Monday, July 13, 2020
Trending News

Koronavīrusu atrod 2019. gada marta notekūdeņu paraugā, atklāj Spānijas pētījums

MADRID (Reuters) – Spānijas vadošie virusologi ir atraduši jaunā koronavīrusa pēdas Barselonas notekūdeņu paraugā, kas iegūts 2019. gada martā, deviņus mēnešus pirms COVID-19 slimības identificēšanas Ķīnā, piektdien paziņoja Barselonas Universitāte.

Ja vīrusa genoma klātbūtne tik agri tiek atklāta Spānijā, ja tā tiek apstiprināta, tas nozīmē, ka slimība varētu būt parādījusies daudz agrāk, nekā domāja zinātnieku aprindās.

Barselonas Universitātes komanda, kas kopš šī gada aprīļa vidus bija pārbaudījusi notekūdeņus, lai identificētu iespējamos jaunus uzliesmojumus, nolēma veikt testus arī vecākiem paraugiem.

Viņi pirmo reizi atklāja, ka vīruss ir atrodams Barselonā 2020. gada 15. janvārī, 41 dienu pirms tam, kad tur tika oficiāli paziņots par pirmo gadījumu.

Tad viņi veica testus paraugiem, kas ņemti no 2018. gada janvāra līdz 2019. gada decembrim, un vienā no tiem atrada vīrusa genomu, kas ņemts 2019. gada 12. martā.

“SARS-CoV-2 līmenis bija zems, bet bija pozitīvs,”

universitātes teikto citēja pētījuma vadītājs Alberts Bošs.

Dr Joan Ramon Villalbi no Spānijas Sabiedrības veselības un sanitārās pārvaldes biedrības aģentūrai Reuters sacīja, ka vēl ir pāragri izdarīt galīgos secinājumus.

“Kad tas ir tikai viens rezultāts, jūs vienmēr vēlaties vairāk datu, vairāk pētījumu, vairāk paraugu, lai to apstiprinātu un izslēgtu laboratorijas kļūdas vai metodoloģiskas problēmas,” viņš teica.

Pastāv iespēja iegūt viltus pozitīvu rezultātu, pateicoties vīrusa līdzībai ar citām elpceļu infekcijām.

“Bet tas noteikti ir interesanti, tas ir ierosinoši,” sacīja Villalbi.

Tas vēlreiz apstiprina, cik pārsteidzīgi bijuši brīvību un ekonomiskie ierobežojumi, ja vīruss patiesībā cirkulējis sabiedrībā sen.

Prof. Gertjans Medema no KWR Ūdens izpētes institūta Nīderlandē, kura komanda februārī sāka izmantot koronavīrusa testu notekūdeņiem, ieteica Barselonas grupai atkārtot testus, lai apstiprinātu, ka tas tiešām ir SARS-CoV-2 vīruss.

Spānijā līdz šim ir reģistrēti gandrīz 250 000 vīrusa gadījumu, lai gan visiem ir plaši zināms, ka statistika vērtējama kritiski, īpaši nāves gadījumu skaits, kas tiek mākslīgi palielināts, lai radītu bailes un satraukumu no vīrusa.

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment