Thursday, October 1, 2020
Trending News

Krievija ievieš zāles pret COVID-19 – nevis vakcīnu

Maskava (Reuters) – Krievija nākošajā nedēļā sāks izdot pacientiem pirmās apstiprinātās zāles pret Covid-19, ar kuru palīdzību varētu atvieglot valsts veselības sistēmu kā arī paātrināt valsts ekonomiskā stāvokļa atgriešanos normā.

Krievijas slimnīcas var izdot šo antivīrusa līdzekli, kurš ir reģistrēts ar nosaukumu ‘Avifavir’, pacientiem no 11. jūnija. Krievijas atbildīgā amatpersona uzsvēra, ka kompānija ir spējīga ražot pietiekami daudz pretvīrusa līdzekļa, lai varētu izārstēt 60,000 cilvēkus mēnesī.

Pašlaik nav vakcīna pret Covid-19 – slimību, ko izrasa koronasvīruss – medikamenti, kas ir testēti uz cilvēkiem joprojām neuzrāda pozitīvu efektivitāti.

Jaunais medikaments no Gilead (GILD.O) ar nosaukumu ‘Remdesivir’ ir devis cerības ar nelielu efektivitāti pret covid-19 un tas tiek izsniegts pacientiem dažās valstīs.

Avifavir, zināms arī kā ‘Favipiravir’, pirmo reizi tika radīts vēlos 1990 gados. To radīja Japāņu kompānija, kuru vēlāk nopirka FujiFilm un pievērsās arī veselības aprūpei.

Krievijas tiešo investīciju fonda (RDIF) galva Kirils Dimitrievs saka, ka krievu zinātnieki veco medikamentu ir modificējuši un uzlabojuši, un teica, ka Maskava būtu gatava dalīties ar deaļām par veiktajām modifikācijām nākošo divu nedēļu laikā.

Japānas zinātnieki arī ir testējuši to pašu medikamentu, kurš tur zināms kā Avigan. Par to sajūsmu paudis Japānas premjerministrs Shinzo Abe un tam piešķirti $128 milj. no valsts līdzekļiem, bet joprojām nav atļauts to pielietot.

Turpretim Avifavir parādijās Krievu apstiprināto medikamentu sarakstā sestdien.

Paātrtināts process

Dimitrevs stāsta, ka ir testēti 330 cilvēki ar klīniskajiem eksperimentiem un noskaidrojies, ka tas izārstē vīrusu vidēji četru dienu laikā.

Viņš sacīja, ka izmēģinājumus vajadzēja pabeigt aptuveni nedēļas laikā, taču Veselības ministrija ir devusi apstiprinājumu zāļu lietošanai īpašā paātrinātā procesā. Ražošana tika sākta jau martā.

Klīniskie pētījumi, lai pārbaudītu zāļu efektivitāti, parasti ilgst daudzus mēnešus, pat ja tie tiek paātrināti, un tajos ir iesaistīts liels skaits pacientu, kas pēc nejaušības principa iedalīti un kuri saņem vai nu izmēģināmās zāles, vai kontroles medikamentus, vai placebo.

Panākumi mazos, maza mēroga, agras stadijas izmēģinājumos nav veiksmes garantija vēlākos visaptverošākos izmēģinājumos.

Šomēnes publicētajā pētījumā, tika piesaistīts pretmalārijas līdzeklis ‘hydroxychloroquine’, kuru ASV prezidents Donalds Trumps saka, ka viņš lietojis un mudinājis citus lietot, ar paaugstinātu nāves risku hospitalizētiem COVID-19 pacientiem.

Dmitrijevs sacīja, ka Krievija spēja samazināt testēšanas termiņus, jo japāņu vienkāršās zāles, kuru pamatā ir Avifavir, pirmo reizi tika reģistrētas 2014. gadā un šīs zāles ir izgājušas cauri ļoti daudz testiem pirms Krievu zinātnieki to modificēja.

Mēs uzskatām, ka šis mainīs spēles noteikumus. Tas samazinās saspīlējumu veselības aprūpes sistēmā, kā arī mums būs mazāk cilvēku kuri nonāk kritiskā stāvoklī

Teica Dimitrijevs.

Mēs uzskatām, ka šīs zāles ir atslēga uz pilnīgas ekonomiskās aktivitātes atsākšanai Krievijā.

Ar 414,878 gadījumiem, Krievijai ir trešais lielākais infekciju skaits pasaulē pēc Brazīlijas un Amerikas Savienotajām Valstīm, bet oficiāli mirušo skaits ir relatīvi zems – 4,855 – tas ir bijis debašu uzmanības centrā. Skaitlisti mirstība Krievijā ir 1,1% no testētajiem simptomātiskajiem Covid19 gadījumiem.

RDIF, kam pieder 50% zāļu ražošanas uzņēumums ChemRar, finansēja izmēģinājumus un citu darbu ar saviem partneriem, aptuveni 300 miljonu rubļu (4,3 miljoni USD) apjomā, sacīja Dmitrijevs, kurš skaidroja, ka izmaksas Krievijai ir daudz zemākas, sakarā ar iepriekšējo darbu, kas veikts Japānā.

*Reuters – Ziņu organizācija, kas pieder Tomasam Reuteram
*RDIF – Krievijas tiešo investīciju fonds

Avots

Share With:
Rate This Article
Tags
Comments

Leave A Comment