Helsinku komiteja paziņo, ka Pfizer Izraēlā veic neatļautus eksperimentus ar cilvēkiem

18. janvārī Izraēlas biznesa laikraksts “Calcalist” ziņoja – paredzams, ka Helsinku komiteja (Helsinki Committee for Human Rights), kas atbild par cilvēku izmēģinājumu uzraudzību, paziņos, ka valsts vadītais imunizācijas process ar Pfizer vakcīnām ir klīnisks pētījums, kuram bija nepieciešama iepriekšēja apstiprināšana.

Paredzams, ka Augstākā Helsinku Komisija Izraēlā iesniegs Veselības ministrijai atzinumu, kurā teikts, ka vakcinācijas kampaņa, kuru Izraēlas valdība vadīja kopā ar Pfizer, savā būtībā ir klīniska izpēte, kas ir segvārds izmēģinājumiem ar cilvēkiem, un tāpēc ir nepieciešams, lai šī kampaņa saņemtu skaidru Komitejas atļauju. Atzinums jau ir noformulēts, un tuvākajās dienās [ap 20. janvāri] tas tiks nodots Veselības ministrijas direktoram Hezi Levijam (Hezi Levy).

“Lasot Izraēlas valdības un Pfizer parakstīto līgumu, ir skaidrs, ka tas nepārprotami un nekļūdīgi ir klīnisks pētījums, un tāpēc tas bija jāapstiprina Helsinku komitejā,”

“Calcalist” paskaidroja kāda augsta ranga amatpersona, piebilstot: “Un Komitejas atzinumā tiks rakstīts: “Klīniskie izmēģinājumi nav nekas nepareizs, gluži pretēji. Tomēr klīniskiem izmēģinājumiem (izmēģinājumiem ar cilvēkiem) IR jāsaņem komitejas apstiprinājums un, protams, arī piekrišana no cilvēkiem, ar kuriem izmēģinājuma procesu veiks, dodot viņiem tiesības atteikties no piedalīšanās izmēģinājumu procesā. Tie ir ļoti elementāri jautājumi,” amatpersona secina.

Helsinku komitejas priekšsēdētājs prof. Ītans Frīdmens (Eitan Friedman) atteicās komentēt publikāciju un informēja “Calcalist”, ka komiteja savu nostāju izklāstīs oficiāli, kā parasti, nevis ar plašsaziņas līdzekļu starpniecību. Komiteja ir likumā nostiprināta, un tās praktiskā iesaiste izpaudīsies tādējādi, ka tā noskaidros, vai Pfizer Izraēlā pašlaik veiktais eksperiments ar cilvēkiem ir nelikumīgs.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Gaidāmajai Helsinku komitejas vēstulei ir tālejoša nozīme. Pirmkārt, komiteja var noteikt, ka Izraēlas valdībai jāpārtrauc informācijas pārsūtīšana uzņēmumam Pfizer; tādējādi Izraēlas valdība pārkāptu savstarpējo līgumu. Ja valdība nolems ignorēt Komitejas direktīvu, ikviens Izraēlas pilsonis ar šo lietu varēs vērsties Augstākajā tiesā.

Komiteja var arī pieprasīt informēt visus Izraēlas pilsoņus par vakcīnas rezultātu nodošanu trešai personai, kā arī uzlikt Veselības ministrijai pienākumu pieprasīt vakcinēto piekrišanu būt par eksperimenta priekšmetu.

Turklāt ne Komitejai, ne Izraēlas pilsoņiem nav jāizmanto juridiski instrumenti: Īsa Komitejas vēstule, kurā paziņots, ka tā neapstiprina eksperimentu, varētu ievērojami sarežģīt Pfizer un Izraēlas valdības jautājumus, jo šīs vēstules rezultātā Pfizer nedrīkst sazināties ar Pārtikas un zāļu administrāciju (FDA) un pieprasīt vakcīnas galīgo apstiprinājumu. “Nav iedomājams, ka FDA piešķirtu galīgo apstiprinājumu vakcīnai, pamatojoties uz Izraēlas Helsinku komitejas noraidīto klīnisko pētījumu,” teikts rakstā.

Veselības komunikācijas lektore IDC Herclijas Starptautiskajā skolā (IDC Herzliya International School) Dr. Jafa Šira Raza (Yaffa Shir Raz) atbildēja uz Helsinku lietas virzību, sakot:

Jautājumu jautājums: Kādu vietu šis skandāls ierāda Zaļajai Pasei (Green Passport)? Vai valdība vispār var turpināt veicināt eksperimenta uzspiešanu? Ceļš uz tiesu nekad nav izskatījies tik labi bruģēts, un šoreiz ir grūti iedomāties, kā viņi to varētu ignorēt.”

Papildinājums: Pēc “Calcalist” ziņojuma publicēšanas Helsinku komitejas priekšsēdētājs prof. Ītans Frīdmens nāca klajā ar noliegumu, uzsverot, ka viņš un visa Helsinku komiteja joprojām iesaka vakcīnu tiem, kam nav kontrindikāciju, un turpinot, ka “vakcīna nav klīnisks pētījums. Tā ir balstīta uz klīniskiem pētījumiem, tā ir balstīta uz eksperimentiem. Starp vakcīnu un klīnisku testu nav nekādas saistības.”

Viņš saka, ka visa kņada ir tikai ap vienu jautājumu — daži Augstākās Komitejas locekļi ir juristi, kas lasa Veselības ministrijas un Pfizer līgumu, un mēs kā ētikas komiteja vēlamies nodrošināt Izraēlas pilsoņu tiesību un privātuma aizsardzību.”

Viņš turpināja: “Arī tad, kad tiek veikts klīniskais pētījums, kas ir atzinības vērta darbība, mēs vēlamies no zinātnes viedokļa uzzināt, kas notiek, kāda ir vakcīnas ietekme, kādas ir blaknes; jā, mēs ļoti daudz gribam zināt un sniegt atbalstu. Bet mēs vēlamies uzzināt, vai šo tiesību aizsardzību paredz arī līgums ar Pfizer.”

Izraēlas Demokrātijas institūta vecākā advokāte Dr. Tehila Švarca-Altšūlera (Tehila Schwartz-Altshuler) sacīja laikrakstam “Calcalist”:

Ikviens, kurš apgalvotu, ka tas nav klīnisks pētījums, ir vienkārši melis. Šis ir vislielākā mēroga pētījums ar cilvēkiem 21. gadsimtā. Izraēla kļūst par visas pasaules eksperimentālo lauku (turklāt iekšpagalmā!). Tas var būt skaisti un altruistiski, taču Izraēlas pilsoņus par to vajadzēja informēt.”

Viņa saka: “Izraēlas valsts un Pfizer līguma 2.1. sadaļā ir teikts, ka ‘eksperimenta’ mērķis ir ‘izmērīt un analizēt’ – vēl skaidrāk izteikt izpētes hipotēzi nav iespējams. Teikt, ka tas nav pētījums, ir meli. 2.2. sadaļā vārds ‘dati’ parādās atkal un atkal, un ideja ir tāda, ka tā ir informācija, no kuras vēlaties uzzināt kaut ko citu, nevis tikai pārvietot šo informāciju uz pacienta medicīnisko kartotēku. Šī ir sadarbība pētniecības nolūkos, un tāpēc arī ir aprakstīti “Sadarbības principi”.

Turklāt Švarca-Altšūlera skaidro, ka “4. pantā – tāpat kā jebkurā medicīniskās izpētes līgumā – ir atrunāti noteikumi un iznākumi, un ir atrunāta vienošanās par projekta drošību. Tas vēl vairāk pastiprina faktu, ka šis ir pētījums. Piemēram, saskaņā ar šo pantu līgums tiks atcelts, ja kāda no pusēm nolems, ka tas ir ‘zinātniski nenozīmīgs’.”

Ziņu avots www.israelnationalnews.com

Šeit apskatāms pats līguma dokuments, kurā skaidri un gaišoi aprakstīta vienošanās par eksperimentu (lejuplādēts no šīs saites)

Tulkojusi Zane T.

27.01.2021.

Share With:
Rate This Article
Comments
  • Информационный блог, перейдя на который вы узнаете о том, что такое [url=http://offthevylc.ru/] Зазор между полом и дверью снип. [/url]
    Подробнее [url=http://offthevylc.ru/]на портале[/url]

    janvāris 30, 2021

Leave A Comment