Saturday, December 5, 2020
Trending News

Lielbritānijas policija Londonā vardarbīgi izjauc milzīgu protestu

LONDONA, 2020. gada 26. oktobris – Sestdien policija vardarbīgi izkliedēja protestētājus, kuri aicina iestāties par brīvību un pārtraukt tirāniju. Protestu organizēja Lielbritānija Save Our Rights UK, un organizatori lēsa, ka tajā piedalījās no 50 000 līdz 100 000 cilvēku.

Zem karoga “Stop the New Normal” gājiens devās ceļā no Haidparka uz Bekingemas pili un pēc tam uz Trafalgāra laukumu. Protestētāji apstājās arī Skotlendjardā, Londonas Metropolitēna policijas galvenajā mītnē, lai pateiktu “ko mēs domājam par policiju un ko mēs domājam par to, kā likumi tiek pasniegti”.

Gājiena dalībnieki skandēja saukļus, kliedzot “mēs esam 99 procenti”, atsaucoties uz to cilvēku procentuālo daļu, kuri izdzīvo, izmantojot COVID-19. Citi pievienojās dziedāšanai “Es labāk gribētu būt cilvēks nekā vergs”. Nonākuši Trafalgāra laukumā ar runām uzstājās dažādi cilvēki, kamēr policija to vēroja.

Tomēr Metropolitēna policija drīz izlēma uzbrukt, lai izbeigtu protestu. Komandieris Adelekans, vadot policijas spēkus notikuma vietā, paziņoja, ka viņš “arvien vairāk uztraucas par to, ka pūlī esošie cilvēki neuztur sociālo distancēšanos un neievēro sava riska novērtēšanas nosacījumus”.

Tiešsaistē ir parādījušies videoklipi, kuros ierakstīti policijas veiktie soļi, un kadros redzams, kā policija grūstās un piespiedu kārtā grūž cilvēkus zemē. Vienā video redzams, kā policija masveidā vajā protestētāju un piespiež viņu pie zemes.

Save Our Rights UK vietnē Facebook publicēja, ka aptuveni 2000 cilvēku grupa ir atdalījusies no galvenā protesta un ir “tējkanna un pakļauta policijas nežēlībai lejā pie Vestminsteras tilta”. Organizācija piebilda, ka policija “neuzdrošinājās to darīt, kad mēs visi bijām kopā, pat atrodoties tieši ārpus Scotland Yard”.

Adelekans īsi atzīmēja šo notikumu citādi: “Neapmierinoši maza minoritāte kļuva par destruktīvu pūli, apzināti ignorējot virsnieku norādījumus un bloķējot Vestminsteras tiltu.” Tomēr laikraksts “Guardian” ziņoja, ka tieši policija tiltu faktiski bloķēja. Rezultātā tika arestēti astoņpadsmit cilvēki, un policija viņiem izvirzīja apsūdzību par koronavīrusa ierobežojumu pārkāpšanu.

Policijas vardarbība sākās pagājušajā mēnesī, kad policija iebruka mierīgajā pūlī, piekaujot protestētājus ar nūjām un sitot daudzus līdz asinīm.

Lai protestētu pret policijas nežēlību Nigērijā, 24. oktobrī protestu organizēja “Black lives matter’. Notikuma uzņemtie materiāli liecināja, ka policija bija ieradusies, taču nekādā veidā necentās izkliedēt pūļus, neskatoties uz to, ka arī viņi pārkāpa “sociālās distancēšanās” noteikumus.

Luisa Krefīlda, organizācijas “Save Our Rights U.K.” dibinātāja, par sestdienas protestu sacīja:

Mēs uzskatām, ka spēkā esošie koronavīrusa noteikumi nav samērīgi un atbilstoši un nodara vairāk kaitējuma nekā laba. Mēs esam ļoti noraizējušies par cilvēku cilvēktiesību aizsardzību: tiesības uz privāto dzīvi, ģimenes dzīvi, ķermeņa autonomiju, medicīniskās brīvības utt.

Šis protests pret lokdauniem ir tikai pēdējais no daudziem, kas notiek galvaspilsētā un visā valstī. Tas notika pēc premjerministra Borisa Džonsona paziņotajiem jaunajiem ierobežojumiem, sadalot valsti vienā no trim bloķēšanas līmeņiem.

Tagad vairāk nekā pusei iedzīvotāju ir noteikts lokdauna līmenis, un dažviet armija ir izvietota, lai nodrošinātu lokdauna noteikumu ievērošanu.

Tāpat pēdējās dienās notikuši protesti arī citās valstīs - Čehijā, Vācijā, Itālijā, Kanādā, Francijā un Izraēlā.
Kas jādara, lai totalitārismu nepieļautu Latvijā?
Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment