Thursday, August 13, 2020
Trending News

Lai Latvijā ieviestu obligāto vakcināciju pietiek ar Ministru kabineta lēmumu

Latvijā spēkā esošajā Epidemioloģiskās drošības likuma 30. panta 3. daļā ir teikts, ka “Ja sākusies epidēmija vai pandēmija vai pastāv tās draudi, var izsludināt papildu obligāto vakcināciju Ministru kabineta noteiktajā kārtībā.”

Tas nozīmē, ka Saeimas lēmums vai atsevišķs likums nemaz nav nepieciešams.

Šis jautājums kļūst īpaši aktuāls, kad tikko Ķīnā uzradusies jauna cūku gripa un Bils Geits, kā arī citi lielie mediji sāk aktīvi “paredzēt” pandēmiju Nr.2. Turklāt Bils Geits vēl runā par bioteroristu uzbrukumu.

Tas būtu laiks, kad Saeimai būtu svarīgi rosināt jautājumu par šīs normas grozīšanu. Pareizi būtu šādus jautājumus, kas tik lielā mērā ietekmē cilvēka konstitucionālās brīvības, izlemt referendumā.

Share With:
Rate This Article
Comments
 • Vai satversmē nav likums, ka nedrīkst piespiest šādas iejaukšanās cilvēkos?

  jūlijs 1, 2020
  • Satversmes 95. un 112. panti paredz ikviena tiesības izvēlēties saņemt mēd.palidzibu vai ne. Neviens ierobežojums nevar būt absolūts, bet personai ir izvēles brīvība.

   jūlijs 2, 2020
 • Tiem kas tankā – ir brīvprātīgā vakcinācija un obligātā vakcinācija. Obligātā vakcinācija no brīvprātīgās atšķiras ar to, ka brīvprātīgo vairumā gadījumu jāapmaksā pašam, bet obligāto apmaksā valsts. No obligātās vakcinācijas, arī no aizbildnībā esošas personas vakcinācijas var atteikties parakstot atteikumu. Viss. Piespiedu vakcinācijas nav. Vispār. Vakcinācijas noteikumi II.28.

  jūlijs 2, 2020
 • Juridiski var ilgi un gari strīdēties par šo jautājumu, bet var arī šādi:
  37.5 pants. Epidemioloģiskās drošības prasību pārkāpšana

  Par epidemioloģiskās drošības prasību pārkāpšanu, ja tas var radīt risku cilvēku veselībai, piemēro naudas sodu fiziskajai personai no divām līdz četrsimt naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai — no divdesmit astoņām līdz tūkstoš naudas soda vienībām.

  (05.06.2020. likuma redakcijā, kas stājas spēkā 10.06.2020. Pants stājas spēkā 01.07.2020. Sk. Pārejas noteikumu 12. punktu)

  Spēkā no 01.07.2020 !!!

  jūlijs 3, 2020

Leave A Comment