Trending News

Kā klājas ES valstīm ar zemāko ‘pošu aptveri’?

Kas notiek citur Eiropā? Pretēji mediju un politiķu saucieniem pēc ‘pošu aptveres’ tādās valstīs kā Bulgārija un Rumānija bez visa tā ir vērojama ļoti zema tā saucamā saslimstība – varbūt tas tiešā veidā saistīts ar to, ka tur špricējas ļoti maz?

Abās šajās valstīs ir vieni no zemākajiem rādītājiem špricēšanās ziņā uz 100tk cilvēkiem visā Eiropā, saskaņā ar pēdējiem Statista datiem uz 22.augustu. Patreizējā švakcinēšanās statistika Rumānijā ir divreiz mazāka par Bulgāriju – tas ir tikai 0.06 potes uz 100 iedzīvotājiem pēdējo nedēļu laikā. Bulgārijā tas ir 0.13. Savukārt vidēji Eiropā šis rādītājs ir 7.5 reizes augstāks. Salīdzinot ar Dāniju – tajā tas ir veselas 0.94 potes uz 100 iedzīvotājiem. Kaut arī dotā publikācija raksta par to, ka Rumānijā pieaugot inficēšanās skaits un tas sasniedzis augstāko punktu kopš maija, tur nav minēts vajadzīgais konteksts.

Visu vasaru Rumānijas ‘pošu aptvere’ bija 25%, taču tas nenoveda pie infekciju pastiprināšanās. Valdība tur saņēmusi vairāk kā 16 miljonus dozu dažādu ārvalstu šļirču, bet no tām izmantotas tikai nedaudz vairāk kā puse un šobrīd to izmantošanas rādītājs ir nokrities no 100 tūkstošiem jūlijā līdz tikai 20 tūkstošiem augustā.

Nelielais infekcijas rādītājs diezgan daudziem liek atturēties no špricēšanās. Piemēram, 23.augustā tur reģistrēti aptuveni 5800 gadījumu bet ja tas šķiet daudz, tad jāatceras, ka pirms šļirces parādīšanās vēl šī gada marta beigās šis rādītājs bija 38000 gadījumu vienā dienā – konkrēti tas bija 29.marts. Bet salīdzinot ar 2020.gada novembri, kad vienā dienā bija gandrīz 60tūkstoši pozitīvo testu, tas ir desmit reizes mazāk.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Tas noveda pie tā, ka Rumānija vēl jūlijā pārdeva savas dozas tai pašai Dānijai un citām valstīm. Arī Bulgārijas politiķiem nav izdevies pārliecināt savus pilsoņus špricēties, jo arī tur pilnībā sapotēti ir tikai 18%.

Tagad salīdzinot tās valstis, kurās ir ļoti augsti šprices rādītāji un kur tie ir ļoti zemi, varam skaidri redzēt, ka šeit nav nekādas saistības ar ‘pošu aptveri’ un saslimšanas samazināšanos, drīzāk otrādi, vairāk špricētās valstīs ir arī lielākā saslimstība. Bet Rumānijā potniecības centrs atvērts grāfa Drakulas pilī. Varbūt tas nospēlēja zināmu lomu, jo simbolismam tomēr ir liels spēks.

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
Comments
 • Ar pareizticību šais valstīs tam noteikti ir zināma saistība.
  Ne visur tas šefus tik viegli nopirkt kā vietējo Saņku.

  septembris 2, 2021
 • Tur nav 5g. Tādēļ no čips nav jēgas.

  septembris 2, 2021
 • Viņiem nav 5G, tādēļ nav jēgas no čipa

  septembris 2, 2021
 • Sveiks! Tev kaut kas pilnīgi šķērsām ar skaitļiem… Piemēram, Rumānijā nekad nav bijuši tādi dienas pozitīvo testu rādītāji.

  septembris 2, 2021

Leave A Comment