Trending News

Haoss Irānā bez elektrības – notikumu priekšvēstnesis?

Vakar tika aizvadīts notikums, ko daudzi salīdzina ar bēdīgi slaveno Event 201, kas risinājās 2019.gada nogalē. Tas ir Cyberpolygon 2021.

Šobrīd vēl nav pieejami dati par to, kas tur īsti tika simulēts un pie kāda secinājuma nonāca tā saucamie eksperti. Visticamāk, ka tas būs līdzīgs, kā ar iepriekšējo simulāciju. Pagāja tikai daži mēneši un pasaulē sākās Ķīnas vīrusa histērija.

To, ko pasaulei varētu nozīmēt jaunā pandēmija jeb kiber vīruss, paziņoja pats Švābs vēl pagājušā gadā. Tas var izplatīties 10 reizes straujāk par kovidu un šeit inficēta tiek visa infrastruktūra, kas noved pie elektrības atslēgšanās un visu sistēmu apstāšanās, jo mūsdienu modernajā pasaulē uz elektrību balstās pilnīgi viss, tai skaitā ūdens apgāde.

Salīdzinot ar to, kas notiek tad, šī pandēmija ir tikai maza bērna šļupsti  – tā draudēja Davosas foruma boss. Protams, mums droši vien daudziem atkal liekas, ka nē, nevar tā notikt, elektrība nevar pazust, tās ir kārtējās sazvērestības. Vai nu tiešām tā? Kas tad notiek pēdējā laikā pasaulē, cik tā saucamie ‘kiber uzbrukumi’ jau bijuši pa kritiski nozīmīgām infrastruktūras nozarēm? Tas vēl nav bijis pie mums, bet ASV jau bija gan degvielas vada apturēšana, gan lielākā gaļas ražotāja nedienas, gan Ņujorkas metropoles loģistikas departamenta traucējumi. Ir acīmredzami, ka šis ir jauns afēristu ierocis, ko viņi grasās izmantot aizvien biežāk.

Domājams, ka nav grūti iztēloties to, kāds haoss sākas jebkurā palielākā pilsētā, ja tur atslēdzas elektrība kaut uz dažām stundām. Nestrādā luksofori, veikali, banku maksājumi – labi vēl, ja netiek nodzēsti digitālie naudas uzkrājumi. Bet, ja tā notiek?

To, kā tas apmēram izskatās, mēs jau varam aplūkot Irānā. Tur šajā nedēļā šāds process jau tika palaists – protams, varat ticēt, ka tas tur notiek dabiski, bet ņemot vērā ASV atklāti naidīgās attiecības ar Irānu un nemitīgās sankcijas, tas izklausās mazliet naivi. Bet Irānā vēl pagājušās nedēļas nogalē sākās plaša elektrības atslēgšanās daudzviet visā valstī, kas noveda pie tieši tāda haosa, kā augstāk minēts. Nestrādā ledusskapji, kondicionieri, slēdzas ciet iestādes, biznesi, nevar lietot elektroniskās norēķinu sistēmas, nestrāda slimnīcu iekārtas un luksofori – viss pēkšņi apstājas. Tai skaitā arī mobilie sakari un internets. Ja ar to vēl ir par maz, tad Irānā darbojas arī atomenerģijas programma un kas notiek tad, ja atslēdzas atdzesēšanas sistēma kādā no reaktoriem, visiem droši vien ir skaidrs.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Un ko dara cilvēki? Protams, ka viņi iet ielās un rada vēl vairāk haosa. Tāpēc Irānā sākušies ar masu protesti ar saukļiem ‘nāvi dikatoram’ Kaut arī Irānā problēma ar elektrību principā pastāv, jo tur pieprasījums sāk pārsniegt saražoto daudzumu, tomēr šajos notikumos būtiska ir iespēja pavērot, kā praksē izskatās haoss bez tās. Ja par analoģiju pieņem Ķīnas Uhaņas provinci, kur sākās mistiskā vīrusa histērija pēc plāndēmijas simulācijas 2019.gadā, tad varbūt Irānā notiekošais arī ir Švāba piedraudētās nākamās krīzes priekšvēstnesis – tieši tā tas arī izskatās.

Ja viņiem nestrādā plāndēmija, tad droši vien aiz ādas ir vēl negantākas lietas. Iedomājieties kaut dienu bez elektrības Rīgā?

Vai esi gatavs dzīvei bez elektrības?

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment