Trending News

MK veiktais apvērsums un varas sagrābšana

Kamēr ļaudis, neko nenojaušot, dzīvo brīvdienu un svētku noskaņās, tikmēr vietējā vara veic valsts apvērsumu un sagrābj vēl vairāk varas. 15.jūnijs ir ļoti zīmīgs datums, kuru atcerēsimies vēl ilgi.

Šajā dienā tika pieņemta virkne dažādu grozījumu likumos, kas visi vēsta par vienu – režīms gatavojas atklātām kara darbībām. Jautājums tikai – pret ko. Vai nu Baidens devis komandu visiem ASV vasaļiem sākt provocēt kaimiņvalsti, ko jau nupat izdarīja briti ar savu kuģi un Kariņš ar savu retoriku, vai arī tas būs vērsts pret savu tautu, respektīvi, nesapotētajiem. Režīms taču mierīgi var pasludināt tādus par iekšējiem ienaidniekiem, tieši tāpat, kā tas ir ASV, kur Trampa atbalstītāji, kuriem nozaga vēlēšanas, tagad skaitās ‘pašmāju teroristi’

Tikai virspusēji palasot šos grozījumus un tematiku, jau rodas ļoti nelāga sajūta. Formāli to visu skaidro ar vajadzību nodrošināt kritiskās infrastruktūras funkcionēšanu un varas nepārtrauktību krīzes apstākļos. Tāpēc ir veikti grozījumi likumā par ārkārtas un izņēmuma stāvokli, kas faktiski piešķir MK tiesības patvaļīgi noteikt to, kurās vietās cilvēki nedrīkst atrasties bez īpašām atļaujām, var ieviest pastāvīgu dokumentu pārbaudi un pat ieviest kara tiesas. MK tiek piešķirta brīva vaļa rīkoties ar finansēm, pārdalot jau pieņemtā budžeta līdzekļus un veicot maksājumus dažādām amatpersonām. Tiek ieviesta iespēja ‘apdraudējuma’  pārvarēšanai no Valsts kases saņemt skaidru naudu. Kā arī īpašs punkts par to, ka izņēmuma stāvoklī kritisko struktūru darbiniekus, respektīvi, civildienesta ierēdņus nemaz nevar atlaist.

Ir arī grozījumi Mobilizācijas likumā, kur ieviests jauns punkts par to, kas nedrīkst tikt mobilizēts – kā jūs domājat, kas tie ir? Tie ir viņi paši – prezidents, MK, valsts struktūru darbinieki, ieskaitot pašvaldības deputātus, policistus, dažādu komisiju locekļus, tiesnešus un tamlīdzīgi. Citiem vārdiem sakot, visi sistēmas atslēgas darbinieki stāvēs malā, bet ‘apdraudējumu’ likvidēt sūtīs vienkāršo tautu.

Tāpat ir ieviests jauns jēdziens un punkts Nacionālās drošības likumā, kas saucas ‘kritiskie finanšu pakalpojumi’ ko sniedz valsts vai tās licencētā kredītiestāde. Šeit atrodams īpatnējs skaidrojums par to, ka ‘valsts apdraudējuma’ gadījumā visticamāk, būs vērojamas baumas par kādas no šo iestāžu darbības nespēju un pieprasījums pēc skaidras naudas, to ņemot ārā no šīm iestādēm. Līdz ar to, faktiski centieni izņemt skaidro naudu no zviedru bankām tiks uzskatīti par apdraudējumu valstij. No tā rodas secinājums, ka režīms īpaši cenšas sargāt tieši šos naudas maisus, ja reiz tāda anotācija atrodama pat likumā.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Visa šī grozījumu pakete aizvien vairāk atgādina fašistisku režīmu tā tapšanas stadijā – MK šīs ‘krīzes’ laikā pēc būtības ir kļuvis par diktatorisku un no Satversmes pilnīgi atrautu veidojumu, kas dara visu, ko grib un rīkojas Latvijas vārdā, gan uzbrūkot Ungārijai par bērnu aizsardzību, gan brūķējot muti Krievijas virzienā, apzināti eskalējot spriedzi gan iekšpolitikā, gan ārpolitikā. Ir absolūti skaidrs, ka šis režīms labprātīgi varu neatdos un savus posteņus centīsies saglabāt par katru cenu, līdz ar to viss notiekošais ir loģiski izskaidrojams – lai noturētu varu, ir nepieciešama nemitīga krīze, ārkārtas vai izņēmuma stāvokļi un tādā ziņā arī vietējais režīms dara visu to pašu, ko citviet pasaulē. Tāpēc rudenī varam gaidīt kaut ko ļoti nepatīkamu un vai gan jābrīnās, kāpēc bija tik agresīva reakcija uz pieprasījumu uzrādīt Satversmes oriģinālu, kad tika sūtīta specvienība pret mierīgajiem iedzīvotājiem Mārupē?

Palasiet šos grozījumus un jūs sapratīsiet, ka tas viss ir ziediņi, bet odziņas nāks drīz – ja tauta turpinās gulēt, tad mums atkal būs gan komandantstundas, gan posteņi uz ielām un kara tiesas, kur spriedumu piešķir uzreiz. Tas viss jau šobrīd ir MK sagrābtās varas kompetencē. Ikviens var redzēt, ka Aizsardzības ministrijas plakāti par X stundu jau sen lasāmi lielveikalu stendos. Kara laikā taču nedarbojas nekādi tiesiskie likumi, cilvēktiesības vai konvencijas. Un tieši tāpēc viņiem to vajag.

Vai minētie grozījumi likumos ir uzskatāmi par varas sagrābšanu?

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment