Trending News

Izglītības sistēmas demontāža – Pasaules Bankas projekti

Pasaulē notiekošos procesus jāaplūko kompleksi. Mēs vairāk uzmanības pievēršam vienai problēmas pusei, kas saistās ar feik vīrusa pandēmiju, bet paralēli tam notiek arī citi procesi, kas ir ne mazāk graujoši. Globālais plāns var tikt raksturots ar trim jēdzieniem – depopulācija, deindustralizācija un debilizācija.

Faktiski kovidšovs ir katalizators visiem šiem procesiem – švakcīnas, eigēnika, zaļā afēra un attālinātā apmācība bez kontakta – tas viss kalpo šim pašam procesam jeb DDD – sauksim to tā.

Bet ir arī konkrētas darbības, kas vērstas uz šo procesu pastiprināšanu. Aplūkosim , kas notiek tādā valstī kā Ukraina, kas reiz bija bagātākā un industriāli varenākā republika, bet tagad tur izaugusi paaudze, ko grūti pat nosaukt par cilvēkiem. Un tas viss tikai 30 gadu laikā.

Lai saprastu, kas tur notiek, jāizlasa pašas Ukrainas vesti.ua raksts par to, ka Pasaules Banka piešķir valstij 200 miljonus dolāru izglītības reformai – tās nolūks ir veikt auditu visās augstākās izglītības iestādēs, bet vēl tālāks nolūks arī netiek slēpts – tā ir lieko un neefektīvo iestāžu likvidācija..

Respektīvi, Pasaules Banka šo naudu piešķir tāpēc, lai Ukrainā samazinātu universitāšu skaitu. Bankā tieši pateikts, ka izglītības sistēma ar 231 augstākās izglītības iestādi ir par lielu. Bankas eksperti saka, ka iedzīvotāju skaita samazināšanas dēļ tik liels universitāšu tīkls rada problēmas gan finanšu stabilitātē, gan pakalpojuma kvalitātē. Tāpat tiek ziņots, ka Ukrainas marionešu valdība jau ir piekritusi tam, ka sistēmu vajag optimizēt.

Pēdējos gados universitāšu skaits jau samazinājies par 25%, ieskaitot koledžas un tehnikumus, kas bija ‘diplomu fabrikas’, bet vēl daudz kas jāizdara.

Tie ir Pasaules Bankas teiktie vārdi, saskaņā ar UA preses ziņoto.

Tiek atzīmēts, ka 60% no akadēmiskām institūcijām apmāca mazāk par 5000 studentiem. Ukrainā ir arī vairāk kā 300 valsts koledžu un tehnikumu, katrā no kuriem mācās ap 550 studentiem.

Bankas projektā norādīts, ka šo iestāžu skaita samazināšanai nepieciešams veikt auditu katrā no tām. Pēc šiem rezultātiem arī tiks lemts, kuras ir slēdzamas, bet kuras- apvienojamas.

Pasaules Bankas eksperti atzīmējuši arī abiturientu un iestāžu atgriezenisko  saikni.

85% vidusskolas absolventu plāno turpināt izglītību, bet tas slikti atsaucas  uz informāciju par pieejamām programmām un darbā iekārtošanās rezultātiem, kas studentus un viņu ģimenes atstāj neziņā  šo svarīgo lēmumu pieņemšanā. – tā Bankas eksperti.

Gaidāms, ka Ukraina saņems šos 200 miljonus dolāru un projekts tiks realizēts tuvāko 6 gadu laikā.

Protams, ka Ukrainā ir eksperti, kas saprot šīs reformas patieso jēgu un izsaka bažas par to, ka tādā veidā tiek iznīcināta izglītība sistēma. Tas, kāpēc tur vēl ir tik daudz universitāšu – bet tas taču ir tik ļoti nīstais padomju mantojums, kad Ukraina bija industriāli –tehniskais flagmanis un kosmosa apguves viens no atslēgas punktiem. Tagad tā ir viena no straujāk izmirstošām nācijām un strauji kļūst par III pasaules nostūri ar visām izrietošām problēmām – tur iedarbinātais DDD droši vien ir vislabāk redzamais piemērs visā postpadomju telpā. Tas viss arī ir globālistu lielais plāns – tajā parastiem cilvēkiem vispār nav paredzētas augstākas zināšanas par tām, kā protestēt pret klimatu vai graut veikalus BLM rindās.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Un šis process jau nenotiek tikai Ukrainā – vai tad pie mums ir citādi? Arī šeit katru gadu dabiski izmirst skolas un mākslīgi tiek reformēta izglītības sistēma – tagad afēras laikā vispār bērni nav normāli mācījušies un tas jau atstās grandiozas sekas uz nākotni.

Tie, kuriem paveicies ar saprātīgiem vecākiem, kas spēj nodrošināt kvalitatīvu mācīšanos mājās, vēl var uz kaut ko cerēt, bet tie, kam paši vecāki jau ir ‘kompetenču izglītības produkts’ ir visai sarežģītas nākotnes priekšā.

A.Vasiļevskis

Kādā stāvoklī ir Latvijas izglītības sistēma?
Share With:
Rate This Article
Comments
 • This is my first time i visit here. I found so many interesting stuff in your blog especially its discussion. From the tons of comments on your articles, I guess I am not the only one having all the enjoyment here keep up the good work 1234 superslot

  maijs 1, 2021
 • Took me time to read all the comments, but I really enjoyed the article. It proved to be Very helpful to me and I am sure to all the commenters here! It’s always nice when you can not only be informed, but also entertained! สมัคร slotxo โบนัส 100

  maijs 4, 2021
 • Excellent article. Very interesting to read. I really love to read such a nice article. Thanks! keep rocking. ยาย้อมผม

  maijs 5, 2021
 • Nice blog, I will keep visiting this blog very often. โฟมล้างหน้าสำหรับผิวแพ้ง่าย

  maijs 9, 2021
 • This article was written by a real thinking writer without a doubt. I agree many of the with the solid points made by the writer. I’ll be back day in and day for further new updates. หวย

  maijs 11, 2021

Leave A Comment