Trending News

Ierobežojumu vājprāts pieņemas spēkā, vietām mostas pretestība

Svaigas lokdauna ziņas no Vācijas, Austrijas un Šveices

Kāds acīgs Vācijas iedzīvotājs nupat pievērsis uzmanību 2020. gada 8. augusta rtl.de publikācijai “Otrais vilnis — vājprātīgās teorijas ap jaunu mega lokdaunu”. Tajā bija teikts, ka “sociālajos tīklos strauji izplatās teorija, ka Vācijai jau pēc dažām nedēļām draud lokdauns. Čatos sazvērestību ideoloģijas piekritēji piedāvā juceklīgas teorijas par slēgtiem lielveikaliem un armijas iesaistīšanos”.

Laikraksts toreiz uzskatīja, ka neesot ticams, ka šāda informācija sen jau nebūtu tapusi publiski zināma, ja tā būtu patiesa. Turklāt “pasākumiem jābūt samērīgiem un jāiztur arī apsūdzības tiesas priekšā. Arī no politiskā viedokļa lokdauns būtu neloģisks solis, jo federālā valdība sagatavojusi pabalstus pilsoņiem un ekonomikai miljardiem eiro apmērā. Taču jaunas, radikālākas blokādes gadījumā liela daļa Vācijas ekonomikas, visticamāk, sabruktu.”

Interesanti, ka publikācijas autors piebilst, ka Vācijas “kanclerei saskaņā ar [Vācijas] konstitūciju nav tiesības vienkārši tā plaši ierobežot pamattiesības un federālajām zemēm diktēt noteikumus.”

Jā. Vēl pavisam nesen vismaz meinstrīma mediji tēloja, ka brīvības atņemšana cilvēkiem ir sazvērestības teorija.

Piedāvāju 13.–19. janvāra ziņu apkopojumu par to, kāda šobrīd izskatās realitāte Vācijā un kaimiņzemēs.

Vācijas federālās zemes Berlīne un Brandenburga jau iekārtojušas koncentrācijas nometnes, kur piespiedu kārtā ievieto cilvēkus, kas atsakās būt karantīnā. Līdzīgi plāni esot Bādenes-Virtembergas, Šlesvigas-Holšteinas, Hamburgas, Saksijas un Bavārijas zemēs.

Arī Itālija — precīzāk, Sardīnijas sala — gatavo ko līdzīgu – 7. janvārī paziņots, ka šeit būs koncentrācijas nometnes pozitīvi testētiem bērniem.

Atsevišķos Vācijas veco ļaužu namos ieviests “apmīļošanas aizkars” – bez komentāriem.

Vakar, 19. janvārī, Vācijā visu pēcpusdienu un vakaru norisinājās valdības “koronas augstākā līmeņa sapulce”, kuras galvenais temats – lokdauna noteikumi. Nolemts, ka:

 • lokdauns turpināsies līdz 14. februārim;
 • skolas un bērnudārzi paliek slēgti;
 • pulcēties drīkst mājsaimniecība + vēl 1 persona;
 • sabiedriskajā transportā un veikalos obligāti jānēsā medicīniskās maskas, lasi – OP vai FFP2 maskas (respiratori), kas kādu laiku jau obligātas Bavārijā. Kuluāros runā, ka Bavārijas ministru prezidents esot pārcenties ar šo masku iepirkumu. Toties melns uz balta ir rakstīts laikrakstā “Münchener Abendzeitung“, ka mediķi asi kritizē šo FFP2 masku (respiratoru) lietošanu cilvēkiem, kas nav mediķi, jo tās neesot ieteicams nēsāt ilgāk par divām stundām, un “ietekme uz veselību nav izslēgta”, bet pašā FFP2 respiratoru lietošanas instrukcijā stāv rakstīts — “FFP2 pusmaskas daļiņu filtrācijai. Nav paredzētas lietošanai pret radioaktīvu vielu daļiņām, vīrusiem un enzīmiem.”
 • ar pagaidām neskaidriem, “netiešiem” līdzekļiem “samazinās kontaktus sabiedriskajā satiksmē”;
 • veco ļaužu un aprūpes namos “īpašas drošības prasības”, proti, personālam obligāti respiratori “kontaktējoties” ar iemītniekiem, konsekventa personāla un iemītnieku testēšana;
 • darba devējiem maksimāli jānodrošina iespējas strādāt no mājām;
 • ierobežos cilvēku kustības brīvību līdz 15 km ap dzīvesvietu zemēs, kur saslimušo skaits pārsniedz 200 uz 100 000 iedzīvotāju;
 • no komandantstundas ieviešanas pagaidām atteikušies.

Vakarā pirms valdības lēmumu pieņemšanas ieradās 8 īpaši uzaicināti konsultanti, visi valdības kursa turētāji, viņu vidū arī Kristiāns Drostens (Christian Drosten) no Roberta Koha institūta. Konsultantiem, kas valdības kursu kritizē, neesot izteikts uzaicinājums.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Kuluāros runā, ka pēc divām nedēļām tikšot slēgti visi uzņēmumi un veikali, atstājot vaļā tikai pārtikas veikalus, “lai novērstu tautas sacelšanos”. Tāpat esot ienākušās ziņas no Bavārijas ministrijai pietuvinātiem cilvēkiem, ka lokdauns paredzēts vismaz līdz marta beigām, bet līdz jūnija beigām — jauni ierobežojumi. To visu varot atklāt tikai “pa kumosiņam, lai tauta neiet ielās, jo to tad nevarēs savaldīt.” Bet kādā Norderštetes benzīntankā pačukstēta ziņa – līdz ar lokdauna pastiprināšanu Šlesvigā-Holšteinā iedzīvotājiem pavisam drīz būs atļauts uzpildīt degvielu, tikai uzrādot apliecību, ka degviela viņiem nepieciešama darba vajadzībām. Cilvēkus aicina iepirkt degvielu, kamēr vēl var.

Pētījuma Cosmo 2020 rezultāti liecina, ka Vācijā vakcinēties vēlas 58 % — “pārāk maz”, un īpaši zema atsaucība esot tieši ar medicīnu saistīto cilvēku vidū.

Austrijas juristi mostas no miega: Veidojas “Kritisko tiesnešu un advokātu tīmeklis”, kas sācis ķerties melu vērsim pie ragiem. Pirmais pavediens — nepatiesība par veselības aprūpes sistēmas pārslodzi.

Turklāt Austrijā no 18.01. sākas referendums PRET obligāto vakcinēšanos. Jāsavāc 100 000 parakstu, lai lietu izskatītu Nacionālā padome. Lai gan pagaidām tā nav oficiāli obligāta, valdības izdarītā spiediena dēļ ļaudīm par to radušās bažas, un Austrijas konstitūcijas jurists Karls Štēgers (Karl Stöger) apgalvo, ka “obligātā vakcinācija ir pieļaujama, ja tā nepieciešama pandēmijas savaldīšanai”. Ierindas mediji gan referendumam pagaidām nepievēršot tikpat kā nekādu uzmanību.

Aprūpes personāls Šveicē dibina apvienību pret vakcināciju. Jauno apvienību vada no vakcīnu ražotāja Pfizer atlaistais Patriks Jecers (Patrick Jetzer), kurš apgalvo, ka vakcīna pret C-19 esot “gēnu terapija”, un mudina vakcinēt(-ies) negribošos aprūpes darbiniekus nebaidīties iestāties par savām tiesībām un pārliecību.

Hamburgas zemes Augstākā tiesa spriedusi, ka atteikšanās valkāt maksu skolā nevar būt par iemeslu izslēgšanai no skolas. Skolu sekmīgi iesūdzējis kāds vidusskolas pēdējās klases skolēns, norādot uz to, ka “maskas valkāšana nav piemērota infekciju riska mazināšanai un ir nesamērīgs pamattiesību ierobežojums.”

Vīrusa pretpasākumu kritiķi — bīstami labējie ekstrēmisti. Bavārijas un Austrijas valdība paziņo par jaunu terorisma veidu, Bavārijas ministru prezidents Sēders (Söder) pat atļaujas līst cilvēku galvās un liek “nedomāt ļaunas domas, jo no tām izaug ļauni vārdi un kaut kad arī ļauni darbi. Tādēļ mums ļoti […] principiāli jāpievēršas sektai līdzīgajai ‘šķērsdomātāju’ (‘Querdenker’) grupai un citiem līdzīgiem grupējumiem.” 11.01.2021.

Vācu virologs Hendriks Štrēks (Hendrik Streek) uzsvēris, ka no Lielbritānijā atrastā vīrusa mutācija neesot necik bīstamāka par “veco” koronavīrusu.

Sagatavojusi Lauma Tjuniņa.

20.01.2021.

Share With:
Rate This Article
Comments
 • Mīļais draugs jāni pļaviņ, kāpēc neviens raksts nav par krieviem ?
  Uzreiz var pateikt, ka esat kremļa šavkas

  janvāris 21, 2021
  • Anufrijs cenšas piegānīt… Kāpēc neviens nav raksts par indiāņiem? Par jūdiniem – oi tur daudz vajadzētu… 🙂 Anufrij, Jēzus arī tevi mīl… bucha tev

   janvāris 22, 2021
   • Tomēr nevar nepiekrist, ka šajā portālā ziņas ir diezgan prokrieviskas.

    janvāris 23, 2021
 • order prilosec prilosec price prilosec without a prescription

  janvāris 23, 2021
 • Diemžēl ir izveidojies stereotips, ka Latvijas patriots var būt tikai tāds, kas pār Krieviju izgāž žulti, un, ja tu to nedari, tad esi Kremļa vaukšķis. Kovid sakarā tur notiek lielos vilcienos tieši tas pats, kas pie mums. Visādā citādā ziņā ir pagājuši tie laiki, kad akli pūšam kādas svešas varas stabulēs — vara esam mēs paši!

  janvāris 23, 2021
 • Prokrieviskas? Kādā veidā? Krievijā tāpat čmorī cilvēkus kā citviet pasaulē.
  Tā kā šoreiz “Kremļa rokas” stāstiņi neies cauri.

  janvāris 23, 2021
 • Would be the corollary to your SAT writing department. The requirements teachers set in your own writing would be the exact requirements. … But only as you compose essays, then you can discover that it’s tricky to really spot punctuation mistakes in different individuals composing. https://baahkast.com/help-essay-15-risks-academic-success/

  aprīlis 6, 2021
 • dating sites free no registration
  [url=”http://freedatingste.com/?”]free adult personals site [/url]

  aprīlis 16, 2021
 • personals sites
  [url=”http://stfreeonlinedating.com/?”]over 50 dating singles [/url]

  aprīlis 16, 2021
 • free local singles
  [url=”http://freedatingste.com/?”]local girla near me personals [/url]

  aprīlis 16, 2021
 • ivermectin tablets uk – ivermectin buy canada ivermectin 9 mg

  maijs 7, 2021
 • tinder login, tinder date
  [url=”http://tinderentrar.com/?”]browse tinder for free [/url]

  maijs 10, 2021
 • tider , tindr
  [url=”http://tinderentrar.com/?”]tindr [/url]

  maijs 10, 2021
 • tinder online , tinder login
  [url=”http://tinderentrar.com/?”]tinder dating app [/url]

  maijs 10, 2021
 • clopidogrel 75 mg daily – buy clopidogrel average cost of plavix

  maijs 12, 2021
 • roman ed pills reddit – can a man purchase ed pills legally levlen ed pill ingredients

  maijs 16, 2021
 • bactrim antibiotic online prescriptions – bactrim 200 40 mg bactrim 4800

  maijs 22, 2021
 • duloxetine capsule – cymbalta discount duloxetine 60 60mg

  maijs 28, 2021
 • chloroquine tab [url=https://chloroquineorigin.com/#]buy chloroquine phosphate[/url] is chloroquine available over the counter

  maijs 29, 2021
 • levothyroxine 0.1 – cost of synthroid brand name lowest price for synthroid 88 mcg tablet

  maijs 30, 2021
 • canadian pharmacy near me – online pharmacy canada real canadian pharmacy

  jūnijs 7, 2021

Leave A Comment