Trending News

Mastercard pievienojas čipošanas aliansei ID2020

Jau gadiem tiek runāts par topošo bezskaidras naudas sabiedrību, kurā darījumus nodrošina digitālās identifikācijas zīme jeb čips. Microsoft un Bils Geitss izveidoja un finansēja organizāciju ar nosaukumu ID2020 alianse. Tas ir cilvēku čipošanas projekts, kurš paredz, ka pase, id karte, kredītkarte, maksājumu karte, auto vadītāja tiesības, mājas atslēgas utt. taustāmā formā nav vajadzīgas, jo tās visas iespējams ievietot paša cilvvēka ķermenī vienotā digitālā tehnoloģiskā risinājumā. Tāpat tas saturēs vakcinācijas pasi, nepārtrauktu temperatūras mērīšanu cilvēkam un datu nosūtīšanu caur 5G uz slimnīcu. Tā ir tikai daļa no tehnoloģiskajām iespējam, ko šāds mikročips jeb digitālā identitāte spēj veikt. Zemāk video iespējams redzēt kā tas darbojas praksē.

Progress ir jauki, bet ir neliela problēma – tas, kurš kontrolē šo čipu jeb digitālo ID, tas var atslēgt to – un ko tad? Vienā brīdī tev nav ne naudas, ne pases, ne identitātes, ne pensiju iemaksas, ne paraksta tiesības. Ko tad?

Vienā brīdī tevi piespiedu kārtā ved uz slimnīcu, jo no čipa saņemta informacija, ka temperatūra ir augsta! Tagad diemžēl arī kredītkaršu gigants Mastercard ir pievienojies šim cilvēku čipošanas projektam.

“Un viņš liek visiem, gan maziem, gan lieliem, gan bagātiem, gan nabadzīgiem, saņemt zīmi viņu labajā rokā vai uz pieres: Un neviens nevarētu pirkt vai pārdot, izņemot to, kam bija šī zīme, vai zvēra vārdu vai viņa vārda numuru. Šeit ir gudrība. Lai tas, kas saprata, skaita zvēra skaitu, jo tas ir cilvēka skaits; un viņa skaits ir seši simti sešdesmit seši.” Atklāsmes grāmata 13: 16-18

Puzles gabaliņi saliekas, un globālajai elitei, kura izspēlē globālo COVID-19 afēru, ir vēl daudz citu triku, kas, protams, ir jūsu aizsardzībai un drošībai. Vai jūs zināt, kāda ir pati pirmā tehnoloģija, kas tika laista tirgū pēc 11. septembra? Tas bija cilvēka implantējamais RFID mikročips no VeriChip Corp, kopš tā laika viņi ir mainījuši savu vārdu uz Digital Angel.

Kas nodibināja ID2020 aliansi? Accenture, Microsoft, Gavi, Rokfellera fonds un IDEO. Partneri ir NVO, privāti uzņēmumi un ANO aģentūras.

“Mums ir jāstrādā kopā, lai visā pasaulē izveidotu kopīgus standartus, kas to var padarīt par realitāti, risinot reālas problēmas, ar kurām cilvēki saskaras katru dienu, un radot inovācijas,” sacīja Ajay Bhalla, Mastercard Cyber ​​& Intelligence prezidents.

Pagājušajā gadā Mastercard paziņoja, ka tā pēta decentralizētu digitālo identitāti, lai pārbaudītu finanšu darījumus, valdības mijiedarbību un tiešsaistes pakalpojumus. Ir vispāratzīts fakts, ka digitālā identitāte varētu palīdzēt verificēt banku pakalpojumus un cilvēkus, kuriem nav fizisku dokumentu vai kredītvēstures.

Pasaules Bankas aplēses liecina, ka vairāk nekā miljardam cilvēku trūkst jebkādas juridiski atzītas identifikācijas dokumenta. Tas kavē viņu piekļuvi dzīvībai svarīgiem pakalpojumiem, tostarp veselības aprūpei, sociālajai aizsardzībai, izglītībai un finansēm. Vairāki risinājumi tiek izstrādāti visā pasaulē, taču ID2020 uzskata, ka sadarbība un globālas partnerattiecības ir digitālās identitātes ieviešanas atslēga. Lūk cik cēlu mērķu vadīts projekts! Ir tikai viens jautājums –

Cik jūs personīgi pazīstiet cilvēkus bez pases, bez ID, kur viņi atrodas un kur viņi dzīvo? Kurš izdomāja, ka tas vispār ir aktuāli un kādēļ to vajag tagad ieviest visiem?

“Digitālā identitāte var būt liela iespēja un priekšrocība, kas veicina visu cilvēku sociālās un ekonomiskās iespējas,” sacīja ID2020 izpilddirektore Dakota Gruenere. “Bet, lai pilnībā saprastu, ka potenciālam, valdībām, tehnoloģiju uzņēmumiem, finanšu iestādēm un pilsoniskajai sabiedrībai ir jāsadarbojas. Mēs esam priecīgi uzņemt Mastercard ID2020 aliansē un apsveikt viņu apņemšanos aizsargāt privātumu, uz lietotāju orientētu digitālo identitāti.”

Frāzes par privātumu ir cēlas, tomēr nav skaidrs, kā to realizēšana tiks ieviesta praksē? Būs vienkārši jātic, ka ieviesēji to nekad neizmantos ļaunprātīgi.

ID2020 alianse ļauj partneriem apvienot līdzekļus un citus resursus digitālās identitātes projektu izstrādei. Alianse jau ir sākusi izmēģinājumus un nesen sadarbojās ar Bangladešas valdību, lai valstī uzsāktu digitālās identitātes programmu vakcinācijai.

Digitālajai identitātei ir neskaitāmas programmas, un Mastercard iepriekš pievienojās arī Trust over IP (ToIP) fondam. Pie citiem konsorcija dalībniekiem pieder Accenture, Evernym, IBM, DIDx un R3. Evernym ir uzņēmums, kas iniciēja Sovrin tīklu – publisko pašpārvalžu identitātes tīklu. Dienvidkorejai ir trīs atsevišķi decentralizētas identitātes projekti. Pagājušajā mēnesī Microsoft, Evernym, ID2020 un daudzi citi izveidoja COVID Credentials Initiative (CCI), lai izmantotu digitālo identitāti, lai kontrolētu COVID-19 izplatību.

Iedomājieties, ka zem rokas virsmas ir tikai viss nepieciešamais – maks, atslēgas un personu apliecinošie dokumenti – viss vienā mikroshēmā. Dažiem izmēģinājuma trusīšiem tā jau ir realitāte:

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment