Indijā pat 20 reizes zemāka mirstība no Covid-19 nekā dažviet Eiropā, kādēļ tā?

2020. gada 9. jūlijā Āzijas lielākais un blīvākais grausts šokēja pasauli, paziņojot tikai par vienu jaunu pozitīvu COVID-19 gadījumu, neskatoties uz to, ka tas bija uzskatīts par slimības izplatības karsto punktu. Dharavi nav parasts graustu rajons. Tas ir viens no blīvākajiem pasaulē, tajā dzīvo vairāk nekā miljons cilvēku. Šajā vietā filmēja ar Oskaru apbalvoto filmu Slumdog Millionaire. Nopelni pienākas hidroksihlorohīna, D vitamīna un cinka tablešu kombinācijai kopā ar homeopātiskām zālēm.

Dharavi ir vietas, kur 2,5 kvadrātkilometros ir ietilpināti pat 650 000 cilvēku. Salīdzinājumam – Ņujorkā ir tikai aptuveni 95 605 cilvēki uz 2,5 kvadrātkilometriem.

Indija baidījās visvairāk, kad Dharavi tika ziņots par COVID-19 uzliesmojuma epicentru. Tā varēja kļūt par lielāko COVID-19 katastrofas zonu pasaulē. Bet, izmantojot proaktīvus pasākumus, Dharavi vīrusu ierobežoja.

Plašsaziņas līdzekļi visā pasaulē, piemēram, Los Angeles Times, ir ziņojuši par panākumiem. Pat Pasaules Veselības organizācija slavēja Dharavi.

Dažādi ziņojumi nopelnu piedēvēja Dharavi plaši izmantoto pārbaužu un kontaktu izsekošanai. Tomēr viņi ignorēja pašu galveno – pretmalārijas zāļu lietošanu. Indijas ārsti profilaktiskai (profilaktiskai) ārstēšanai izmantoja hidroksihlorhinīnu (HCQ) – to pašu medikamentu, par ko vakcīnu biznesmeņi negrib pat dzirdēt.

Dharavi COVID-19 inficēšanās līmenis krasi samazinājās no aprīļa līdz jūnijam. Jūlijā jaunu infekciju skaits bija ļoti zems, 9. jūlijā gandrīz sasniedzot nulli.

Amatpersonas kā īsto uzvaras cēloni pār slimību norāda

“hidroksihlorohīna D vitamīna un cinka tablešu kombināciju kopā ar homeopātiskām zālēm”.

HCQ ir plaši izmantots visā Indijā, lai ārstētu agrīnās stadijas COVID-19. Tas ir noteikts arī profilaksei tiem, kuri ir saskārušies ar inficētajiem.

Indijā HCQ vienmēr ir bijis likumīgs. Valdības oficiālā COVID-19 darba grupa, Indijas Medicīnas pētījumu padome (ICMR), to ļoti iesaka paaugstināta riska cilvēkiem, piemēram, ārstniecības personām.

ICMR vadlīnijas iesaka profilaktiski izmantot HCQ šādām grupām:

  • visi asimptomātiski veselības aprūpes darbinieki, kas iesaistīti COVID19 ierobežošanā un ārstēšanā,
  • asimptomātiski veselības aprūpes darbinieki, kas strādā slimnīcās, kas nav COVID / COVID slimnīcu / bloku zonas
  • simptomātiski priekšējā plāna darbinieki, kas nonāk tiešā saskarē ar COVID-19
  • simptomātiski saslimušie, kuriem ir pozitīvi testi

Citiem vārdiem sakot, HCQ ir piemērots ikvienam, kam ir vismazākā iespēja saskarties ar COVID-19.

Ne visi vēlas atklāti runāt par HCQ efektivitāti. Kad ārsti sāka lietot HCQ Dharavi, anti-HCQ aizstāvji vērsās Bombejas augstākajā tiesā. Bet tiesa lēma par labu HCQ. Fragments no tiesas lēmuma –

“Ja konkrētajā gadījumā, ievērojot likumu stricto sensu un gaidot zāļu klīnisko izpēti, tiktu zaudēts dārgais laiks pacienta glābšanai, un izvēle ir nāvi vai nezināmo, t.i., neviena citas zāles, izņemot HCQ veida zāles, kaut arī tās nav klīniski izmēģinātas slimības ārstēšanai, tomēr tā ir pēdējā iespēja, kas ārstam atstāta, lai glābtu šāda pacienta dzīvību. Un ja ārsts pamatojoties uz to, ka attiecīgās zāles nav reģistrētas lietošanai profilaksē tās neizmanto, tad tas nav pieņemami.

Indijas medicīnas pētījumu padomes (ICMR) pētījums, kurā piedalījās 334 veselības aprūpes darbinieki atklāja, ka 248, kuri veica HCQ profilaksi, inficēšanās biežums bija zemāks nekā tiem, kuri to nedarīja. Līdzīgus rezultātus uzrādīja vēl cits pētījums trīs slimnīcās Deli.

Indijā līdz 19. jūlijam ir miruši tikai 27 497 COVID-19. Ar iedzīvotāju skaitu 1,3 miljardi cilvēku tas ir ārkārtīgi zems nāves gadījumu skaits – 19 uz miljonu jeb 0,002 procenti.

Tas ir daudz mazāk nekā tuberkulozes gadījumā, kas katru gadu Indijā nogalina 440 000.

HCQ izmantošana varētu būt viens no iemesliem, kāpēc Indijas nāves līmenis ir ievērojami zemāks nekā dažās Eiropas valstīs, piemēram, Spānijā, kur mirst 607 cilvēki uz miljonu, un Francijā, kurā ir 461.

139 659 nāves gadījumi, par kuriem līdz 19. jūlijam ziņojuši ASV Slimību kontroles centri, ir aptuveni 20 reizes lielāks nekā Indijā. Latvijā šis rādītājs ir līdzīgs kā Indijā, lai gan patiesībā vēl mazāks, jo noskaidrojies, ka 31 Latvijas mirušajam Covid-19 bijis tikai dēļ pozitīva testa, bet nevis kā patiesais nāves cēlonis.

HCQ varētu ietaupīt miljonus visā pasaulē, izņemot valstīs, kurās to joprojām vērtē pretrunīgi. Baltā nama Tirdzniecības un ražošanas politikas biroja direktors Pīters Navarro pagājušajā nedēļā norādīja to pašu:

“Šīs zāles ir politizētas, to veic plašsaziņas līdzekļi un zināma medicīnas sabiedrības daļa izraisīja šīs nepamatotās bailes un histēriju par medikamentu – zālēm, kuras vairāk nekā 60 gadus tiek izmantotas relatīvi droši un to regulāri izraksta grūtniecēm, ja tās dodas uz malārijas zonu.

Ir saprotams, ka vakcīnu biznesmeņiem šādas visiem sen zināmas zāles nav vajadzīgas un viņi darīs visu iespējamo, lai tās apkarotu. Jau iepriekš rakstījām par pētījumu, kur arī bija pierādīts, ka HCQ samazina nāves risku par 50%.

Avots

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment