Saturday, December 5, 2020
Trending News

Nav nekāda pamata Covid-19 epidēmijai

Gripas gadījumā Ministru kabineta noteikumi Nr.948 Noteikumi par gripas pretepidēmijas pasākumiem definē, kādam jābūt gripas pacientu skaitam, lai varētu izsludināt epidēmiju. MK noteikumu 8.1. punkts nosaka sekojošo –

8.1 Slimību profilakses un kontroles centrs, pamatojoties uz gripas monitoringa datiem, savā tīmekļa vietnē paziņo par gripas epidēmijas sākumu valstī, ja vismaz vienā no gripas monitoringā iesaistītajām teritorijām pacientu skaits, kuriem ir gripa vai pamatotas aizdomas par inficēšanos ar gripu un kuri vērsušies pēc medicīniskās palīdzības, nedēļas laikā pārsniedz 100 pacientu uz 100 000 iedzīvotāju, un gripas epidēmijas beigām valstī, ja vismaz divu nedēļu laikā nevienā no gripas monitoringā iesaistītajām teritorijām šis rādītājs nepārsniedz 100 pacientu uz 100 000 iedzīvotāju.

Tātad ir nepieciešami 2 priekšnosacījumi –

  1. jābūt gripai vai gripas simptomiem un
  2. jāvēršas pēc medicīniskās palīdzības.

    Tātad gripas saslimušo skaitā ieskaita tādus pacientus, kuri ne tikai ir inficēti, bet arī vērsušies pēc palīdzības, respektīvi ir jāizpildās diviem MK noteikumos noteiktajiem nosacījumiem.

Šādiem saslimušajiem ir jābūt 100 pacientiem uz 100’000 iedzīvotāju nedēļas laikā.

Pielīdzinot Covid-19 un pārvēršot proporcionāli uz visas Latvijas mērogu, (2 miljoni cilvēku), ir nepieciešami 2000 akūtu Covid-19 pacientu nedēļā jeb 285 dienā, lai situācija kvalificētos kā epidēmija. Tas nozīmē ne tikai pozitīvie, bet inficētie, ar simptomiem un tādi, kas meklē palīdzību pie ārsta vai slimnīcā. Šobrīd epidēmijai nav nekāda pamata.  

Galveno raksturlielumu salīdzinājums – Gripa pret Covid Latvijā –

Gripa (pagājušā sezona)Covid-19
Hospitalizētie kopā2406nav datu
Mirušie8614
(līdz 30. jūnijām verificētie dati, pēc datu verifikācijas tie
samazinās pret operatīvajiem datiem 2x)
Inficētie / veiktie testi1745 / 65594208 / 413’905

Visā vīrusa afēras periodā kopš gada sākuma pozitīvi testi, bet nevis slimi vai infekciozi ar vīrusu ir par 3900 cilvēki, no kuriem šobrīd 105 ir stacionēti. Tātad stacionēto skaits ir tuvāka patiesība par simptomātiskajiem un tiem, kas vērušies pēc palīdzības. Kopējais stacionēto skaitu SPKC nepublicē, lai arī tieši šis skaits ir izšķirošs epidēmijas klasifikācijā.

Zemāk redzamā tabula atjaunojas automātiski, tādēļ lasot šo rakstu vēlāk, salīdziniet to ar raksta datumu –

Vēlreiz jāuzsver, ka epidēmijas noteikšanai runa nav par Covid inficētajiem, bet tādiem, kuri ir gan inficēti, gan arī ar simptomiem, gan vērsušies pēc medicīniskās palīdzības. Tātad kopā jāizpildās vairākiem priekšnosacījumiem, lai konkrēto simptomātisko personu varētu pieskaitīt pie personām, kuras veido epidēmijas statistiku.

Diemžēl SPKC nav datu par to, cik no inficētajiem ir simptomi. Ja šādi dati tiktu publicēti, tad atklātos, ka simptomi ir tikai retajam. Ir zināms arī, ka Natālijas Draudzinas ģimnāzijā tikai dažiem bija simptomi, kas pielīdzināmi gripai. Visi pārējie skaitījās slimi tikai formāli. Kā zināms arī gripas gadījumā nenotika tik masveidīga testēšana. Līdz ar to arī medicīnisko palīdzību meklēja cilvēki, kuriem ir reāli nopietni simptomi un medicīniskā palīdzība tiešām ir vajadzīga.

Izdzirdot jēdzienu “Pozitīvs Covid-19 tests” jūs visdrīzāk pieņemat , ka cilvēks ir slims ar Covid-19, tam ir simptomi un viņš ir lipīgs, patiesībā, tas vēl to negarantē –

Pozitīvs Covid-19 testsPozitīvs tests vēl nenozīmē, ka cilvēkam ir simptomi.
Pozitīvs tests nenozīmē, ka kādu citu personu var inficēt, tam nepieciešami papildus izmeklējumi
Pozitīvs tests nenozīmē, ka persona ir saslimusi ar Covid-19.

Vai pakļausies prasībai vilkt masku sabiedriskajā transportā, u.c.?
Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment