Trending News

Klimata afēras nākamā pietura – kanibālisms?

Atkal kārtējais izmisuma brēciens par to, ka cilvēki izmaina klimatu bija lasāms vakardienas tenku portālā jauns.lv. Te tika aplūkots ANO ziņojums un teksts tur ir vēsta par kārtējo gaidāmo apokalipsi.

Ziņojumā minētas arī citas it kā cilvēku izraisītas klimata tendences, tostarp, fakts, ka Ziemeļu Ledus okeāna ledus sega laikā no 2011.gada līdz 2020.gadam bijusi mazākā kopš 1850.gada, un globālais jūras līmenis kopš 1900.gada ir cēlies straujāk nekā jebkurā iepriekšējā gadsimtā vismaz pēdējos 3000 gados.

Cilvēku ietekme, visticamāk, ir galvenais virzītājspēks ledāju sarukšanai visā pasaulē pēdējo 30 gadu laikā, Grenlandes ledus segas kušanai, kā arī izraisījusi pavasara sniega segas samazināšanos Ziemeļamerikā.

“Trauksmes zvani ir apdullinoši, un pierādījumi ir neapstrīdami,” pēc ziņojuma publicēšanas sacīja ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs.

“Šim ziņojumam jāiezvana kapa zvans oglēm un fosilajam kurināmajam, pirms tie iznīcina mūsu planētu. Ja mēs tagad apvienosim savus spēkus, mēs varam novērst klimata katastrofu,” sacīja Gutērrešs.

Atkal viss tas pats – zaļā afēra paredz ‘zvanīt kapu zvanus’ degvielai, rūpnieciskai ražošanai un tā tālāk. Mazāk gan tiek runāts par to, kas tad ir paredzēts vietā, jo otra puse, kas paliek nepateikta klimata karotāju vēstījumos ir tas, ka to visu likvidējot, cilvēkiem vienkārši nebūs iespēju izdzīvot un to skaidri parāda jau tagad esošie elektrības pārrāvumi daudzviet pasaulē, Kalifornija kā zaļākais štats regulāri tos jau piedzīvo – kas tur notiks tad, kad vairs nebūs rezerves ogļu staciju? Vācijā, kur pagājušā gada ziemā vēja turbīnas vienkārši sasala?

Taču šoreiz ne par to. Tā kā zaļā afēra paredz arī ierastās agrikultūras likvidāciju, tad vietā nāk kaut kas cits – ar ko tad atlikušos cilvēkus barot? Esam jau aplūkojuši topošās industrijas, miltu tārpi, siseņu proteīns, laboratorijās audzētas šūnas un printētie burgeri, plastmasas pārveidošana par ēdamo pulveri. Tas viss šobrīd jau darbojas un turpinās eksperimenti.

Bet ir vēl kaut kas, kam jāpievērš uzmanība. Lai tiktu galā ar klimata problēmām, cilvēkiem jāizvērtē arī kanibālisms. Jūs nepārlasījāties. Tieši ar tādu vēstījumu vēl 2019.gadā nāca klajā kāds Zviedrijas profesors Magnus Soderlund. Viņš par to runāja speciālā programmā ar nosaukumu “nākotnes ēdiens”. Un tas nav kaut kāds vienkāršs soctīklu lietotājs, vai sazvērnieks, kā daudzi tūlīt sāks viebt degunus. Magnus Soderlund ir Stokholmas Ekonomikas skolas profesors, uzvedības psiholoģijas un marketinga stratēģijas speciālists, bet savu prezentāciju ar nosaukumu “Vai varat iedomāties ēdam cilvēka miesu” viņš demonstrēja  nevis kaut kādā savā kanālā, bet gan Zviedrijas valsts televīzijā TV4. Tas joprojām ir turpat redzams.

Tajā tika aplūkots jautājums, vai kanibālisms varētu būt nākotnes ēdiena problēmu un ‘pašatjaunojošās dzīves’ modeļa risinājums. Jo tam traucē pēc būtības tikai ‘konservatīvie’ tabu. Taču nākotnē ēdiena paliks aizvien mazāk un būs jāsāk domāt par šo tabu pakāpenisku noņemšanu – vispirms tie ir insekti un tārpi, tad tie būs mājdzīvnieki un tad arī cilvēki. Tas viss tika pateikts jau pirms lielās afēras sākuma un šobrīd tārpi un insekti jau ēdienkartē ir iekšā, to visu organizē tas pats Davosas forums. Tieši tāpat tas būs ar cilvēku gaļu – pieradinot pie tās pamazām, atradīsies arī tie, kas to labprāt lietos – tā uzskata profesors.

Tam traucē tika iedomas un egoisms. Taču viņš kā jau uzvedības speciālists, zina trikus, kā to izmainīt. Nu lūk, kārtējais Overtona logs un ieskats caur to tajā nākotnē, ko šobrīd mums gatavo globālie afēristi. Starp citu, visas šīs idejas atkal nāk tieši no Zviedrijas – kārtējais apliecinājums tam, kāpēc tur nav vajadzīgs kovidšovs un viņiem ļauj staigāt bez uzpurņa. Pēc šīs prezentācijas 8% no auditorijas pacēla rokas uz jautājumu, vai viņi būtu gatavi izmēģināt tajā stāstīto…

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Citiem vārdiem sakot, analoģijas ar viduslaikiem kļūst aizvien skaidrākas – šis lielais Reseta plāns tieši to arī paredz, gan atjaunot feodālo pārvaldes sistēmu, gan samazināt cilvēku skaitu un izveidot strikti nodalītu elitārās kastas un zemcilvēku sabiedrību, kura būs spiesta pārtikt ne no pārtikas, bet no sintētikas un beigās jau vienam no otra, ja nav iespējams sevi nodrošināt ar pārtiku. Kas notiks lielajās miljonu metropolēs – grūti aptvert. Ja vien neesat skatījušies visas tās filmas par apokalipsēm, kas ir bijušas nekas cits, kā apzināta prediktīva programmēšana sabiedrības dehumanizācijas un postapokalipses pasaules izveidei. Un atkal atgriežamies pie tā, ka trauksme skan no visām malām – nevis kaut kāda ceļošana un izklaides, bet elementāra pārtikas resursu apzināšana tuvākajos gados būs pati svarīgākā izdzīvošanas formula.

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
Comments
 • Varbūt savu izdeju par kanibālismu Magnus Soderlund varētu sākt iedzīvīnāt pats ar sevi, piedāvājot kādam restorānam savu miesu, kā teik idejas noprovēšanai!

  augusts 10, 2021
 • Vasilevski, “lauksaimniecība”, nevis “agrikultūra”. Nesen tev jau to rakstīju.
  Un sarunā savu sievu, ja tev tā ir kas cits, ne labā roka, lai pa laikam izveic kanibālismu ar tevi. Var pirms gulētiešanas, var pēc pamošanās. Kļūsi rāmāks 🙂

  augusts 11, 2021
 • Nevis “domātājs” tu esi, bet trollis – tu esi savā nosaukmā kļūdījies. troļļi nedomā – tie pilda sātanistu instrukcijas

  augusts 11, 2021

Leave A Comment