Trending News

Krievija pilnībā aptur kravu plūsmu caur Baltiju

Vakar, 2021.gada 8.jūnijā Krievijas Domē tika izskatīts un pieņemts kāds vēsturiski nozīmīgs un svarīgs likumprojekts attiecībā uz Baltijas valstīm. Konkrēti tas ir vērsts uz to, lai pilnībā apturētu jebkādu kravu pārvadāšanu caur Baltijas ostām un izbeigtu jebkādus kapitāla ieguldījumus šajās teritorijās.

Jā, tas brieda ilgi un vakar tas notika. Visus 30 gadus vietējais režīms ir veicis antikrievisko histēriju, draudējis tautai ar Krievijas iebrukumu, skaitījis padomju laika ‘zaudējumus’ un slēpies aiz ASV un NATO muguras. Tai pat laikā valsts lielā mērā ir dzīvojusi uz šo kravu rēķina, kas budžetā nesa ievērojamu peļņu, tās bija darba vietas un vismaz kaut kāda ekonomikas attīstība. Pēdējos gados režīms jau acīmredzami bija nospraudis kursu uz šīs tautsaimniecības nozares likvidāciju, bet simbolisku punktu tam pielika nesenā BLR karoga noraušana un aizvietošana ar Rietumu sponsorētās oranžās revolūcijas izmantoto karogu, zem kura šie ‘opozicionāri’ gribēja izdarīt BLR to pašu, kas ir šeit – likvidēt un sagraut to, kas tur darbojas tieši pateicoties ciešai ekonomiskai sadarbībai ar Krieviju un tās resursiem.

Sekas šīm mēra un ārlietu ministra izdarībām nebija ilgi jāgaida – šādi izskatās vakardienas apspriede Domē un rezultāts ir viennozīmīgs.

Mēs redzam, cik nedraudzīga politika skan no Baltijas, bet saknes ir šeit. Sen jau vajadzēja aizvērt visus tos pārkraušanas punktus un atgriezt Krievijas teritorijā. Un cik ilgi Baltija tā uzvedīsies? Viņi turpinās to darīt, ja mēs viņus barosim. Bet mums tas nav jādara. Mums jādomā par savām interesēm un ar šo lēmumu mēs radīsim darba vietas, attīstām savu ekonomiku. Bet pats galvenais – mēs pārtraucam barot tos, kas dara mums riebeklības. Un viņiem ir jāzina, ka pēc šī lēmuma, ko pieņems tautas vārdā Dome, viņi pazaudēs šos miljardus.

Bet mūsu leļļu raustītāji, kas tur sapirkušies infrastruktūru, šeit traucē mums pieņemt lēmumus caur saviem deputātiem, finansējot politiskās partijas. Tās nav spēlītes, jo viņi kaitē mūsu valstij.

Tie ir 5.5 miljoni tonnu, kas katru gadu šobrīd iet caur Baltiju. Tās iet uz visu Eiropu un tas ir 26% kravu apjoma, ko mums vajag pārnest uz savām ostām, kuras dažās vietās strādā tikai uz pusi no iespējamās jaudas. Un tas viss turpmāk strādās Kaļiņingradā. Mums ir svarīgi, kur mēs attīstām savu infrastruktūru.

Kam pieder Baltijas ostas? Diemžēl pa lielam tās pieder Krievijas biznesmeņiem, kuri tur kādreiz sabūvēja kompānijas, bet mēs uzskatām, ka visi kapitāla ieguldījumu turpmāk jāveic tikai Krievijā.

Vai no šī likumprojekta zaudētāji būs tie, kas ieguldījuši šajās ostās, tai skaitā Krievijas biznesmeņi, bet ieguvējs būs mūsu budžets? Kādu labumu tas nesīs valsts ekonomikai?

Jā, tā patiešām ir, ieguvēji ir visi mūsu 11 subjektu budžeti un tie būs ne mazāk kā 10 miljardi dolāru katru gadu.

Nu lūk, divi svaru kausi..Lēmums pieņemts.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Klaji naidīgā režīma politika attiecībā uz tuvākajiem kaimiņiem ir devusi rezultātu – pilnībā sarautas saiknes ar Krievijas un Baltkrievijas kravu plūsmu, kas aiziet citur. Tas ir likumsakarīgs un diemžēl paredzams iznākums, no kura cietēji būsim mēs visi – režīms dzīvo tikai uz parāda, budžetā ienāks vēl daudz mazāk līdzekļu un tautu spiedīs nost vēl stingrāk. Ekonomiskā ķēdes reakcija nav grūti paredzama. Raujam tik nost citu valstu karogus un kliedzam, ka mūs tūlīt okupēs. Patiesība diemžēl ir gluži pretēja – Krievija pilnīgi un absolūti ir pagriezusi muguru un aiziet savās darīšanās. Globālajā politikā ir pavisam citas vēsmas, nav vairs Pax Americana un šis saimnieks vairs sev lojālos režīmus nebaros. Ko darīsim tālāk, kad beigsies ‘lielā nauda’, kas ir tikai fikcija?

Atcerieties ārlietu ministra reklāmas kampaņu 2018.gadā? Par spīti Kremlim Latvija ir un būs izdevusies valsts.

Ir liela atšķirība starp izdoties un sanākt. Izdot nozīmē palikt tukšā – šajā ziņā ministrs nav melojis. Valsts paliek pie tukšas siles un kārtējais kangaru sasniegums ir noticis. Kas nākamais, ko vajag sagraut par spīti Kremlim?

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
Comments
 • Uz to gāja visu laiku, Krievija par savu kravu pārvirzīšanu uz savām ostām jau paziņoja kādus gadus 15-20 atpakaļ. Tas ir Krievijas uzstādījums un tam ir maz sakara ar mūsu politiķiem. Tas ir kaut kāds padomju romantisms, ka kāds vēl uzskata, ka mēs esam par maz darījuši lai viņi mūs barotu ar savu gādīgo, jauko roku. Nevajag aizmirst, ko šī roka izdarīja Čečenijā, Grūzijā, Ukrainā un citās savu kaimiņu teritorijās. Un cik daudz bija tādu naivo biznesmeņu, kas 98 pazaudēja visu savu biznesu, jo tīkoja pēc lielā Krievijas tirgus. To valsti pārvalda mafijas grupējums, kas pasūta cilvēku slepkavības un aplaupa savu tautu, nelolojiet lielas cerības uz normālām attiecībām, kamēr tur ir šāda vara.

  jūnijs 10, 2021
  • Anša komentārā izteiktais pret mūsu kaimiņu valsti (“… ko šī roka izdarīja Čečenijā, Grūzijā, Ukrainā un citās savu kaimiņu teritorijās”; “… valsti pārvalda mafijas grupējums, kas pasūta cilvēku slepkavības un aplaupa savu tautu”) ir demagoğija, kas ir raksturīgi tipiska aizokeāna virskungiem pakalpīgiem “pigmejiem”. Mums jāsaprot, ka šo 30 gadu laikā tieši pret Krieviju un tai draudzīgo valstu saimi vērstā regulārā demagoğija lielā mērā ir radījusi to neapskaužamo situāciju, kas saistīta ar mūsu tautai iznīcinoša konflikta izvēršanās draudiem, ar visām no tā izrietošām sociāli ekonomiskām daudzpusīgi destruktīvām sekām. Mēs atrodamies lielu ğeopolitisku pārmaiņu priekšā, kuru rezultātā pieaugs lielākās valsts pasaulē Krievijas Federācijas un lielākās ekonomikas pasaulē Ķīnas ietekme, kā arī to abu sadarbības ietekme. Savukārt mazināsies ASV un to satelītu loma pasaulē. Demontējamā esošā Pax Americana sistēma bija orientēta uz cilvēku, enerģētisko un dabas resursu izzagšanu globālās dolāra finansu piramīdas ietekmes zonā, kur sistēma bieži veidoja noziedzīgas vadības struktūras šo mērķu sasniegšanai. Mums kā tautai dzīvojošai robežzonā šīs ğeopolitiskās pārmaiņas ir jo īpaši svarīgas. Cīņa ar pret Krieviju vērsto demagoğiju Latvijas informatīvajā telpā ir viens no stūrakmeņiem, kas ieliek pamatu un paver iespējas tautai Latvijā atgūt nodevīgajai “elitei” zaudēto suvereno varu, būvēt valsti, kas kalpos tās pastāvēšanas interesēm, dos iespēju veidot draudzīgas attiecības ar tautām kaimiņos, kā tas ir bijis gadsimtiem. Draudzīgas attiecības – tas ir labklājības un tautas pastāvēšanas pamats.

   jūnijs 10, 2021
   • Mūsu kaimiņvalsts savām citām kaimiņvalstīm ir atņēmusi teritorijas un nogalinājusi iedzīvotājus. Turklāt, to darījusi arī visā eiropas teritorijā izmantojot ķīmiskos ieročus, spridzināšanas, nogalinot pārmukušos ağentus un politiskos oponentus kā arī nevainīgus iedzīvotājus. Vadoņi sazaguši tik daudz naudas, ka nezin kur šo bagātību likt un ceļ, pērk bezjēdzīgas lietas. Bet jā, tā noteikti ir ļauno amerikāņu propoganda, ka ierēdņi, kas visu dzīvi strādājuši valsts darbā nēsā simtu tūkstošu vērtus pulksteņus, pērk villas, vizinās ar privātām lidmašīnām un jahtām.

    jūnijs 10, 2021
    • Pret mūsu kaimiņvalsti Krieviju vērstās demagogijas būtība, kā redzam, ir nemainīga kopš Paula Jozefa Gebelsa laikiem. Viņs savās rokās sakoncentrēja visu nepieciešamo vadību pār presi, radio, kino un citām vācu kultūras sfērām. Izmantojot demagoģisku retoriku, prasmīgu masu pasākumu organizēšanu un efektīvu tā laika moderno tehnoloģiju – galvenokārt radio un kino – propagandas nolūkos, viņam izdevās izmainīt vācu tautas plašu slāņu priekšstatus par veselām tautām tā, ka rezultātā cilvēki ar šādu izmainītu apziņu bija gatavi nogalināt cittautiešus un visbeidzot pakļaut pašu vācu tautu pilnīgai iznīcībai.

     jūnijs 11, 2021
 • levitra pro pas cher[/url]

  jūnijs 10, 2021
 • pharmacyonline omifin[/url]

  jūnijs 14, 2021
 • buy fincar on line[/url]

  jūnijs 15, 2021

Leave A Comment