Trending News

Iedzīvotāji pret nacismu – stāsts no Ontario

Ontario ir Kanādas visblīvāk apdzīvotajām provincēm- šeit dzīvo 38% visas Kanādas iedzīvotāju un šeit atrodas arī megapolise Toronto. Un tur pie varas atrodas totalitārisma ieviesējs mērs Dags Fords. Pagājušo nedēļu starp viņu un iedzīvotājiem izvērtās cīņa, kurā viņš bija spiests piekāpties. Kā tas notika?

Pagājušā nedēļā Fords paziņoja kārtējo aizliegumu paketi, kas iekļāva arī visu atpūtas laukumu un parku slēgšanu, aizliedzot cilvēkiem vispār socializēties brīvā dabā ar citu ‘mājsaimniecību’ pārstāvjiem, palielinot policijas pilnvaras apturēt un pieprasīt skaidrojumu jebkuram, kur viņš iet. Tieši tā- šis ir totalitārās pārvaldes nolūks visur, kur tiek plānota Orvela realitāte. Viņi tikai mēģina spert nākošo soli kaut kur un skatīties, kāda ir cilvēku reakcija.

Šeit tā bija drastiska – gan ārsti, gan juristi, gan atsevišķi politiķi un protams, paši pilsoņi asi iestājās par savām tiesībām. Un pats galvenais, kas acīmredzami izšķīra iznākumu par labu cilvēkiem bija tas, ka desmitiem policijas iecirkņi un to darbinieki atteicās pildīt tādas drakoniskas pavēles apturēt un izprašņāt katru gājēju.

Tikpat liela nozīme bija arī masveida protestiem, uz ko savācās vietējie iedzīvotāji un gandrīz visi šoreiz tādā vai citādā formā iestājās pret šādu fašisma formu. Protesti tiešā veidā notika ierastajās vietās, kā Queen’s parkā, tad tie bija ielās.

Taču šoreiz bija vērojama arī cita, pati būtiskākā protesta forma. To varēja vērot, vienkārši esot uz ielas jebkurā vietā – tie bija miljoniem nelielu protestu ik uz soļa. Proti, pilsoņi vienkārši turpināja ignorēt šos aizliegumus un darīt to, ko ikdienā dara. Viņi nepalika mājās, kad ārā spīdēja pavasara Saule un vienkārši devās savās gaitās, satiekoties ar draugiem un pļāpājot parkos. Arī aizliegtajos parkos spēlējās bērni ar vecākiem, piepildītas bija arī kafejnīcas. Par šo notikumu raksta arī lielā Kanādas prese, kā Toronto Sun.

Saskaņā ar likumdošanu, katrs no viņiem šajā brīdī kļuva par noziedznieku, vai viņš to zināja, vai nē. Taču nav iespējams pasludināt par pārkāpējiem visus – nav arī spēka struktūru, kas var arestēt un ieslodzīt visus-  tā ir vienkāršā patiesība, kā cilvēki var uzvarēt. Šoreiz tika uzvarēta neliela kauja – Forda administrācija bija spiesta atsaukt šos aizliegumus, redzot, ka tos neviens negrasās ievērot – viņi gan neatvainojās, tikai atkāpās no sava nodoma ieviest totalitārisma nākošo soli, jo šoreiz acīmredzami pāršāva pār strīpu. Taču tas nenozīmē, ka ideja ir atmesta.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Viņi centīsies savu plānu īstenot un droši vien tie būs kādi mazāki solīši, kā atņemt cilvēkiem vēl atlikušās tiesības. Taču šīs 24 stundas parādīja, kā ir jānotiek īstiem protestiem – nav pat jāpulcējas, nav jāskandē kaut kādi saukļi, nav nekas jāgrauj vai jādemolē veikali. Ir vienkārši mierīgi jāturpina ikdienas gaitas. Tad, kad pietiekošs skaits cilvēku pārvarēs iluzorās bailes no saujiņas teroristu, tā arī būs uzvara. Protams, ir liela nozīme tam, kā uzvedīsies spēka struktūras – Kanādā viņi palika cilvēki.

A. Vasiļevskis

Kā policisti rīkosies Latvijā šādā brīdī?
Share With:
Rate This Article
Comments
 • Tas lieku reizi parāda, ka mūsu savstarpējās attiecības regulē vien spēles noteikumi. Un ja šie noteikumi iet pretrunā ar cilvēcību un dabas likumiem, tad tos var un vajag atcelt. Tagad ir pārāk daudz noteikumu pieņemts, kas padara cilvēku par pārkāpēju vai pat noziedznieku, kad viņš reāli neko nenodara. Turpretī noziedzīgas darbības tiek padarītas likumīgas un godājamas. Piemēram, spekulācija un augļošana vēl 4-5 gadsimtus atpakaļ netika uzskatīta par godājamu nodarbi, pat vēl vairāk tā tika pielīdzināta slepkavībai un līdz ar to varēja par to sodīt ar nāvi. Tad sanāk, ka tumšajos viduslaikos cilvēki labāk saprata šādas darbošanās nodarīto ļaunumu sabiedrībai. Vēlāk augļotāji apjēdz, ka vajag uzpirkt varas vīrus, lai mainītu šo sapratni un likumus. Kā redzam dažu gadsimtu laikā tas viņiem ir izdevies. Bet vai tāpēc nodarbes būtībā ir kas mainījies. Ja grib arī slepkavošanu var pasniegt par godājamu, ja vien pasniedz pareizā mērcē.

  aprīlis 23, 2021
 • ivermectin buy uk – ivermectin drug ivermectin 4

  maijs 5, 2021
 • ivermectin new zealand – ivermectin 3mg tab generic stromectol for humans

  maijs 7, 2021
 • plavix generic 75 mg – plavix 25 plavix 150 mg

  maijs 12, 2021
 • over counter ed pills walmart – erectile dysfunction medicine covered by insurance best reviewed over the counter ed pills

  maijs 14, 2021

Leave A Comment