusijas trūkumu, jo Francijā, tāpat kā visur citur šis process notiek bez publikas iesaistīšanas, to virza tikai šaura dažādu ‘ekspertu grupa’ un politiķi.

Francijā masveida protesti risinās jau kopš jūlija vidus, kad Makrons paziņoja par šo piespiedu potēšanu un pošu pasēm, kas būs vajadzīgas visur, kur publiski savācas vairāk kā 50 cilvēki. Tas attiektos uz visām kafejnīcām un lielāko daļu veikaliem jau no 1.augusta.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

18. jūlijā parādījās ziņa, ka protestu ietekmē Francijā ir mainīta šo pasu lietošanas kārtība un ka tās būs tikai lielajās publiskajās iestādēs, kuru telpas ir lielākas par 20.000 kvadrātmetriem. Varētu domāt, ka tā ir kāda neliela uzvara un savā ziņā jau tā ir, taču jāatceras arī par režīmu taktiku, vispirms izsludināt maksimālus aizliegumus vai uzstādījumus, tad sākoties protestiem mazliet piekāpties un ieviest kaut ko mazāk – tādā veidā publikai rodas iespaids, ka tā ir izcīnījusi uzvaru, taču tik un tā afēristi ir panākuši arī savu iecerēto. Overtona logs darbojas arī tā. Ja kaut ko no iecerētā viņiem izdodas ieviest, tad tam sekos nākamie solīši. Tāpēc šobrīd par kaut kādu atelpu runāt ir daudz par agru arī Francijā.

Vai atbalsti Francijas ārstu rīcību?

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment