Saturday, August 15, 2020
Trending News

Kā Google un citas lielās IT kompānijas jūs izseko katru brīdi

Jums ir aizdomas, ka viņi visu noklausās? Jā, jums ir taisnība. Google reģistrē, saglabā un pārsūta jūsu balss datus un pie tiem var piekļūt citi cilvēki. Tie saglabā visu, katru jūsu soli, katru sīkāko darbību. Te nu bija privātums.

Google zin, kur jūs esat bijis

Google saglabā jūsu atrašanās vietu (ja jums ir ieslēgta atrašanās vietas noteikšana) katru reizi, ieslēdzot tālruni. Jūs varat redzēt laika grafiku, kurā atrodaties jau no pirmās dienas, kad sākat lietot Google savā tālrunī.

Varat šeit apskatīties savus datus.

Šeit ir katra vieta, kur 2018.. gadā ir bijis kāds Google lietotājs, kur viņš ceļojis Eiropā un Latvijā. Google saglabā arī laiku, kur un cik ilgi tur atradāties.

Google zin visu, ko jūs kādreiz esat meklējis – un izdzēsis

Google saglabā meklēšanas vēsturi visās jūsu ierīcēs. Tas var nozīmēt, ka, pat izdzēšot meklēšanas vēsturi un tālruņu vēsturi vienā ierīcē, tajā joprojām var būt saglabāti dati no citām ierīcēm.

Apskatie savus datus šeit.

Google ir jūsu reklāmas profils

Google izveido reklāmas profilu, pamatojoties uz jūsu informāciju, ieskaitot jūsu atrašanās vietu, dzimumu, vecumu, vaļaspriekus, karjeru, intereses, attiecību statusu, iespējamo svaru, kā arī ienākumus.

Apskatiet savus datus šeit.

Google zina visas jūsu izmantotās lietotnes

Google saglabā informāciju, par katru jūsu izmantoto lietotni un atjauninājumu. Viņi zin, cik bieži jūs tos izmantojat, kur tos izmantojat un ar ko jūs tos izmantojat, lai mijiedarbotos. Tas nozīmē, ka viņi zina, ar ko jūs runājat Facebook, ar kādām valstīm jūs satinaties, kurā laikā jūs dodaties gulēt.

Apskatiet savus datus šeit.

Google ir visa jūsu YouTube vēsture

Google saglabā visu jūsu YouTube vēsturi, tāpēc viņi droši vien zin, vai drīz kļūsiet par vecāku, vai esat konservatīvs, vai esat progresīvs, vai esat ebrejs, kristietis vai musulmanis, vai jūs jūtaties labi, vai jūs jūtaties nomākts, vai uz pašnāvību mērķēts…

Apskatiet savus datus šeit.

Google rīcībā esošie dati par jums var aizpildīt miljoniem A4 lapu

Google piedāvā iespēju lejupielādēt visus datus, ko tas glabā par jums. Pieprasījām to lejupielādēt, un fails ir 5,5 GB liels, kas ir aptuveni 3 miljoni A4 lapu.

Šajā saitē ietilpst jūsu interneta grāmatzīmes, e-pasti, kontaktpersonas, Google diska faili, visa iepriekš minētā informācija, jūsu YouTube videoklipi, tālrunī uzņemtie fotoattēli, uzņēmumi no kuriem esat iegādājies, produktus kurus esat iegādājies caur Google utt.

Viņiem ir arī dati par jūsu grafiku, ko glabājiet kalendārā, par jūsu Google Hangout sesijām, jūsu atrašanās vietas vēstures, klausītās mūzikas, nopirktās Google grāmatas, Google grupas kurās atrodaties, jūsu izveidotajām vietnēm, tālruņiem kuri jums ir piederējuši, lapas ar kurām esat dalījušies sociālajos tīklos, cik soļu jūs dienā nostaigājat…

Apskatiet savus datus šeit.

Arī Facebook ir milzīgs datu kopums par jums

Facebook piedāvā līdzīgu iespēju lejupielādēt visu savu informāciju. Mazāk aktīva FaceBook lietotāja fails bija 600 MB liels, kas ir aptuveni 400 000 A4 lapu.

Tas ietver katru ziņojumu, kuru jūs kādreiz esat saņēmis vai nosūtījis, katru failu, kuru esat kādreiz saņēmis vai nosūtījis, visus tālruņa kontaktus un visas audio ziņas, kuras esat kādreiz saņēmis vai nosūtījis.

Apskatiet savus datus šeit.

Facebook saglabā visu, sākot no jūsu bildēm, beidzot ar ielogošanās vietu

Facebook arī glabā informāciju, kas, viņuprāt, varētu jūs interesēt, balstoties uz lietām, kas jums patīk un par ko jūs un jūsu draugi runājat (puisim, kurš piedalījās eksperimentā acīmredzot patīk tēma “meitene”).

Viņi arī glabā visas mesendžera saglabātās ziņu un tēmas, kuras esat kādreiz nosūtījis sociālajā tīklā Facebook.

Viņi arī glabā katru reizi, kad ielogojaties Facebook, no kurienes, kurā laikā un no kuras ierīces.

Viņi glabā visas programmas, kuras jūs kādreiz esat savienojis ar savu Facebook kontu, tāpēc viņi var uzminēt, ka mani interesē politika, tīmeklis un grafiskais dizains, ka es biju izšķīries no X līdz Y periodam, jo instalēju Tinder, un es novembrī dabūju jaunu tālruni.

(piezīme: ja jums ir instalēta operētājsistēma Windows 10, tas ir attēls tikai ar konfidencialitātes opcijām, kas ir ar 16 dažādām apakšizvēlnēm, kuras visas pēc instalēšanas, Windows 10 kā noklusējumā ir šīs opcijas iespējotas)

Viņi var piekļūt jūsu datora kamerai un mikrofonam

Viņu apkopotajos datos ietilpst izsekošana, kur atrodaties, kādas lietojumprogrammas esat instalējis, kad tās izmantojat, kādam mērķim tās izmantojat, piekļuve kamerai un mikrofonam jebkurā laikā, jūsu kontaktpersonas, e-pasti, kalendārs, zvanu vēsture, nosūtītās un saņemtās ziņas, lejupielādētos failus, spēlētās spēles, fotoattēlus un videoklipus, mūziku, meklēšanas vēsturi, pārlūkošanas vēsturi, pat radio stacijas, kuras klausāties.

Šeit ir daži no veidiem, kā Google iegūst jūsu datus

Šādi izskatās Google Takeout dokuments ar visu jūsu informāciju, un tas ir sadalījums starp visiem dažādajiem veidiem, kā viņi iegūst jūsu informāciju.

Šeit ir meklēšanas vēstures dokuments, kurā ir 90 000 dažādu ierakstu, kas parāda pat lejupielādētos attēlus un vietnes kuras esat apmeklējis (parādīta sadaļu The Pirate Bay, lai parādītu, cik lielu kaitējumu šī informācija var nodarīt).

Google zin, kādus pasākumus esi apmeklējis un kad esi piedalījies tajos

Šādi izskatās jūsu Google kalendārs, kurā parādīti visi pasākumi un tikšanās, kurus jebkad esat apmeklējis, vai es tos tiešām apmeklēju un kad es viņus apmeklēju:

Google rīcībā ir arī informācija, kuru esat izdzēsis

Šis ir Google disks, kurā ir faili, kuri bija nepārprotami izdzēsti, ieskaitot Google kopsavilkumu, mēneša budžetu un visus kodus, failus un vietnes, ko jebkad esmu izveidojis, un pat manu PGP privāto atslēgu, kuru es izdzēsu, ko izmantoju, lai šifrētu e-pastus.

Google var zin jūsu treniņu kārtību

Šis ir Google Fit, kas parāda visas darbības, kuras es jebkad esmu veicis, kad kur dodieties, visas veiktās meditācijas / jogas / treniņus (labāk izdzēst šo informāciju un atsaukt Google Fit atļaujas).

Un viņiem ir jūsu gadiem vecas bildes

Šie ir visi fotoattēli, kas jebkad veikti ar Jūsu tālruni, sadalīti pa gadiem un satur metadatus par to, kad un kur esat šīs fotogrāfijas uzņēmuši.

Google ir katrs e-pasts, ko jūs jebkad esat sūtījis

Ikviens e-pasts, ko jebkad esat sūtījis, vai saņēmis, ieskaitot tos, kurus izdzēsāt vai atzīmējāt kā mēstules.

Kā atrast un izdzēst savus ierakstītos datus?

  1. Piesakieties vietnē history.google.com
  2. Lapas augšējā kreisajā stūrī noklikšķiniet uz hamburgera ikonas
  3. Dodieties uz “Balss un audio aktivitātes”
  4. Ritiniet sarakstu, lai redzētu datus un dzirdētu savu balsi
  5. Noklikšķiniet uz viena no kvadrātiem, lai atlasītu ierakstu, kuru vēlaties izdzēst
  6. Pārtrauciet balss funkcijas izmantošanu, ja nevēlaties klausīties sevi vēlreiz

Protams, jūs esat oficiāli piekritis, ka jūs klausās, izseko un glabā par jums datus.

Avoti- https://qz.com/ https://www.theguardian.com/

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment