Trending News

Kad antiutopiskas fantāzijas kļūst par īstenību

Pirms gada tikai daži cilvēki atļāvās skaļi teikt, ka kovids, vakcīnas, maskas, dažādi ierobežojumi un kontrole ir daļa no jaunās realitātes, kas atnākusi pie mums uz palikšanu. Pārējie tādus apsaukāja par panikas cēlājiem, sazvērestību teoriju kultivētājiem un folijas cepurīšu nēsātājiem.

“Cilvēks parastais” vēl pavisam nesen domāja apmēram tā: “Ok, nav jau tās vakcīnas nekas īpaši labs un drošs, bet es vakcinēšos, pasēdēšu mēnesi mājās, pavalkāšu masku, ievērošu komendantstundu, lai pēc mēneša vai diviem viss būtu kā agrāk un bez ierobežojumiem — masu pasākumi, veikali, ceļojumi, klātienes izglītība…”

Nemanāmi ir pagājis vairāk nekā gads, un antiutopiskā realitāte iesakņojusies, pieņemta par jauno normu. Maskas daudziem kļuvušas par pierastu, ikdienas apģērba elementu, — arī tad, kad tuvumā nav neviena cilvēka, kuru varētu inficēt pat tīri teorētiski vai no kura – inficēties. Par reālo šī aksesuāra efektivitāti nerunāsim, — tas taču vairāk ir simbols, ka cilvēks pieņem jaunos spēles noteikumus. “Jaunā kārtība” daudzos ir ieēdusies jau tik dziļi, ka cilvēku peldbiksēs un maskā veikalā uztvers normāli, bet cilvēku uzvalkā un bez maskas – kā kaut ko amorālu, draudīgu, ko vajag izraidīt un izolēt. Protams, kā visur, ir arī pozitīvi izņēmumi, bet mēs šeit runājam par meinstrīmu.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Bet kāds tad ir mūsu vienkāršā, likumpaklausīgā pilsoņa ieguvums jeb sausais atlikums? Viņš ir sapotējies, izolējies, zaudējis savu mazo biznesu vai darbu, valkā masku… bet brīvlaišana joprojām šūpojas kaut kur tepat priekšā un vienlaikus nesasniedzama kā ēzelim burkāns. Joprojām veikalos stingri ierobežotā skaitā, maskās, nekādu ceļojumu, restorānu, nekādu kultūras pasākumu. Un atgriešanās pie iepriekšējās kārtības vairs netiek pat solīta!

Tiek stāstīts kaut kas pilnīgi cits: Vakcinēšanās droši nepasargā ne no saslimšanas, ne arī no iespējas inficēt citus.

Savādi gan, — citu slimību gadījumos tā taču ir galvenā vakcinācijas jēga! Tad kālab šis cirks? Tiek stāstīts, ka ik pa brīdim parādās jauns vīrusa celms, pret kuru esošās vakcīnas nav pārāk efektīvas, tālab visdrīzāk būs jāvakcinējas pat 3-4 reizes gadā (šī ziņa nule kā izskanēja oficiālajos medijos). Un labticīgais pilsonis vairs pat nesapņo, ka atgriezīsies “vecie, labie laiki”. Bet arī protestēt nav gatavs, jo ir taču likumpaklausīgs, tic valdības vēstījumiem un, galvenais, baidās. Ļoti baidās.

Kādreiz man bija grūti aptvert, kādā veidā, piemēram, varēja notikt Irānas revolūcija 1978.–1979. gadā, kad laicīga, pārtikusi, rietumnieciska sabiedrība pēkšņi atgriezās pie Islāma tā ultrakonservatīvās izpausmēs. Kas varēja piespiest visnotaļ mūsdienīgu uzskatu un izskata sievietes labprātīgi aizsegties, bet vīriešus – atgriezties pie stingriem, askētiskiem noteikumiem? Tagad es kaut ko līdzīgu redzu pie mums.

Cilvēki ir gatavi atteikties no savām pamatbrīvībām, piedzīvot dažnedažādus pazemojumus, no kuriem “padomjlaika” rindas ir pats mazākais, un vienlaikus pat negrasās apšaubīt notiekošā lietderību, negrib dzirdēt atšķirīgus viedokļus, pret citādu informāciju izturas ar naidu kā pret ķecerību.

Tās visas ir reliģiskā fanātisma pazīmes, ieskaitot obligātos rituālus, iniciāciju un paklausības demonstrēšanu. Tikai dievības vietā ir Briesmīgais, Mutējošais Kovids.

Izmantotās psiholoģiskās tehnoloģijas varētu izraisīt skaudīgu apbrīnu, ja vien netiktu izmantotas pret mums.

Piemēram, vakcinēšanās skeptiķiem tiek stāstīts, ka tūlītēju letālu gadījumu nav nemaz tik daudz. Jā, pats zinu cilvēkus, kuri ir vakcinējušies, bet “vecvectētiņu un vecvecmāmiņu”, kā reklāmās solīts, vēl nav satikuši. Jā, ir visādi nesaprotami siptomi līdz šim veseliem jauniem cilvēkiem, bet pie senčiem tomēr vēl nav devušies.

Bet arī tā taču ir klasika! Ja no žurku indes žurka lielās mokās aiziet bojā dažu minūšu laikā, citām žurkām viss top skaidrs un viņas tādai ēsmai vairs nepieskaras. Tāpēc jaunās indes darbojas daudz lēnāk, lai žurkas nespētu saprast likumsakarību starp saindēto ēsmu un lēnu bojāeju, piemēram, no iekšējas asiņošanas pēc vairākām dienām.

Ar vakcīnām ir tas pats: Par to nekaitīgumu parunāsim pēc pusgada-gada-diviem, un pēc gadiem desmit – gan par individuālo veselību, gan par spēju laist pasaulē veselus vai vispār jelkādus pēcnācējus.

Ceru, ka kļūdos…

Br. Ilmārs

Titulbildes avots.

Share With:
Rate This Article
Comments
 • Hello am mark barger from USA, i james mark . to say a very big thanks to Dr Macaulay for saving my soul from dying of Herpes Virus,i have being suffering  from this Herpes Virus for two years now, i saw Dr Macaulay email address on a comment of someone who he has helped i was so encourage with the testimony been shared, i took the man email address and also contacted him for help he replied me and ask for some of my details which i provided and also ask for some useful Materials Needed for the herbal herbs which also did not cost me much, i provided all he needed from me to God be blessed this Dr prepared a parcel and send it to me followed with the instruction on how to take the herbal herbs medicine for 14 days. So surprisingly after taking the herbal herbs i went to the hospital for checkup to my greatness surprise my result came out (negative),i will never stop sharing my testimony of how i was cured from my Herpes Virus by Dr Macaulay you can also write him for any type of help you may need (Via:[email protected]) here his whatsapp https://wa.me/message/HJO6BWJEP4CFJ1mobile number (+2349067522465) for help….

  maijs 3, 2021
 • ivermectin 8000 – ivermectin purchase cost of ivermectin 3mg tablets

  maijs 4, 2021
 • ivermectin for sale online – ivermectin 90 mg stromectol online

  maijs 8, 2021
 • ivermectin for sale online – ivermectin dose for covid stromectol for sale online

  maijs 11, 2021
 • plavix pill – clopidogrel 75 mg cost plavix pills medication

  maijs 13, 2021
 • all natural ed remedy pill – blood pressure meds causing erectile dysfunction best chinese ed pills

  maijs 15, 2021

Leave A Comment