Trending News

Latvijā zemākais nodokļu slogs ES, vai tiešām?

Autors: Gatis Auziņš (no FB publicētā posta 28. aprīlī)

Šis komentārs ir par Latvijas nodokļu konsultantu asociācijas valdes locekļa Aiņa Dābola rakstu: Mikronodokļa režīmus vispareizāk būtu likvidēt

Baldariāna efekts un skaitlju spēle!

Vai nevienam no Jums draugi nekad nav licies jokaini, ka tiek bazūnēts par to, ka mums ir mazākais nodokļu slogs ES, bet mēs nesaprotam kā tā var būt, jo makā taču naudas nav?

Šie gudrinieki izskatās, ka veic apzinātu kaitniecību rēkinot nodoklu slogu pret IKP, bet šeit ir nianse tāda, ka nodoklu maksātājos piedalās “Pirvātais sektors + valsts sektors” – Latvijas īpatnība šajā gadījumā ir tā, ka gan pirvātais gan valsts nodoklu maksātāju sektors dalās aptuvenā proporcijā 50:50, un galvenais, ka IKP galvenokārt veido ES nauda(dotācija)! Valsts sektoram nav problemu ar nodoklju nomaksu un slogu, jo nauda ienāk pārdales procesa rezultātā, kamēr privātajam sektoram ir jācīnās ar tādu femomenu kā “konkurence” uc. peripētijas.

Tiek radīta “viss labi” ilūzija un neviens nesaprot kā tad tas privātais nevar pavilkt šo zemo nodoklu slogu. Finālā sanāk, ka privātais velk gan savus nodokljus gan apmaksā valsts sektora nodoklju – virtuālo pārdali, un, lai izdzīvotu ir spiests pat krāpties!

Līdz ar to secinājums ir vienkāršs- Nodoklu slogu Latvijā nedrīkst rēkjināt izejot no IKP- tas ir tas, kas mūs kauj,- kapēc notiek tā, ka, tomēr rēkjinam pret IKP- tapēc, ka tad skaisti izskatās uz starptautiskās skatuves, jo ja tiktu uzrādīti tiešie skaitlji- tad tas slogs būtu tāds kāds vinš ir- vismaz 60%. Līdz ar to Latvijas nodoklu sloga aprēķinā jābūt izdalītam Privātajam sektoram un valsts sektoram atseviškji- tad arī būs skaidrs cik tad liels tas slogs mums ir un ko varam darīt?!.

Tagad sanāk tā, ka tiekam apzināti maldināti, šāda “maldināšana” atstāj katastrofālas sekas mūsu tautsaimniecībai- tas robežojas ar noziegumu!

Otrs par šādiem nesaprotamiem konsultantiem kā Ainis Dābols. Ierakstot Googe, īpaši labi neizskatās – sēž viņš VID galvenajā ēkā un sniedz konsultācijas VIDAm par to, kas jādara ar nodokliem. Izskatās pēc ārprāta, pagoglējiet par to Dābolu- Es par viņu nekad neesmu balsojis un Jūs noteikti, ka arī tikai tā “by the way” esat dzirdējuši par šo kungu, no kurienes viņš ir uzradies?- nezinu, bet vinš IR un sniedz konsultācijas, pie tam ciniski grib celt nodokljus vēl- pa maz esot!

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment