Trending News

Kanāda gatavojas vakcinēt katru, pasūta 37 milj. šļirces

Kanāda gatavojas paredzētajai COVID-19 vakcīnai un parakstījusi līgumu par 37 miljonu šļirču iegādi, kas būtu pietiekami, lai nogādātu vakcīnu katram valsts iedzīvotājam. Kanādā šobrīd dzīvo 37,5 miljoni iedzīvotāju.

Sabiedrisko pakalpojumu un iepirkumu ministre Anita Ananda otrdien sacīja, ka pirkuma rīkojums no pasaules medicīnas giganta Becton Dickinson neietver galīgo piegādes grafiku, bet tā ir daļa no plašākiem centieniem sagatavot valsti “masveida vakcinācijai”.

Mēs pārliecināmies, ka tad, kad vakcīna būs gatava, Kanāda arī būs gatava,-

sacīja ministre.

“Mēs strādājam, lai iegādātos krājumus, tostarp šļirces un citus krājumus, kas būtu vajadzīgi, lai varētu vakcinēt katru Kanādas iedzīotāju” – viņa teica.

Kanāda turpina biedēt, ka koronavīruss visā pasaulē nogalinājis vairāk nekā 375,000 cilvēku. Šada rīcība ir savdabīga, jo koronavīruss pat tālu atpaliek no pasaules nāvējošāko slimību desmitnieka. Turklāt Baltais nams jau informēja cik nekorekti tiek uzskaitīta statistika, kas nav ticama. Jau ziņojām, ka Krievija vakcīnas vietā ir ievususi zāles.

Kanādas federālā valdība ir atļāvusi 38 klīniskos izmēģinājumus iespējamai ārstēšanai pret COVID-19, slimību, ko izraisījusi koronavīrusa infekcija. Tie ir malārijas medikamenti ar hidroksihlorhīnu, inhalēts slāpekļa oksīds, infekcijas slimniekiem, šūnu imūnterapija un citi.

‘CanSino Biologics’, Ķīnas farmācijas uzņēmums, kas sadarbojas ar Kanādas Nacionālo pētniecības padomi, veic vienīgo covid-19 vakcīnas izmēģināšanu, ko apstiprinājusi ‘Health Canada’.

Sarunā ar Anandu otrdien sabiedrības veselības ministre Terēza Tema sacīja,

pasūtīto šļirču skaits ir domāts tam, lai atspoguļotu “maksimālo kanādiešu skaitu, kas vēlas vakcinēties”, kad un ja tiks atklāta vakcīna.

Ananda piebilda, ka vēl nav noteikts termiņš, kad valdība saņems 37 miljonus šļirču, ko tā pasūtījusi, un ka pirkums ir daļa no valdības centieniem plānot nākotni.

Ananda vairākkārt ir raksturojusi “hiperkonkurējošu” pasaules tirgu attiecībā uz individuālajiem aizsardzības līdzekļiem, kas pandēmijas laikā ir nepieciešami priekšējiem veselības aprūpes darbiniekiem. Otava ir reaģējusi, pērkot visu, ko var pasaules tirgū, teica Ananda. Valdība ir arī nolīgusi loģistikas uzņēmumus, lai nodrošinātu, ka preces, kas pasūtītas tādās vietās kā Ķīna, tiek piegādātas Kanādai, nevis pārpirktas.

Maija sākumā, iepriekšējais mēģinājums radīt Kanādā ražotu ātro infekcijas pārbaudes komplektu nebija veiksmīgs, jo ‘Health Canada’ paziņoja, ka šie testa komplekti var uzrādīt nepareizus datus par covid-19 infekciju.

AVOTS

Share With:
Rate This Article
Tags
Comments

Leave A Comment