Trending News

Nenovērtētā pandēmija: Par muļķības bīstamo izplatību

Pārdomas par to, cik liela nozīme jo īpaši šobrīd ir spējai pacelties pāri galveno plašsaziņas līdzekļu propagandas ietekmei

2021. gada 3. martā / peymani.de

Jau veselu gadu visi vairs runā tikai par kovidu. Ideoloģiskās apstrādes mašīnas mums katru dienu ziņo, ka no draudošās izmiršanas mēs varot izbēgt, vienīgi akceptējot nebeidzamos brīvības aizliegumus, ko mums noteic. Lai gan 99,9 % no 7,8 miljardiem zemes iedzīvotāju nekļūs par vīrusa upuriem, valdošie pārāk iemīlējušies paši savā kundzības modelī, lai to atkal izlaistu no rokām.

Pirms kovida apstulbošanas industrija mums centās iepotēt, ka mēs varot radīt labāku, tīrāku pasauli, ja atsacīsimies no plastmasas maisiņiem, siltuma dzinējiem un kodolenerģijas. Protams, ka dabas aizsardzība ir laba lieta, tomēr mūsu platuma grādos to skaits, kas savus plastmasas maisiņus utilizē, tos izmetot ūdeņos, ir diezgan pārredzams. Automašīnu dzinēji vēl nekad nav ražoti tik mazam degvielas patēriņam un ar tik maz izmešiem kā tagad. Un kodolstaciju atslēgšana, iespējams, dažam labam ļaus saldāk gulēt, toties dabai gan tā nodara lielu postu. Tāpat vēl paies laiciņš, līdz mūsu rīcībā būs uzticamas, inteliģentas alternatīvas elektroenerģijas ieguvei.

Aizvien biežāk sapārojas diletantisms ar ideoloģiju. Valdībā ir aprobežoti cilvēki, kuriem aprobežoti cilvēki palīdz valdībā iegūt vairākumu, pateicoties kuram viņi ražo politiku aprobežotiem cilvēkiem.

Tāda ir mūsdienu “demokrātijai” piemītošā loģika, jo šīs valsts pārvaldes formas dabā ir tas, ka virsroku gūst lielākie muļķi.

Šo fenomenu pietiekami bieži aprakstījuši — ne tikai sengrieķi.

Pie ieguvējiem pieder arī bezkauņas. Tie iekaro vadošās pozīcijas politikā, ekonomikā un sabiedrībā. Pat sportā un kultūrā tie iekļūst. Gana bieži viņu rīcībā ir naudīgas asociācijas un tīmekļi, kas darbojas ar absurdo ‘nevalstiskas organizācijas’ nosaukumu. Savos forumos un mītiņos viņi izgudro aizvien jaunus plānus savas peļņās palielināšanai, pašu varas nostiprināšanai un pašu ideoloģijas izplatīšanai.

Tikmēr pakļautie aplaudē, jo nesaskata to, ko būtu viegli ieraudzīt, ja vidējais inteliģences līmenis būtu augstāks. Nav zāļu pret muļķību. Vēlēšanās vakcinēt pasauli pret muļķību mūžam paliks tikai sapnis. Pat tad, ja tas būtu medicīniski iespējams, nekas jau nemainītos, jo valdošie zinātu, kā to novērst. Jo nekas politiskajai un ekonomiskajai “elitei” nebūtu bīstamāks kā apgaismoti, inteliģenti pilsoņi.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Ar tiem dažiem miljoniem visā pasaulē, kas viņu rīcībai redz cauri, viņi tiek galā viegli*. Pietiek pret viņiem sarīdīt muļķus. Vislabāk muļķus sarīdīt pret tiem, kas liek lietā 21. gadsimta iespējas — tie ir daudzie Brīvie autori, kas ar saviem blogiem, publikācijām, podraidēm un video cenšas apgaismot. Tas, kas indivīdam vēl pirms desmit gadiem nebija iespējams, proti, apgādāt miljoniem cilvēku ar informāciju, nu jau sen vairs nav masu mediju privilēģija. Valdošo reakcija uz šīm briesmām — kara pieteikums izglītībai. T. s. “sniegpārsliņu paaudzē” [Generation Snowflake — līdz šim neredzēti jūtīgi cilvēki, kas katrs sevi pārspīlēti uztver kā vienreizīgu un saudzējamu, viegli apvainojas un ir mazāk elastīgi kā iepriekšējās paaudzes; tulk. piez.] ir redzami pirmie šī darba augļi.

Brīvie autori nestrādā slepenajā dienestā, gandrīz visi mūsu darba pamatā esošie materiāli ir publiski pieejami dokumenti

Tik tiešām vairums līdzskrējēju ir galvenokārt nekompetenti. Viņi ir pārāk ērti, pārāk maz jūtas personiski skarti vai — labākajā gadījumā — vienkārši ir pārāk aizņemti, lai informētos vai pat organizētos. Tikai tad, kad pie durvīm jau klauvē nepatikšanas, kas izriet no profesionālās politikas, viņi aktivizējas. Gluži saprotams — kurš gan vēlas, lai viņam kaimiņos uzceltu patvēruma meklētāju sociālo māju vai terases priekšā noliktu vēja ģeneratoru?! Toties kovids gan jau sen iekļuvis ikvienā viesistabā.

Un aitiņas joprojām paklausīgi saka “Bēēē”, jo politikas un mediju augstākā līmeņa garīdzniecība viņus jau mēnešiem ilgi nostādījusi ierindā saskaņā ar šo jauno valstisko reliģiju.

Tik tiešām var uznākt izmisums! Neviens no mums, Brīvajiem autoriem, nestrādā slepenajam dienestam, un gandrīz visi mūsu darba pamatā esošie materiāli ir publiski pieejami dokumenti, ko var viegli pārbaudīt, izmantojot vienkāršus vaicājumus pārlūkprogrammās un dažus peles klikšķus, turklāt pietiekami bieži pat bez svešvalodu zināšanām. Nekad nav bijis vienkāršāk informēties, nekad agrāk gan arī informācijas plūsma nav bijusi tik nepārskatāma. Protams, ka ir “melnās avis” un indivīdi ar novirzēm, kā jau visās sfērās, taču vairums Brīvo autoru savu darbu veic ļoti nopietni. Bieži turklāt bez atalgojuma. Taču viņu ziņas sasniedz pilsoņus, kas vēl aizvien tic tiem, kuri jau tūkstošreiz melojuši. Mjā, tā ir ar to inteliģenci. Arī no mācīšanās viedokļa nav itin nekāda ieguvuma. Kamēr visur brīdina par koronavīrusu, patiesībā muļķība ir vislielākais apdraudējums. Tā ir lipīgāka par visbīstamāko vīrusu, toties reti kad tieši izraisa nāvi. Varbūt tāpēc to tik ļoti novērtē par zemu. Cik muļķīgi!

Ramin Peymani, 22.02.2021.

!!! MaināmPasauli uzsver, ka pārpublicējam šo viedokļa rakstu tā tematiskā svaiguma un idejiskā trāpīguma dēļ. No savas puses vēlamies piebilst trejas lietas:

Pirmkārt, mēs ticam, ka situācija Latvijā kopumā ir labāka, nekā autors to izjūt Vācijā, jo redzam, ka mūsu vidū ir ļoti, ļoti daudz gaišu un inteliģentu cilvēku, un šīs inteliģences līmenis nebūt nekorelē ar oficiālās izglītības līmeni. Tāpat mēs nevienu konkrētu savu līdzcilvēku netiesājam par muļķi, jo apzināmies, ka ikkatram ir savi iemesli, savs ceļš ejams, un kopainā sava loma jāizpilda. Aicinām arī mūsu lasītājus un domubiedrus lieki netīksmināties pašiem par savu gudrību uz citu šķietamās muļķības fona. Vienlaikus mēs atzīstam, ka raksts mums šķiet trāpīgs, jo kopumā, virspusēji raugoties no to viedokļa, kas “redz cauri viņu rīcībai”, muļķības kā sērgas izplatība ir diezgan pamanāma. 

Otrkārt, vietām un reizēm šajā kontekstā vārdu “muļķība” var aizstāt ar “tīša nelietība”. 

Treškārt*, mūsuprāt viņi nemaz vairs tik viegli netiek galā.

Tulkojusi un sagatavojusi Lauma Tjuniņa

Avots: https://peymani.de/die-unterschaetzte-pandemie-von-der-gefaehrlichen-ausbreitung-der-dummheit/

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment