Trending News

Miris Tanzānijas prezidents

Šodien sēru vēsts. Pēc ilgstošās pazušanas izziņots, ka Tanzānijas presidents Džons Magufuli ir miris. Oficiālais iemesls – sirds problēmas.

Tas noticis vakar Dar es Salam slimnīcā-  par to tika paziņots valsts televīzijā. Magufuli nebija redzēts sabiedrībā vairāk kā divas nedēļas. Opozīcijas politiķi apgalvo, ka viņš esot saslimis ar kovid, bet tas šobrīd nav apstiprināts. Magufuli bija viens no skaļākajiem kovidšova skeptiķiem ne vien  Āfrikā, bet visā pasaulē. Viņa vadībā valsts jau 2020.gada pavasarī pārtrauca kovidšovu, kad atklājās pozitīvi testi kazām un papaijām. Par viņu nupat jau rakstījām. Diemžēl nākas rakstīt vēlreiz.

Esam zaudējuši drosmīgu līderi – Tanzānijas republikas prezidentu Džonu Pembe Magufuli – izskanēja viceprezidentes  Samia Suluhu Hassan paziņojumā.

Viņa paziņoja, ka turpmākās 14 dienas karogi būs pusmastā un valstī izsludinātas nacionālās sēras. Saskaņā ar Tanzānijas konstitūciju, par prezidentu tagad kļūs šī sieviete, kas turpinās atlikušo Magufuli termiņu, kas ir vēl 4 gadi.

Pēdējo reizi Magufuli tika manīts 27. februārī, kaut gan vēl pagājušo nedēļu valsts premjers Kassims Maialiwa paziņoja, ka viņš esot sveiks un vesels. Toreiz viņš vainoja šādās baumās valstij nelojālos tanzāniešus, kas dzīvo ārzemēs. Savukārt opozīcijas līderis Tundu Lissu paziņoja, ka Magufuli ārstējas slimnīcā Kenijā. Tagad Rietumu mediji ziņo, ka viņš tomēr esot bijis turpat Dar es Salam. Kā bija patiesībā? To droši vien var uzzināt, tikai esot uz vietas.

Lai vai kā, ir kritis viens no patiesiem savas tautas patriotiem un brīvības cīnītājiem. Dzimis viņš ir Čato, valsts Rietumu daļā, studējis ķīmiju un matemātiku Dar es Salam universitātē, strādājis par matemātikas un ķīmijas skolotāju. Pirmo reizi ievēlēts par deputātu 1995. gadā, kļuvis par ministru 2000 un par prezidentu 2015.

Protams, galvenais iemesls, kāpēc Rietumu prese viņu pēdējā laikā viļāja kā karstu kartupeli un atklāti aicināja kaut ko darīt, ir viņa nostāja kovidšova jautājumā – Tanzānija jau pagājušā gada jūnijā pasludināja sevi par brīvu no vīrusa, tur nebija nekādu aizliegumu, valsts atteicās no vakcīnām.

Kas notiek valstīs, kuru līderi atsakās pakļauties globālajam spiedienam? Parasti tur notiek divas lietas – vai nu oranžā revolūcija, vai attiecīgā līdera nāve. Reizēm abi. Šādos gadījumos varu pārņem pretējie – opozīcijas spēki, kas tam ir gatavoti un parasti tad valsts politika ātri mainās tā, kā vajag globālistiem- tas pārskatāmajā vēsturē ir labi redzams, – kā tika sagrauti Tuvie Austrumi, noslepkavots Kadafi, kura vadībā Lībija grasījās realizēt pasaules lielāko ūdens apgādes projektu, kas ļautu visai Ziemeļlāfrikai iziet no Rietumu koloniālās kontroles. Lai tas nenotiktu, Rietumi tur ātri ‘atnesa demokrātiju’ NATO sabombardēja šo izcilo projektu lupatās.

Atteikšanās piedalīties korona šovā šiem globālistu plāniem ir ne mazāk bīstama –ja Tanzānijas piemērs ‘inficētu’ apkārtējās valstis, tad Āfrikā varētu rasties neuzticība vakcīnām  – tas arī nav pieļaujams, jo Āfrika jau sen ir lielās Farmas testēšanas poligons, kur Bila fonds izmēģina dažādas programmas uz pasaules nabadzīgākajiem iedzīvotajiem.

Nesen bija arī oranžās revolūcijas piemērs tepat Baltkrievijā. Arī tur kovidšova izpausmes ir minimālas un aizliegumi faktiski nepastāv – savukārt tās prezidents nāca klajā ar paziņojumu, ka SVF faktiski centies šantažēt valsti, piedāvājot gandrīz miljadru dolāru ‘palīdzības’, ja tā pasludina lokdaunus, iesloga iedzīvotājus mājas arestā un sagrauj ekonomiku. Lukašenko no tā atteicās un drīz vien parādījās ‘opozīcijas’ ielās izdzītie nesaprašas, kuri acīmredzot grib savu valsti atdot saplosīšanai.

Tur tas nesanāca, jo blakus tomēr ir Krievija un tā vienkārši nosedza Baltkrieviju ar savu ietekmi, neļaujot eskalēties iecerētai ārvalstu intervencei.

Vai Tanzānijas prezidents tiešām mira ar sirds problēmām? Šeit būtu jāatceras kaut kas no tālas un maz zināmas pagātnes. 1969.gadā viens no Rokfelleru insaideriem profesors  Ričards Dejs nolasīja ārkārtīgi interesantu lekciju Pitsburgas pediatru asociācijā, kas patiesībā bija vēstījums pasaulei, kas to sagaida tālākās desmitgadēs.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Cita starpā tur bija informācija par to, ka vēzis arī ir populācijas kontroles mehānisms –pareizāk sakot, zāles pret to netiks sabiedrībai atklātas, jo citādi tā savairosies par daudz. Un vēl viena lieta – jau toreiz pastāvēja iespēja novākt kādu ar ‘sirdslēkmi’ – tas ir viens no galvenajiem nepaklausīgo sodīšanas veidiem, ko izmanto specdienesti. To var simulēt tik precīzi, ka tikai ļoti zinošs pataloganatoms spētu saprast atšķirību. Tas bija pateikts jau pirms 50 gadiem. Ričards Dejs un viņa lekcijas atstāsts kasetēs, ko ierakstīja 1989.gadā viens no toreizējās lekcijas apmeklētājiem – toreiz students Lorenss Donovans, vispār ir ārkārtīgi nozīmīgs materiāls, lai saprastu visu Jaunās Pasaules kārtības plānu līdz detaļām. Tur aprakstīti procesi, kas šajās desmitgadēs patiešām notiek ar šausminošu precizitāti.

Galvenais jautājums šobrīd ir par to, kādu kursu tagad uzņems Tanzānija. Vai tagadējā prezidente turpinās Magufuli politiku, vai tomēr pakļausies ārējam spiedienam un acīmredzamajam brīdinājumam – vai viņai un turienes politiku aprindām ir tik daudz patriotisma un drosmes, kā tas bija Magufuli?

To mēs redzēsim visai drīz. Bet šobrīd varam izrādīt cieņu cilvēkam, kas patiesi darīja visu savai tautai un atteicās pakļauties lielajai varai- tā izskatās krišana varoņa nāvē, lai cik skumji tas būtu. Un tomēr atrodas cilvēki, kuru gars un drosme atbalsojas gadsimtos. Tās nav tukšas runas par pagātni, ko piekopj vietējā vara, bet gan reāli darbi tautas labā.

Varbūt šis notikums atvērs vēl vairāk cilvēkiem acis uz notiekošo un mēs spēsim apvienoties par brīvību. Ja krīt viens, vietā jāstājas simtiem.

A.Vasiļevskis

Kāda būs Tanzānijas turpmākā politika?
  • Raksti savu atbildi!
Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment