Friday, October 23, 2020
Trending News

Maratons notika – simtiem cilvēku nenobijās no valdības meliem

9. oktobrī Pēteris Apinis publicēja video, kurā asi kritizēja valdības lēmumu atcelt Rīgas maratonu dēļ notiekošās Covid afēras. Skrējiens bija arī kā svarīga nevardarbīgās pretošanās forma, kas parādīja, ka daļa sabiedrības ar esošo varu vienkārši atsakās sadarboties. Kopumā maratonu Rīgā skrēja vairāki simti cilvēku dažādās distancēs, arī pilnajā 42km. Visas distance garumā ik pēc dažām minūtēm skrējēji sirsnīgi sveicinājās un uzmundrināja pretim skrienošos.

Pēc 21km distances pieveikšanas, Pēteris Apinis dalījās savā FB profilā ar šādu ierakstu –

Rīgas pusmaratonu noskrēju, bija svētku sajūta, jo dažādas distances pa Rīgas ielām skrēja simtiem cilvēku un viens otru skrienot sveica un atbalstīja. Es domāju, ka šie daudzie simti cilvēki skrēja patriotiski mīlot savu valsti, kā arī – par spīti tās trulajiem valdības vīriem, kas Rīgas maratonu aizliedza

Nedaudz sāpīgi saprast, ka esi novecojis – kādreiz (tas bija 42 gadus atpakaļ Igaunijā, Vendrā) 2 stundās 37 minūtēs esmu noskrējis 42.195 maratonu, tagad – 2 stundās 32 minūtēs pusmaratonu

Paldies manam draugam un kolēģim, ortopēdam, profesoram Pēterim Studeram par ceļa locītavas endoprotēzi – esmu atgriezies pusmaratonā pēc desmit gadiem, bet viņam esmu apsolījis, ka arī maratonu noskriešu.

Paldies Aigaram Nordam par fantastisku Rīgas pusmaratona distanci! Iedomājos izjūtas īstās sacensībās uz AB dambja 2 kilometrus pirms finiša, redzot finišu pie Rīgas pils.

Paldies Zaļās partijas priekšsēdētājam Edgaram Tavaram, kurš pusmaratona distanci noskrēja kopā ar mani. Edgars ir bijis augstas klases vieglatlēts, viņš arī krietni par mani jaunāks, bet šoreiz solidarizēja soli un skriešanas ritmu. Kustība nozīmē zaļu domāšanu.

Paldies Olimpiskās komitejas prezidentam Žoržam Tikmeram par olimpiskās komitejas krekliņu un Olimpiskās komitejas stratēģisko mērķi – 50% Latvijas iedzīvotājiem būs jāsporto 2030. gadā, bet jau tuvākajos gados katram skolniekam fiziskā kultūra vai sporta stunda katru dienu. Latvijas Olimpiskā komiteja šobrīd nozīmē arī Tautas sportu, tas nozīmē reālas rūpes par cilvēku veselību.

Man ir skumji par savas valsts valdību, kam pašizolācija un karantīna ir aptaukojusi smadzenes.

– secināja Dr. Pēteris Apinis.

Arī Jānis Pļaviņš publicēja FB savu atskaiti par maratonu –

Posted by Janis Plavins on Sunday, October 11, 2020
Vai pakļausies prasībai vilkt masku sabiedriskajā transportā, u.c.?
Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment