Tuesday, August 11, 2020
Trending News

Koronavīrusa otrais vilnis Ķīnā ir niecīgs – bet kādā mērcē to pasniedz lielie mediji

Pekinā ir minimāla vīrusa izplatība. Tikai aptuveni 100 cilvēku vienā pilsētas daļā atrodas karantīnā. Diemžēl lielie mediji arvien turpina biedēt ar vīrusu.

Kamēr Vuhaņā tika ziņots par daudziem inficētajiem, Pekinā tika konstatēti faktiski pat mazāk nekā 500 Covid-19 saslimšanas gadījumi. Vuhaņā kur dzīvo aptuveni 11 miljonu cilvēku pārbaudēs atklājās tikai aptuveni 300 inficētie, norāda sabiedrības veselības amatpersonas. Tātad baidīšanai ar otro vilni Ķīnā nav nekāda pamata.

Ķīnas Slimību kontroles un profilakses centra galvenais epidemiologs Wu Zunyou sacīja, ka Pekina savlaicīgi reaģēja uz slimību un, ka lietu skaits nākamajās divās nedēļās būs izšķirošs. Vīrusa inkubācija prasa ne mazāk kā piecas dienas līdz 14 dienas, lai gan parasti tas notiek nedēļas laikā, pirms kāds nonāk saskarē ar vīrusu.

14. jūnijā tikai 177 cilvēki Ķīnā atradās slimnīcā visā valstī un tika galā ar Covid-19.

Pekinā dzīvo apmēram 21,5 miljoni cilvēki, līdz ar to saslimušo skaits ir vien 0,00046%.

Principā ar šiem necilajiem faktiem un nebūtisko izplatību šai ziņai arī būtu jāpieliek punkts, bet skatiet kā tālāk visu izpušķo vadošais medijs forbes.com. Tālākajām frāzēm nav jēgas, jo tie ir tikai tukši pieņēmumi, bet, ja uzdevums ir cits, potēt cilvēkos bailes:

Bez ceturtdienas uzliesmojuma Pekinā Ķīna ir nopietni cīnījusies ar Covid-19. Ziņas no Pekinas ir tikai vēl viens piemērs tam, cik ātri un viegli vīruss izplatās. To pilnībā izdzēst varētu būt neiespējami. Šī nedēļa Pekinā būs galvenā. Ja saslimušo skaits turpina pieaugt, tad Pekinā tagad var nonākt vairāk gadījumu, nekā tas notika koronavīrusa pīķa laikā janvārī un februārī, kad liela daļa valsts tika slēgta, lai apturētu izplatību. Ja Pekinā vīruss kādreiz sasniegtu uz Vuhaņas izplatību, tad, tā Ķīnai būs katastrofa." Forbes turpina - "Redzot, kā Pekinā ziemā nekad nebija īstas infekcijas izplatības, ir vērts atcerēties, ka 100 gadījumi ātri var kļūt par 1000. Koronavīrusa gadījumu leciena potenciāls ir lielākais risks ekonomikas atveseļošanai Ķīnā. Ekonomikā ir vairākas pozitīvas ziņas, bet Pekinas situācija to visu var mazināt."

Ja augstākminētos faktus atšķaida ar šiem biedējošajiem un tukšajiem pieņēmumiem, tad ziņa jau nes pilnīgi citu baiļu devu.

Jau iepriekš ziņojām, ka pat kritizētā Pasaules Veselības organizācija atzina, ka asimptomātiski inficētie praktiski nevienam nav bīstami, jo inficēšanās risks ir tuvu nullei. Vienīgais risks īstai vīrusa izplatībai, ja tas atkal noplūdīs, vai tiks palaists mākslīgi no kādas laboratorijas. Pastēra universitātes profesors Simon Wain-Hobson jau izteicās, ka nav nekādas nepieciešamības laborotorijās vairākās pasaules valstīs audzēt mākslīgus un nāvējoši bīstamus vīrusus. Tam nav nekādas pievienotās vērtības sabiedrības veselības uzturēšanā – tikai riski. Tomēr tas notiek. Tātad sabiedrības veselība nav pasaules elites prioritāte.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment