Trending News

Nākotnē elektrība ražosies mājās, Latvenergo nebūs vajadzīgs

Gada laikā plānots uzsākt šīs tehnoloģijas plānveida ražošanu Slovēnijā. Patenta turētājs un izgudrotājs ir Dienvidkorejas firma Infinity SAV.

Jau šobrīd ir radīts magnētu mūžīgais dzinējs, kurš spēj saražot elektrību dzīvoklim un pat vairāk. Tā cena būs ap $15’000 ASV dolāru. Tomēr šī tehnoloģija jau tuvākajos gados kļūs daudz pieejamāka, gan būtiski samazināsies izmērs, gan arī cena, palielināsies jauda. Kādas būs sekas, kad šī tehnoloģija kļūs plašāk izplatīta?

Lielākā daļa mājsaimniecību no centralizētās elektrības piegādes pāries uz savu lokālo. Tāds iestādījums kā Latvenergo, Latvijas gāze, Centralizētais siltums mums vispār nebūs vajadzīgs.

Labā ziņa – OIK maksājums izbeigsies pats no sevis. Nebūs potenciāls arī citiem atjaunojamās enerģijas veidiem – saules paneļiem un vēja ģeneratoriem. To atkarība no laikapstākļiem un izmaksas ir nesalīdzināmi augstākas kā mūžīgajam magnētu dzinējam.

Šī magnētu dzinēja tehnoloģija attīstīsies arī citās jomās – to protams varēs ieviest arī miniatūrā. Mums nebūs vajadzīgas baterijas, telefons vienmēr būs uzlādēts uz 100% ar magnētu elektrības ģeneratoru. Reti kuram nebūs elektriskais auto ar šo magnētu ģeneratoru. Pakāpeniski šie dzinēji kļūs tik jaudīgi, ka elektriski būs arī kravas busiņi, lielās kravas mašīnas un pat lidmašīnas. Kā tas ietekmēs degvielas cenu? Protams, tā dramatiski samazināsies. Vēsture atkārtosies.

Arī akmens laikmets beidzās ne jau tāpēc, ka izbeidzās akmeņi.

Dienvidkorejas uzņēmums piedāvā slēgt distribūcijas līgumu, šādas tiesības Latvijā izmaksātu vismaz 100’000 EUR. Jakādam ir interese ieguldīt šajās nākotnes tehnoloģijās un turpināt sarunas ar ražotājfirmu, sūtiet ziņu uz [email protected] Piemēram, Lietuvā jau šīm tehnoloģijām ir distributors. Jārēķinās tikai ar to, ka maz ticams, ka šī tehnoloģija piederēs vienam monopoluzņēmumam. Visdrīzāk to ražos vairāki konkurējoši uzņēmumi. Šobrīd tieši Dienvidkorejas firma ir tikusi vistālāk šīs tehnoloģijas komercializācijā.

Visu video par pasaules izmaiņām tuvākajos 10 gados – 2030 var noskatīties šeit. Video publicēts pirmo reizi 2020. gada 4. janvārī.

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment