Trending News

Molnupiravir VS Ivermectin

Pēdējā laikā daudz tiek runāts par Merck brīnumzālēm, kuras aktīvi tiek testētas un kurām arī drīz būs tāds pats ārkārtas apstiprinājums, kā sākotnēji švakcīnām. Kas tas īsti ir un ko tas nozīmē, par to runā profesors Džons Kempbels. Kādus noslēpumus sevī nesīs jaunās tabletes?

Viņš salīdzina jauno tableti ar veco, labo Ivermektīnu, kuru tik nesaudzīgi kritizē lielā Farma, režīmi un mediji. Merck tabletes nosaukums ir Molnupiravir un tai tiek pievērsta pastiprināta mediju uzmanība.

Kempbels ir britu mediķis, kas apmāca arī medmāsas un viņš citē vairākus pētījumus, kuros salīdzina šo abu preparātu izmantošanas efektivitāti, drošību un izmaksas. Viens no tiem ir šis – Austin Journal of Pharmacology and Therapeutics raksts, kurā tieši tas tiek darīts.

 Tas ir ‘peer reviewed’ pētījums un tas atsaucas uz Iverkmektīnu kā uz visvairāk pētīto medikamentu, kuram mainīts pielietojums – atšķirībā no sākotnējās ieceras. To sauc par ‘repurposed drugs’ Tiek atzīmēts, ka tas ir FDA apstiprināts un to klasificējusi arī PVO kā nepieciešamu plaša spektra pretparazītu, antibiotiskas iedarbības preparātu, kas ir demonstrējis arī plašu ietekmi pret RNS vīrusiem, ieskaitot HIV, Zika, MERS un korona vīrusus.

Tam tika piešķirta arī Nobela prēmija  – 2015.gadā. Salīdzinot ar to, jaunās tabletes Molnupiravir tiek paredzētas kā efektīvas pret gripām, MERS, korona vīrusiem un kovidu. Taču tās nenovērš iekaisumus, kamēr Ivermektīnam tāda īpašība ir.

Tas ir arī nesalīdzināmi lētāks – Molnupiravir pilnais kurss maksās 700 dolārus jeb 70 dolārus par tableti, kas ir 4000% uzcenojums pa virsu pašizmaksai. Šodienas Iverkmektīns ASV maksā apmēram 39 dolārus par 10 3mg tabletēm – protams, Indijā tas maksā kapeikas.

Efektivitātes apskatam par Molnupiravir trūkst datu – vienīgie publiski pieejamie klīniskie dati ir no Merck preses konferences, kas stāsta par 50% efektivitāti hospitalizācijas un mirstības samazināšanā. Savukārt praktiskā Iverkmektīna lietošana ir redzama kādā pētījumā, kas demonstrē 62% efektivitāti agrā lietošanas stadijā un pat 86%, ja to lieto profilaksei. Izmantojot to pašu nesen aplūkoto Vigi Acess datu bāzi, Kempbels parāda, ka no 3.7 miljardiem Iverkmektīna dozām ir bijuši tikai 5.6 tūkstoši ziņojumu par blaknēm, kas ir daudz mazāk, kā tam pašam Ibuprofēnam, kuru lieto visā pasaulē un par kuru nav nekādu drošības apsvērumu.

Līdz ar to, jebkurā gadījumā izskatās, ka Ivermektīns bija un būs gan efektīvāks, gan lētāks par jaunajām brīnumtabletēm. Tam ir tikai problēma, ka tas nedod lielajai Farmai milzu peļņu un tā esamība padara trakus švkacinatorus, jo tās ir tādas zāles, kuru dēļ faktiski nedrīkstēja atļaut ārkārtas stāvokļa injekcijas.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Kāpēc tad ir vajadzīgas jaunās tabletes? Protams, tā ir kārtējā peļņa, jo Merck arī grib savu daļu, bet te var slēpties vēl kāds baiss noslēpums. Tajā pašā Austinas pētījumā ir minētas raizes par šī preparāta drošību citā ziņā – ir aizdomas, ka tā sastāvā esošais nukleozīds – trifosfāts ir mutagēna viela, kas ietekmē zīdītāju – arī cilvēku šūnas.

Protams, ka Merck un Farma to noliedz un tas tūlīt atkal kļūs par kārtējo ‘sazvērestību’ Taču ja tas ir tā, tad viss saliekas savās vietās – ko viņi neizdarīja vai nepabeidza ar šprici, to turpinās darīt tabletes – mutanti un gēnu izmaiņas ir visas nākotnes pamatā, ja ieklausāmies Davosas foruma plānos.

A.Vasilevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment