Trending News

Kroņa pases Ņujorkā – kā viņiem iet?

Kā fašistiem sokas ar tirānijas uzpiešanu citviet pasaulē? Nemaz tik labi – Ņujorkas piemērs labi parāda to, ka valdīt var tikai par tiem, kuri paklausa.

NYpost medijs vēsta par to, ka no apsekotiem 15 restorāniem, ko veica slepenie reportieri šajā nedēļā, veseli 11 vispār neprasa pilsētas mēra De Blasio uztiepto kroņa pasi, lai pusdienotu iekšpusē.

Tikai 4 no 15 restorāniem žurnālistiem jautāja pēc svītru koda, pirms viņus ielaist telpās. BurgerFi ēstuvē, piemēram, uz katra galda ir šie uzraksti, ka pase jāuzrāda, taču realitātē to tur neviens neprasīja.

Kad nākamā dienā šis pats medijs aprunājās ar menedžeri, tas izlikās šokēts, jo noteikti visiem esot prasīts. Tagad gan tur notiek izmeklēšana, vismaz formāli pēc šī gadījuma tas tur ir jādara. Rakstā atzīmēts vēl kāds cits restorāns Hummus Kitchen, kas arī nav prasījis uzrādīt kodu.

Ņujorkā šī sistēma visai nekaunīgi nosaukta par ‘atslēgu uz Ņujorku’ un tas tur sākās pagājušā mēnesī, tāpat, kā daudz kur citur pasaulē, lai apmeklētu šādus restorānus, sporta klubus un iekštelpu pasākumus, jāsaņem vismaz viena substances doza – sākot ar 13.septembri, Ņujorka ir slēgta veseliem cilvēkiem.

Līdz šim veiktas 5.500 pārbaudes un izdoti 2.200 brīdinājumi. Taču ne visi ir gatavi pakļauties šādām prasībām un pilsētas municipālās apvienības ir uzsākušas arī tiesvedību.

Kā zināms, tad arī Anglijā vismaz šobrīd kroņa pases ideja ir atmesta vispār, lai gan tas nav nekāda garantija, ka pie tās neatgriezīsies atkal sakarā ar kādu ‘jaunu variantu’, bet viens no iemesliem, kāpēc tā notika, ir stingrā attiecīgo biznesu nostāja, ka viņi nespiedīs klientiem šīs pases rādīt, ne tās pārbaudīs. Sekojoši, režīms vienkārši nevar uzpiest to, ko tas nevar praksē izdarīt, ja cilvēki tam vienkārši nepakļaujas, tad katram policistu nevar pielikt blakus.

Tā ir laba mācība un nevardarbīgā pretošanās vienmēr ir pati efektīvākā metode.

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment