Lielbritānijā jauns vīrusa paveids – Covid 20?

Lielbritānijā parādījies jauns koronavīrusa celms jeb vīrusa paveids, kas izplatās straujāk un atrasts jau 60 rajonos Anglijas dienvidu daļā, tai skaitā Londonā, Kentā, Eseksā. Patreiz konstatēti jau vairāk nekā 1000 gadījumu.

Speciālisti uzsver, ka šādas vīrusu mutācijas ir normālas un ka vakcīna darbosies arī pret šo vīrusa paveidu. Tiek norādīts arī, ka vīruss neesot bīstamāks vai nāvējošāks, kā sākotnējais koronavīrusa celms.

Anglijas veselības un sociālās aprūpes valsts sekretārs Metjū Henkoks Pārstāvju palātai sacīja, ka “pēdējās dienās ir identificēts jaunas Covid-19 variants. Viņš uzskata, ka tas var būt saistīts ar “ātrāku [vīrusa] izplatīšanos Anglijas dienvidaustrumos”.

“Sākotnējā analīze liecina, ka šis variants aug straujāk nekā pašreizējais variants,” baidīja Henkoks.

Viņš piebilda, ka Lielbritānijā ir identificēti vairāk nekā tūkstotis gadījumu ar šo jauno koronavīrusa celmu, galvenokārt Anglijas dienvidos, lai gan “gadījumi ir identificēti gandrīz 60 dažādās vietējās pašvaldības teritorijās” (reģionos). Acīmredzot tas strauji izplatās.

Lielbritānija ir informējusi Pasaules Veselības organizāciju par notikumu attīstību.

Henkoks uzsvēra, ka mutācija, visticamāk, nav bīstamāka par sākotnējo vīrusu un ka tā, iespējams, reaģēs arī uz vakcīnu. Pašlaik Apvienotā Karaliste ir sākusi COVID-19 vakcīnas ieviešanu, sākot ar vecāka gadagājuma cilvēku un veselības aprūpes darbinieku vakcināciju ar Pfizer ražojumu.

Veselības sekretārs arī apgalvoja, ka Lielbritānijas iedzīvotājiem ir “jāievēro noteikumi” un “jāuzņemas personiska atbildība neizplatīt šo vīrusu”.

Pēc “pozitīvu” koronavīrusu testu palielināšanās Londonas pilsētā trešdien valsts galvaspilsēta tiks ierindota “Tier 3” – visierobežojošākajā Anglijas bloķēšanas zonā. Tas nozīmē, ka visas iekštelpu izklaides un viesnīcas Londonā būs jāslēdz, un restorāniem atkal būs jāpiedāvā tikai izvešanas un piegādes pakalpojumi.

Diemžēl notiekošas ļoti saskan ar noplūdušo Kanādas vēstuli, kur detalizētāk izklāstīti Covid plāni 2021. gadam –

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Lai iegūtu plašāku priekšstatu par esošo situāciju un saprastu vīrusa izcelsmes saknes un patiesos mērķus, skatieties šo video –

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment