Saturday, August 15, 2020
Trending News

Kamēr Baidena bandas demolē, Tramps radīs ASV varoņu statuju parku

Prezidents Trumps piektdien izdeva rīkojumu par “Amerikas varoņu nacionālā parka” izveidi, kas ievērojamus amerikāņus pieminēs ar statujām un piemiņas zīmēm.

Mount Rushmore

Prezidents to paziņoja, runas laikā pie Mount Rushmore, kurā viņš pauda sašutumu pret kreisā spārna aktīvistiem, kuri ir aicinājuši demolēt amerikāņu statujas un pieminekļus pēc Džordža Floida nāves.

Statujas ir klusie skolotāji akmens un metāla formā,

teikts Trampa rīkojumā. “Pieminekļi izsaka pateicību par paveikto un par upuriem, kas ir mūsu izcilie līdzpilsoņi, kuri, neraugoties uz viņu trūkumiem, kalpoja mūsu tautai, un nenoliedzami bija talantīgas personības… Viņus saglabājot, mēs izrādām cieņu pret savu pagātni, mēs cienām savu tagadni un iedvesmojam nākamās paaudzes. Pieminekļu būvēšana nozīmē mūsu kopīgo nacionālo patriotismu.

“Pieminekļa iznīcināšana nozīmē mūsu kopīgā mantojuma apgānīšanu,” teikts dokumentā.

“Mana administrācija nepieļaus uzbrukumu mūsu kolektīvajai nacionālajai vēsturei. Saskaroties ar šādām demolēšanas darbībām, mūsu, kā amerikāņu pienākums, ir stingri iestāties pret vardarbību un nodot mūsu iespaidīgo nacionālo stāstu nākamajām paaudzēm ar tikko pasūtītajiem pieminekļiem, kuri apzīmē mūsu amerikāņu varoņus”.

Ar šo rīkojumu tiek izveidota un nodibināta Starpvalstu darba grupa, Amerikas varoņu pieminekļu celtniecībai un pārbūvēšanai. Finansējumu nodrošinās Iekšlietu departaments. Darba grupai 60 dienu laikā būs jāiesniedz prezidentam priekšlikumi parka izveidošanai.

Es paziņoju par jaunu pieminekļu parka izveidi, mūsu pagātnes varoņiem. Es parakstu izpildrakstu, lai izveidotu Amerikas varoņu Nacionālo parku, plašu āra parku, kurā būs redzami lielākie Amerikas varoņi, kas jebkad ir dzīvojuši.

Arī pasūtījuma tekstā bija ievērojamo amerikāņu saraksts, kuru statujas būs parkā:

Nacionālais dārzs jāveido no statujām, ieskaitot John Adams, Susan B. Anthony, Clara Barton, Daniel Boone, Joshua Lawrence Chamberlain, Henry Clay, Davy Crockett, Frederick Douglass, Amelia Earhart, Benjamin Franklin, Billy Graham, Alexander Hamilton, Thomas Jefferson, Martin Luther King, Jr., Abraham Lincoln, Douglas MacArthur, Dolley Madison, James Madison, Christa McAuliffe, Audie Murphy, George S. Patton, Jr., Ronald Reagan, Jackie Robinson, Betsy Ross, Antonin Scalia, Harriet Beecher Stowe, Harriet Tubman, Booker T. Washington, George Washington, and Orville and Wilbur Wright. Paredzēts, ka dārzs būs atvērts publiskai apskatei ne vēlāk kā "līdz Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 250. gadadienai 2026. gada 4. jūlijā." Parka atrašanās vietu joprojām noteiks darba grupa.

Vēsturisko personību statujas un pieminekļi ir bijuši “vēstures iznīcināšanas” antagonisma mērķis Amerikā, jo pēdējās nedēļās ir bijuši centieni mākslīgi radīt spriedzi starp rasēm. Prezidents ir skaidri nostājies pret šādu vietu iznīcināšanu un pagājušajā nedēļā parakstīja izpildrakstu, lai varētu sodīt līdz 10 gadiem cietumā, par pieminekļu, memoriālu un statuju vandālismu vai iznīcināšanu.

Tramps to sacīja leģendārā Mount Rushmore piekājē, kas attēlo Džordžu Vašingtonu, Tomasu Džefersonu , Teodoru Rūzveltu un Ābrahamu Linkolnu.

“No šī vakara un no šīs lieliskās vietas mēs iesim uz priekšu, vienoti mūsu mērķiem un pārdomātas apņēmības pilni. Mēs audzināsim nākamo Amerikas patriotu paaudzi. Mēs uzrakstīsim nākamo izcilo amerikāņu dzīves nodaļu. Un mēs iemācīsim saviem bērniem zināt, ka viņi dzīvo leģendu zemē, ka nekas viņus neaptur un ka neviens viņus nespēj apturēt. ”

Reliģiskās statujas arvien vairāk kļūst par vardarbīgu protestu upuriem, kas plosās visā ASV. Misūri štatā katoļiem esot uzbrukuši cilvēki, kamēr viņi ir centušies aizstāvēt St. Louis IX – Francijas karaļa – statuju. Pagājušajā nedēļā Montānā kāds vīrietis izmantoja pikapu, lai nojauktu desmit baušļu pieminekli.

Kalifornijā, Sanfrancisko, Losandželosā protestētāji izdemolēja un apgānīja katoļu misionāra St. Junipero Serra statujas. Patriotu grupa, veiksmīgi aizstāvēja Serra statuju ārpus Ventura rātsnama. Trampa pavēle ​​īpaši identificē Serra kā personu, kas tika iekļauta frāzē “vēsturiski nozīmīgs amerikānis”, kuram garantēta statuja topošajā Nacionālajā parkā.

Trampa pavēle ​​arī uzstāj, ka statujas, kas pasūtītas Nacionālajam parkam, “ir jābūt reālistiskam šīs personas attēlojumam, nevis abstraktam vai modernisma attēlojumam”.

“Tā kā pagātne vienmēr tiek aizmirsta, vienmēr būs vajadzīgi pieminekļi, lai pagodinātu tos, kuri šeit ieradās iepriekš.”

Jau iepriekš ziņojām par vandālismu ASV, lai demontētu vēsturi, kā arī par Baidena lomu šajās nekārtībās.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment