Trending News

Gāzes, elektrības cenas un Lielais Resets Latvijā

Nesen izskanēja kārtējā priecas vēsts Latvijas iedzīvotājiem. Latvijas valstij piederošais “Latvenergo” un privātā “Latvijas gāze” nākuši klajā ar gandrīz kā savstarpēji saskaņotiem vai nokopētiem paziņojumiem, ka paaugstinās savus tarifus mājsaimniecībām līdz pat 40%.

Par to raksta vietējos medijos, tam skaidrojums dots NRA rakstā, kur pateikts tas, ka pēdējos 12 mēnešos ir bijis straujš resursu cenu pieaugums starptautiskajos tirgos un ka visu šo laiku abas šīs kompānijas faktiski nodarbojušās ar labdarību, sedzot starpību. Bet tagad prieki ir beigušies un laiks maksāt pašiem.

Un patiešām, starptautiskajos tirgos ir šis resursu cenu pieaugums. Bet tas nebūt nav tikai gāzei vai elektrībai. Ja kāds ir pievērsis uzmanību tam, kas notiek visu šo laiku tā sauktās pandēmijas aizsegā, tad var skaidri redzēt to, ka cenas strauji kāpj praktiski visiem būtiskajiem resursiem. Piemēram kokmateriāliem – jau pagājušā gada augustā Financial Times vēstīja par to, ka pieaugums jau sastāda 104% – tas ir 4 reizes lielāks, kā zeltam tajā pašā laikā. Jau tad biržu eksperti to nodēvēja par kokmateriālu vesture nežēlīgāko kāpumu. Tas tiek skaidrots ar lielo pieprasījumu, it kā pandēmijas laikā visi sākuši būvēt mājas.

Taču attiecībā uz mājām turpat ASV notiek vēl kāds ļoti bīstams process. Tur milzīgās finanšu investīciju kompānijas, kā Blackrock nodarbojas ar visu iespējamo dzīvojamo māju, īpašumu un veselu uzbūvēto kompleksu uzpirkšanu par cenām, kas ievērojami pārsniedz to vērtību. Tādā veidā tiek radīts mākslīgs īpašumu cenu burbulis, jo šīs kompānijas rīcībā ir triljoni dolāru un viņiem cena nav svarīga.

Par to jau rakstīja pat Washington Times jau aprīlī. Pēdējo divu gadu laikā vidējā mājas cena ASV ir pieaugusi par gandrīz 1/3. Jau iepriekš iegādāties savu mājokli parastai ģimenei tur bija ļoti grūti, tad šobrīd, ņemot vērā visu situāciju ar vīrusa afēru un milzīgo bezdarbu, tas vienkārši nav iespējams. Realitāte ir tāda, ka izreklamētais ‘amerikāņu sapnis’ jau sen ir tikai aukstā kara propagandas atliekas, jo tieši tur ir vislielākais bezpajumtnieku skaits pasaulē un tie, kas spēj atļauties vismaz dzīvi treileru parkos, jau var sevi uzskatīt par veiksmīgiem.

Un arī tas vēl nav viss – pasaulē tikpat strauji kāpj arī pārtikas cenas visiem globāli nozīmīgākajiem resursiem – par to ziņo arī ANO. Šobrīd jau ir sasniegts augstākais punkts pēdējās desmitgades laikā un process tikai pieņemas spēkā – tai pašā ziņojumā tiek apzīmēts, ka globāls pārtikas trūkums un bads daudzviet pasaulē jau ir realitāte. Varam vēl pielikt klāt nesenos paziņojumus par to, ka pasaulei draud arī sausuma epidēmija, globālā sasilšana un gan jau drīz vēl parādīsies arī kārtējais asteroīds.

Vārdu sakot, visu šo vērojot, rodas sajūta, ka tuvojas apokalipse. Bet kas tad ir noticis, vai pasaulē pēkšņi pietrūcis visu šo resursu, vai tad lokdaunu laikā cilvēki vairāk sākuši ēst, būvēties un patērēt, ka visur pēkšņi tik strauji kāpj šīs cenas?

Protams, ka ne. Savelkam visu šo kopā un atgriežamies pie tā, kas tika teikts jau pašā afēras sākumā. Pareizāk teikt – vēl 2016.gada Davosas foruma reklāmas rullītī – kas tad ir lielais Resets? Tur taču viss bija parādīts – Jums nekas nepiederēs, bet jūs būsiet laimīgs.

Un visu varēs izīrēt no lielajām korporācijām – nekāda personiska īpašuma. Saprotams, ka tas daudziem var likties kaut kas neiedomājams, jo privātīpašums kapitālismā skaitās svēta lieta. Bet tas jau arī ir Resets – šeit ierastais modelis tiek nomainīts uz pavisam citu, neofeodālo iekārtu. Tajā ir tikai milzu korporācijas un cilvēki ir to īpašums.  

Tieši tam arī kalpo šis kovidšovs un visa šī cenu krīze ir tieši tāpēc, lai ģimenes nevarētu atļauties kaut kādus privātos īpašumus, bet otra fāze ir izdabūt no tiem ārā tos, kam tie jau ir. Šeit tad arī darbojas visa mākslīgā krīze, cenu, nodokļu paaugstināšana tik ilgi, kamēr cilvēki vienkārši nevar samaksāt un tiek izlikti – process ļoti strauji ir palaists arī pie mums, režīms dara visu, lai pēc iespējas ātrāk panāktu cilvēku un mazo biznesu bankrotu.

Savukārt globālistu mediji jau atklāti raksta, ka ASV kļūs par ‘īrētāju nāciju’ un ta nemaz neesot tik slikti. Ja tas viss notiek jau šodien, tad kas notiks līdz 2030?

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Stipri apšaubāms, ka nākošgad vispār būs kaut kādas Saeimas vēlēšanas, jo režīms jau ir sagrābis varu un izņēmuma stāvoklī viņus prom dabūt nav iespējams ar demokrātiskām metodēm. Protams, viss tas ir globāli, šeit ir tikai atskaņas, tāpēc daudz kas ir atkarīgs no pasaules notikumiem un cilvēces veselā saprāta kā tāda. Cik ilgi ļaudis sapņos par atgriešanos normālā dzīvē ar švakcīnām, kad sapratīs, ka viss notiekošais ir lielākā transformācija planētas zināmajā vēsturē – grūti spriest. Dzīvosim, redzēsim. Bet domāt par savu autonomiju un apvienošanos kopējai šī laika izturēšanai nu jau ir pēdējais laiks. Tieši tāpēc sabiedrību cenšas šķelt pēc visiem iespējamiem parametriem, sākot ar švakcīnām, beidzot ar LGBT.

Vai esi gatavs šādam scenārijam?

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment