Trending News

Kas īsti notiek Baltkrievijā?

Baltkrievija nonākusi krustcelēs pēc pēdējām prezidenta vēlēšanām, kur Aleksandrs Lukašenko pasludināts par uzvarētāju, kurš ieņem prezidenta amatu jau kopš 1994. gada. Ir nopietns pamats bažām, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti un, ja tās būtu bijušas godīgas, tad Lukašenko nebūtu kļuvis par prezidentu. No otras puses Lukašenko ir viens no pēdējiem konservatīvo vērtību pārstāvjiem, kuru degradētajai rietumu patērētāju kultūrai vēl nav izdevies pakļaut. No vienas puses ir skaidrs, ka tautai tiešām ir īsts pamats būt neapmierinātai, ja viens cilvēks turpina valdīt jau vairāk nekā 26 gadus. Tomēr nav skaidrs, kas nāktu vietā un ir bažas, ka Soross gatavo savus ielikteņus arī šeit.

Tādēļ mēs piedāvāsim dažādus viedokļus un lemiet paši.

Kādi ir alternatīvie kandidāti, kuri varētu aizstāt Lukašenko?

Sākotnēji viņa konkurenti bija video blogeris Sergejs Tikhanovskis, baņķieris Viktors Babaryko un bijušais diplomāts Valērijs Tsepkalo.

Svetlana Tikhanovskaya: Iepriekšējais anti-Lukašenko mītiņš, kas bija līdzīgs cilvēku skaita ziņā, notika 2010. gadā

Bet visi trīs netika pielaisti vēlēšanām, kad Tikhanovska kungs un Babaryko kungs nonāca aiz restēm. Tagad Sergeja sieva Svetlana Tikhanovskaya ir paņēmusi stafeti un visas trīs kampaņas ir apvienojušās vienā, lai atbalstītu viņas kandidatūru.

Skolotājai un mājsaimniecei Svetlanas galvenais mērķis ir izbeigt Lukašenko kunga valdību un sešu mēnešu laikā sarīkot jaunas demokrātiskas vēlēšanas.

Viņas atbalstam ir pievienojusies Tsepkalo kunga sieva Veronika un Babaryko kunga kolēģe Marija Kolesnikova.

“Sieviešu trio”, kā viņi ir plaši pazīstami, atbalsta mierīgas pārmaiņas, izmanto piezemētu retoriku un izvairās no atšķirīgiem politiskiem uzstādījumiem. Šobrīd visus vieno viens mērķis – tikt vaļā no ilggadējā diktatora Aleksandra Lukašenko. Kādas vērtības patiesībā pārstāv opozīcijas kandidāti nav zināms.

Svetlana 30. jūlijā pulcēja Baltkrievijā desmit gadu laikā lielāko cilvēku skaitu demonstrācijā, lēšot, ka tajā piedalījās vairāk nekā 60 000 cilvēku, un pat policija atzina, ka piedalījās vismaz 20 000 cilvēku.

Cik nekorekti BBC atspoguļo Lukašenko gāšanas cēloņus –

BBC raksta: “Analītiķi uzskata, ka viņa acīmredzamajai popularitātes zaudēšanai šoreiz ir vairāki faktori: nogurums no viņa 26 gadu valdīšanas, valsts ekonomiskās likstas un, pats galvenais, viņa noraidošā rīcība ar Covid-19 uzliesmojumu, kas sadusmoja sabiedrību.” Lai arī patiesībā tieši Lukašenko attieksme pret vīrusa afēru ir tieši viens no viņa popularitātes balstiem. Nogurumam no 26 gadu valdīšanas, kā arī valsts ekonomiskajām likstām gan drīzāk ir jāpiekrīt.

Jāpiekrīt, ka Lukašenko uzvaru arī iepriekšējās vēlēšanās nevarētu saukt par īstu un godīgu. Zemākais balsu procents, ko viņš jebkad ir ieguvis, bija 75%. Vai īstais atbalsts viņam ir virs vai zem 50% – to ir grūti spriest. Tomēr šīs vēlēšanas liek domāt, ka atbalsts tiešām noslīdējis zem 50%, kas nedotu viņam tiesības turpināt vadīt valsti, ja vien vara netiktu uzurpēta.

Notikumi vēlēšanu iecirknī

Vairāku tiešsaistes aptauju rezultāti par Lukašenko kunga iespējamo atbalstu ir kļuvuši par populāru protesta zīmi un izpelnījušies viņam sociālajos medijos izsmejošo segvārdu “Saša 3%”.

Trīs procenti balsu acīmredzami ir pārspīlējums, taču valstī nav ticamu neatkarīgu aptauju, un tikai daži uzskata, ka valdības atbalstīto aptauju izplatītie augstie atbalsta skaitļi liecina – Ekoom centrs Lukašenko kungam prognozē 72,3%.

NVS piederošajai televīzijas kompānijai Mir un tikai nedaudziem novērotājiem būs jāveic tikai viena aiziešanas aptauja, lai pārbaudītu 9. augusta balsu skaitīšanas rezultātus.

Vēlēšanu iecirkņu apmeklētāju skaits nesakrīt ar balsu skaitu

Nav šaubu, ka Lukašenko kungs izmantos visus viņa rīcībā esošos līdzekļus, lai paliktu pie varas – sākot no lojālām vēlēšanu amatpersonām, viltotiem vēlēšanu tiesību protokoliem un pretrunīgi vērtētās agrīnās balsošanas prakses līdz spēka izmantošanai, lai apspiestu iespējamos protestus.

Ir neoficiālas ziņas, ka Soross ir finansējis Baltkrievijas opozīciju un līdzdarbojas šajā misijā. Viņi mēģināja organizēt revolūcijas Baltkrievijā 2006. un 2010. gadā ar Sorosa naudas atbalstu. Šobrīd grūti spriest tieši cik liela loma ir Sorosam šajā procesā un, kādā mērā opozīcijas pārstāvjus var saukt par Sorosa cilvēkiem. Tiešu pierādījumu pagaidām nav. Ja tādi būtu, tad Lukašenko noteikti nevilcinātos par to skaidri paziņot.

Pazīstamais krievu blogeris Valdimirs Jakovļevs raksta

Baltkrievijā notiek īstas šausmas. Nav runa tikai par represiju nežēlību. Notiek acīmredzamas nelikumības un bezkaunība.
Ja kādam vēl ir jautājumi, noskatieties šo video –

Lūk notiekošā komentārs kādas baltkrievu sievietes vārdiem

“Draugi! Mēs esam sveiki un veseli, izņemot neticamo stresu. Viņi fiziski nevarēja piekļūt tīklam, viņi nežēlīgi traucēja internetu. Tagad es rakstucaur VPN no vīra tālruņa es nezinu, cik ilgi.

Draugi, mums ir elle. (((( Neviens to negaidīja un nebija tam gatavs. Lukašenko uzsāka karu pret Baltkrievijas tautu. (((Es nezinu, kā un cik policistu smadzenes tiek skalotas, varbūt viņi tiešām stāsta par dažiem ārvalstu iebrukumiem), bet viņi ir paši kā dzīvnieki un vēl ļaunāk. Un neviens šeit no malas neko nedara, cilvēki iznāk paši! Cilvēki iznāk visā Baltkrievijā, visās pilsētās. Cilvēki iziet uz pilnīgi mierīgiem protestiem šortos, un viņi tiek apšaudīti ar apdullinošām granātām, viņi šauj gumijas lodes ar kaut kādu infernal pildījumu, kas sadala ķermeni, un granātu eksplozijas kropļo cilvēkus. Viņi izlaiž asaru gāzi, ir gadījumi, ka šīs kapsulas iekrita dzīvokļos, nokrita uz bērnu spilveniem. Viņi piepilda laukumus ar ūdens lielgabaliem. Cilvēki vienkārši tur stāv. , aplaudē un skandē “Lai dzīvo Baltkrievija.” Un tad policisti uzbrūk.

Policistos nav nekāda žēluma, tas nav nekas cilvēcisks, tas ir tīrs fašisms. Viņi uzbrūk pieci vai seši vienam vīrietim un viņu kropļo. Viņi sita sievietes, neskatīdamies uz viņu vecumu, sita pusaudžus līdz asinīm, lauž kaulus. Un vienlaikus saka: “Vai jūs gribējāt pārmaiņas? Iegūstiet!”. Viena meitene autobusā) sita viņam rokas un teica: ““ Vienalga nav kam sūdzēties. ”Citu meiteni aizvilka ar matiem uz zemes. Viņi sita un iemeta bērnus vagonos !!! Izskatās, ka viņiem tika dota absolūta carte blanche.

Viņi mēģināja aizliegt ārstiem sniegt palīdzību protestētājiem un nākt uz izsaukumiem bez policistiem, ārsti pretojas.

Cilvēki, lūdzu, neticiet nevienai propagandai, mūsu vidū nav kaujinieku. Cilvēki no improvizētiem līdzekļiem būvē barikādes, lai pasargātu sevi no granātām un lodes. Cilvēki nāk ar kailām rokām, un viņi tiek iznīcināti! Lukašenka atklāja genocīdu pret savu tautu! Tajā pašā laikā TV pārraida videoklipus par to, kā vēlēšanas bija izcilas un kā pusaudži organizē slaktiņu uz galvas no Nekhta. Mēs neesam pusaudži! Nāk veselas ģimenes. Vakar man blakus stāvēja 58 gadus veca sieviete.

Šajos apgabalos, kas tika godīgi saskaitīti, tika konstatēts, ka Lukašenkai bija no 5 līdz 13 procentiem. Viņš sev uzvilka 80 !!! Cilvēki ir sašutuši. Apmēram 5000 cilvēku jau ir arestēti divu dienu laikā, un varbūt vairāk. Tauta runā arī par 8 mirušajiem valstī. Iekšlietu ministrija noliedz, bet liecinieki redzēja! Ārstiem ir aizliegts pateikt patiesību. Viņi tikai lūdz to pārtraukt, jo šādi ievainojumi miera laikā nav pieļaujami.

Lūdzu, dalieties ar informāciju par mums !!! Neatstājiet mūs vakuumā. Mums tiešām ir vajadzīga palīdzība, bet mēs nezinām, kas un kā mums var palīdzēt. ((((Abonējiet telegrammu kanālus Nexta, Basta, tut.by, onliner.by. Runājiet par mums! Prasiet savai valdībai pēc palīdzības!)”

Vienlaicīgi jāatzīmē, ka ir tiesības arī pastāvēt viedoklim, ka mūsu vietējie vietvalži nemaz nav tiesīgi apelēt pie demokrātiskām vērtībā, jo paši tādas savā darbībā nav ievērojuši, kā to spilgti parāda šis Mārtiņa Eikena plakāts, protestā pie Baltkrievijas vēstniecības –

Mārtiņš Eikens

Pazīstamais globālo notikumu komentētājs Aivis Vasiļevskis raksta, ka –

“Ja palasa Rietumu un mūsu pašu dzeltenos medijus jeb viltus ziņas, tad viss ir ļoti vienkārši, kā parasti – pēdējais Eiropas diktators apspiež ‘demokrātiju’ un brīvie cilvēki protestē. Nekā jauna, tā pati vecā plate, ko griež visās krāsainajās revolūcijās. Vārdu sakot, kārtējais maidans, šoreiz Baltkrievijā.Protams, ka viss nav tik vienkārši, triviāli un ne jau visi lasītāji ir tik stulbi, lai gremotu šīs varas nestās ‘patiesības’. Kas vispār ir Baltkrievija no globālās politikas viedokļa?

Tās loma ir būt par marksisma-sociālisma aģitācijas stūrīti, kuru globālisti atstāja pēc PSRS sagrāves. Toreiz bija doma PSRS ne tikai sagraut, bet arī formatēt un savākt atpakaļ kaut kādā citā formātā un Lukašenko tajā projektā bija liela loma- tur viņš būtu bijis tā veidojuma cars un pavēlnieks.Taču ne visi šādi projekti sanāk un šis process noslāpa. Bet Baltkrievija kā sociālisma stūrītis palika. Tā PSRS laikos bija izveidots kā vissavienības konveijers, kur lika kopā gatavo produkciju -visas lielās rūpnīcas saņēma detaļas un resursus no pārējiem PSRS reģioniem. Nekā sava tur nebija ne toreiz, nedz ir tagad.

Lai Baltkrievija varētu turpināt kalpot par aģitācijas stūrīti, to uzsēdināja uz Krievijas resursiem un nodibināja savienību, kuras ietvaros tad KF to arī apgādāja ar visu vajadzīgo šo rūpnīcu uzturēšanai, kuras citādi tiktu slēgtas otrā dienā, tāpat, kā citās bijušās PSRS republikās.Par kuru kandidātu Tu balsotu Baltkrievijas vēlēšanās?
Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment