Trending News

Nākamā krīze UK – nav, kas izkrauj kuģus

Nupat tā vēl bija degvielas krīze, tagad britu salas pārņem domino efekta radītā haosa nākamā fāze – kuģniecības krīze. Tā rodas no tā, ka šoferu trūkuma dēļ nevar iztīrīt dokus no konteineriem – šī problēma netiks atrisināta pat dziļi 2022.gadā – brīdina industrijas bosi.

Vairāku importa kompāniju vadītāji ir izteikuši satraukumu par to, ka šie konteineri, kas piekrauti ar pāŗtiku, mēbelēm un elektroniku, šobrīd iesprūduši UK aizņemtākajā kravas ostā. Tā ir Felixstowe Sufolkā – tā šobrīd piekrauta tā, ka Maersk, pasaules lielākā konteineru pārvadāšanas kompānija, savus kuģus vada prom no britu salām, jo visi doki tur ir pilni un nav arī pietiekoši daudz šoferu, kam šos konteinerus izvest un piegādāt tukšos. Un tas nav tikai šajā  vienā ostā, arī Midlands ostās ir tāpat.

Un tā viss šis plāndēmijas neprāts ir radījis apstākļus, kad burtiski tiek nozagti Ziemassvētki – tāpat, kā pie mums. Tikai UK ir mazliet cita problēma, tur plaukti vienkārši būs tukši, nevis pie tiem nevar tikt klāt nešpricētie. Par situāciju raksta britu prese.

Maersk boss Lars Mikael Jensen brīdina, ka piegādātājiem nāksies šķirot, ko viņi piegādās uz UK – normālos apstākļos britu salās ierodas 10-15 lielie kravas kuģi no Āzijas. Un tas vilksies vismaz līdz 2022 gada krietnai pusei – viņš pavēstīja. Situācija ir murgs – tā saka Adam Searle, kravas auto firmas boss, kas operē ar 45 auto tai pašā Felixstowe – viņa darbinieki katru dienu plēšot matus un strādā virsstundas, nespējot piegādāt prasīto. Britu nacionālā kravu asociācija paziņoja, ka kravu uzturēšanās laiks ostās pēdējās divās nedēļās vidēji ir dubultojies.

Un tas savukārt tālāk ietekmē lielos iepircējus, kā IKEA, Nestle un desmitiem tūkstošus mazāko uzņēmēju visās britu salās, kas gaida savus pasūtījumus no visas pasaules. Situāciju mēģina risināt tā, ka dažus lielos kuģus sūta uz Eiropas ostām, pārkrauj mazākos un tad tie dodas uz UK mazāk noslogotām ostām, kā Hull vai Liverpūle. Tur iekšā ir viss tas, kas domāts Ziemassvētku iepirkšanās drudzim – briti jau tagad sāk iepirkt tītarus un pudiņus, baidoties no tukšajiem plauktiem.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Un tie jau parādās gandrīz katrā lielveikalā – atkal šoferu trūkums. Minētais Felixstowe  – cik tas ir nozīmīgs preču kustībai britu salās? Tajā tiek ievesti 40% no visiem ienākošiem konteineriem – un gaidīšanas laiks tagad ir divreiz lielāks, kā 2020, par spīti tam, ka tur tagad kravas ienāk tikai 2019.gada daudzumos. Tā kā šis kanāls ir pat ļoti nozīmīgs, jo tas atbild par gandrīz pusi no visa kuģu importa un visvairāk tur ienāk tieši kuģi no Āzijas – kā tagad dzīvos briti Ziemassvētkos bez Playstation 5, kas veseliem konteineriem tika pasūtīti no turienes, bet plauktos var nenonākt? Jā, tā ir problēma un tā arī notiek patēriņa sabiedrības demontāža. Jaunākie TV modeļi un Apple tālruņi principā nav problēma normālam cilvēkam, bet izlutinātiem britiem tas noteikti ir šoks, ka nevar dabūt to, kas līdz šim šķita pašsaprotami. Tomēr pārtikas trūkums ir pavisam kas cits.

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment