Trending News

Monreālā milzīga demonstrācija pret obligātu masku nēsāšanu

Šajā nedēļas nogalē tūkstošiem demonstrantu izgāja Monreālas ielās, lai protestētu pret Kvebekas valdības izdotajiem obligātajiem masku nēsāšanas noteikumiem. Protestētāji – no kuriem lielākais vairums nenēsāja maskas – bija ģērbušies T-kreklos aprakstītos ar saukļiem, nesa plakātus, iebilstot pret sejas masku obligātumu.

Cilvēki pieprasīja brīvību, kritizēja Kvebekas valdību, premjerministru Fransua Legault vai sabiedrības veselības direktoru Dr. Horacio Arruda, apprieda vīrsa afēru un ASV politiku.

“Manuprāt, tas ir neloģiski,” sacīja Natālija Vorena.

“Sakiet, ka mēs ieejam restorānā,” viņa teica. “Mēs staigājam, nēsājot masku, jo, ko, tur COVID ir? Tad mēs apsēžamies un varam noņemt maskas, jo, ko, COVID vairs nav?”

Saskaņā ar valdības noteikumiem maskas ir obligātas restorānos, kad klienti pārvietojas, jo tajos gadījumos ir grūtāk saglabāt fizisko attālumu no citiem, sacīja provinces veselības iestādes.

Kad klients ir apsēdies, viņš var noņemt masku, kamēr tā atrodas divu metru attālumā no citiem.

“Mēs vēlamies savu brīvību. Mēs vēlamies tiesības piekrist vakcīnai. Mēs vēlamies, lai mums pašiem ir tiesības izlemt. Tā ir mūsu dzīve, tas ir mūsu ķermenis, tas ir atkarīgs no mums,” sacīja Vorena.

“Es nepiekrītu, ja bērni iet uz skolu valkājot maskas un distancējas,” sacīja Irēne Sarmiento. “Nav jēgas. Bērni nav vainīgi. Iedzīvotāji tiek ļaunprātīgi izmantoti.”

Pūlis bieži spontāni sauca “par brīvību”. Monreālas policija sekoja notikušajam ar motocikliem un velosipēdiem.

Iepriekšējos pret maskām vērstajos protestos provincē demonstranti apgalvoja, ka obligātie masku noteikumi nav taisnīgi un ka COVID-19 draudi nav tik nopietni, kā tiek ziņots.

Sestdien daži cilvēki veidoja izrādi, kurā apskāva viens otru vai apmainījās ar dubultiem skūpstiem viens otram uz vaiga. Tika teiktas uzrunas, uzsverot, ka masku likumam nebija zinātniska pamata, un tie bija centieni kontrolēt iedzīvotājus.

Kopš pandēmijas sākuma zinātnieki ir uzzinājuši vairāk par asimptomātiskiem nēsātājiem un to, šādi vīrusa pārneses risks ir tuvu nullei. Līdz

  1. jūlijā, reaģējot uz protestiem, kas notika vēl iepriekšējā nedēļas nogalē, premjerministra vietnieks Geneviève Guilbault nevis to atcēla, bet sacīja, ka, ja turpinās notikt starpgadījumi, kad cilvēki “pārkāpj sabiedrības veselības noteikumus”, būs “sekas”.

Arī Latvijā 29. augusta Rīgas domes vēlēšanu iecirkņos noteikts maldinoši obligāts noteikums nēsāt maskas. Vairāk par to kādēļ šis noteikums ir melīgs un kā CVK māna rīdziniekus var uzzināt šeit.

Nesen arī Berlīnē notika milzīga demonstrācija, kur ielās izgāja apmēram 1 miljons cilvēku. Nākamā Berlīnes demonstrācija plānota 29. augustā un tā solās pulcēt jau vairākus miljonus protestētāju. Brīvības kustība pasaulē tikai pieņemas spēkā.
Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment