Trending News

Nedēļas absurds UK – placebo pote skaitās ‘vakcīna’

Ja šeit būtu tāda sadaļa kā ‘nedēļas absurds’, tad šī ziņa noteikti ir tieši par to. Britu valdībā publiski tika paziņots, ka injekciju pases piešķirs visiem, kas piedalījušies to klīniskajos pētījumos. Tai skaitā tai grupai, kas saņēma placebo.

Arī viņi tiks uzskatīti par pilnībā sašpricētiem – par to paziņoja britu potniecības ministrs, vienlaicīgi paziņojot, ka viņiem būs visas tās pašas priekšrocības, kādas nu NHS kovid papīrs dod. Tas izskanēja ceturtdien no vēl viena britu lorda – ir tur tāds švakcīnu ministrs – Nadhim Zahawi. Savā uzrunā viņš atzīmēja to, ka kovid pasēm esot liela nozīme, lai apturētu vīrusu un mudināja visiem lielajiem biznesiem un iestādēm pieņemt lietošanā šo mājas ‘veselības  sertifikātu’ klientu drošībai. NHS aplikāciju var izmantot, lai apstiprinātu statusu vai negatīvus testu rezultātus. Visa šī nemitīgā tieksme kontrolēt un sadalīt cilvēkus pa statusiem vēlreiz pierādīja sevi šajā situācijā, kad arī parastu šķidrumu saņēmušie tiek ieskaitīti turpat, kur pilnībā potētie. Tas neiet kopā ne ar kādu loģiku, taču ministrs to kopumā atkārtoja divas reizes.

 Bet tas neattiecas uz visiem – tie, kas piedalījušies Novavax klīniskajos pētījumos, piemēram, britu salās netiek atzīti par derīgiem, jo tur šī pote vēl nav apstiprināta. Par to ministram sūdzējās leiboristu partijas pārstāve Rupa Huq – kārtējā britu lēdija – saskaņā ar viņas teikto, vairāki no šiem dalībniekiem jau esot saņēmuši draudu ziņas no tās pašas NHS, it kā viņi būtu vakcīnu noliedzēji un viņi nav piekļuves tām izpriecām, kas pieejamas tiem britiem, kas saņēmuši placebo poti citos klīniskajos pētījumos, bet tik un tā skaitās pilnībā potēti.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Savukārt Novavax dalībnieki pat nevar dabūt UK apstiprinātu poti, jo iesaistījušies šajos citos testos. Britu salās notiekošā sertifikātu uztiepšana ir nokaitinājusi ļoti daudzus – tas pats Zahawi vēl februārī izteicās par to, ka tas būtu diskriminācija, tači jau aprīlī mainīja toni un paziņoja, ka tās vairs nebūs diskriminējošas, ja tās lietoas arī tie, kam būs negatīvs tests.

Visa šī situācija ar sertifikātiem, dažādu pošu nesaderību, placebo substances atzīšana par vakcīnu uz papīra, izņēmumi vieniem un aizliegumi citiem tikai lieku reizi demonstrēt to, cik grandiozs ir šovs. Un otra lieta – jau sen rodas jautājums, kas vispār pārvalda Britu salas un kas tie par politiķiem, vai britu salas tagad pašas ir kolonija?

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
No Comments

Leave A Comment