Thursday, August 13, 2020
Trending News

Kalifornijā vairāk nāves gadījumi no pašnāvībām nekā koronavīrusa

Ārsti Ziemeļkalifornijā saka, ka viņi ir konstatējuši vairāk nāves gadījumu no pašnāvībām, nekā no koronavīrusa pandēmijas laikā.

Dr Michael deBoisblanc

“Pašnāvību pieaugums ir nepieredzēts” Dr Michael deBoisblanc no John Muir medicīnas centra Walnut Creek, Kalifornijā, stāstīja ABC 7 News par pašnāvību izraisīto nāves gadījumu skaita pieaugumu, piebilstot, ka pēdējo četru nedēļu laikā notikušo “pašnāvību skaits ir līdzvērtīgs veselā gadā mirušajiem no pašnāvībām”.

DeBoisblanc sacīja, ka uzskata, ka Kalifornijas amatpersonām ir pienācis laiks atcelt pašizolāciju un ļaut cilvēkiem atgriezties savās ikdienas gaitās.

“Personīgi es domāju, ka ir pienācis laiks,” viņš teica.

Es domāju, ka sākotnēji pašizolācija tika ieviesta, lai izlīdzinātu slimības līkni un pārliecinātos, ka slimnīcām ir resursi, lai rūpētos par COVID pacientiem. Tagad mums ir visi vajadzīgie resursi slimnīcām, bet cieš visi pārējie.

Kacey Hansen, John Muir medicīnas centra medmāsa ar 30 gadu stāžu, saka, ka viņu uztrauc ne tikai pieaugošie pašnāvību mēģinājumi, bet arī slimnīcas spēja izglābt tik daudz pacientu, kā parasti.

“To, ko esmu redzējusi pēdējā laikā, ko tādu nekad neesmu pieredzējusi,” sacīja Hansen.

Es nekad neesmu redzējusi, ka tik daudz cilvēku cenšas sev nodarīt pāri

Uzņēmumi visā Kalifornijā ir sākuši nepakļauties pašizolācijas rīkojumiem, kurus izdevis gubernators Gavin Newsom, un simtiem protestētāju ir izgājuši ielās.  Pašizolācija bija sākotnēji domāta tikai vīrusa izplatības uzliesmojuma ierobežošanai, ko pats Newsom  atzina jau kā faktu aprīļa vidū.

Pašnāvības ir kļuvušas par aizvien nozīmīgāku problēmu visā valstī dēļ pašizolācijas radītā bezdarba un pārliekā stresa.

Līdz marta beigām tikai vienā Tennessee apgabalā no pašnāvībām bija miruši vairāk cilvēku nekā visā štatā tieši no koronavīrusa.

Maija sākumā, tika publicētais pētījums, kurš konstatē, ka koronavīruss var izraisīt vismaz 75 000 nāves gadījumu dēļ trauksmes no vīrusa, darba vietu zaudēšanas, atkarības no alkohola un narkotikām.

Citā pētījumā, kuru veica Just Facts aptuveni tajā pašā laikā, tika analizēts plašs zinātnisko datu apjoms un tika pierādīts, ka stress ir viens no nāvējošākajiem veselības apdraudējumiem pasaulē, un tika lēsts,

ka koronavīrusa pašizolācija iznīcinās 7 reizes vairāk cilvēku dzīvības, nekā stingrā pašizolācija varētu izglābt.

Vairāk nekā 600 ārstu parakstīja atklātu vēstuli adresētu prezidentam Trampam, brīdinot, ka turpmāka pašizolācoja izraisīs “masveida negadījumu pieaugumu” mudinot viņu darīt visu iespējamo, lai nodrošinātu pašizolācijas izbeigšanu.

Jau ziņojām iepriekš, ka Roberts Kenedijs skaidroja korelāciju starp bezdarba pieaugumu un pašnāvību skaitu. Katrs bezdarba procentpunkta pieaugums ASV ir cēlonis 37’000 cilvēku nāvēs.

Avots

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment