Trending News

Kapitālisti iznīcina neiztirgotās preces, bet dāvina bezmaksas potes?

Kamēr mēs vēl dzīvojam ierastajā kapitālisma modelī, kurā visu nosaka vajadzība gūt peļņu, daudziem varētu rasties aizdomas par to, kāpēc valdības visā pasaulē pēkšņi tik izmisīgi cenšas izdalīt bezmaksas potes? Vismaz tam tā vajadzētu būt.

Vēl vairāk, nu jau gatavojas pat piemaksāt par tām. Ja tāds fakts pats par sevi nespēj radīt aizdomas, tad acīmredzami domāšana ir stipri apgrūtināta. Piemēram, Amazon katru gadu iznīcina miljonus nepārdotu preču vienības savās noliktavās visā pasaulē. Tie ir viedie televizori, datori, droni, fēni, dažādas ierīces, grāmatas – vārdu sakot, viss, ko vien spējat iedomāties un ko varat tur pasūtīt, ja kāds izmanto šo globālistu pasākumu. Tie ir visa veida iepakoti un nekad nelietoti sadzīves piederumi un tos īpaši atzīmē ar marķieri ‘iznīcināšanai’

Un tas notiek katru gadu. Tās ir preces, kas nav nopirktas un kuras nav izmantotas. Tas tā notiek tāpēc, ka lielākā daļa piegādātāju izvēlas savu preci glabāt kādā no Amazon milzīgajām noliktavām. Taču jo ilgāk tās paliek nepārdotas, jo vairāk sakrājas maksa par to glabāšanu. Un tad pienāk brīdis, kad tās vienkārši kļūst lētāk iznīcināt, kā turpināt glabāt.

Kāds noplūdis dokuments no vienas noliktavas parāda, ka nedēļas laikā aprīlī iznīcināšanai tika atzīmēti 124 tūkstoši dažādu preču vienību. Rodas jautājums – bet kā tad tā – pasaulē ir tik daudz trūcīgo ļaužu, visu veidu eksperti nemitīgi runā par krīzēm, visu resursu cenas pasaules tirgos sadārdzinās, bezdarbs aug un cilvēkiem neļauj strādāt, aizslēdzot ekonomikas – bet milzīgais Amazon kļūst tikai bagātāks, vienlaicīgi iznīcinot milzīgu daudzumu strādājošu preču, kuras varētu ziedot trūcīgajiem visā pasaulē, uzlabojot vinu dzīves un iepriecinot viņus. Jā, kaut ko reizēm skata pēc viņi noziedo, taču šis milzīgais iznīcināto preču skaits ir tūkstošiem reižu lielāks par to.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Un tā dara ne tikai Amazon. Tā dara visas lielās kompānijas, ieskaitot pašus ražotājus. Viņi visi ķeras pie centa un absolūti nav ieinteresēti jebkādā veidā uzlabot dzīvi vienkāršiem cilvēkiem – tāpēc labprātāk izmet ārā visas šīs lietas, nekā uzdāvina kādam. Tāda ir reālā pasaule, tāds ir reālais bizness – bezjēdzīga resursu tērēšana un koncentrācija piramīdas augšpusē ir patiesais krīzes cēlonis, nevis klimats vai pārapdzīvotība.

Un tagad uz šī fona iedomājaties bezmaksas vai pat piemaksas poti. Ar to stāstu arī beidzam.

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment