Trending News

NEPL patvaļīgā shēma atmaskota

Šeit iespējams noklausīties spraigu telefonsarunu, kur atklājas, ka Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome – NEPL, Latvijas televīzijai un Latvijas radio ir viena saskaņota juridiski absurda argumentācija, lai patvaļīgi liegtu Rīgas domes deputātu kandidātiem izmantot bezmaksas piešķirto raidlaiku. To pat varētu kvalificēt, kā sava dienesta stāvokļa apzināti ļaunprātīgu izmantošanu vai galēju juridisku nekompetenci. Telefonsarunā tas viss uzskatāmi atklājās.

Šāds NEPL un viņu uzraugāmo iestāžu saskaņots lēmums ir nodarījis visiem deputātu kandidātiem kopā naudā izmērāmu kaitējumu. Ja pieņemam ka televīzijas reklāma maksā 50 eur sekundē, bet radio reklāma 50 eur par 1 rullīti tad tie ir

kopumā vairāk nekā 1 miljons EUR.

Tomēr nav runa tikai par naudu. Ir saprotams, ka mazās partijas nespēs savākt tik lielu naudu un tādēļ kaitējums būs nevis naudā sīkpartijām, bet faktiskais kaitējums būs sabiedrībai, jo tā netiks informēta par visu deputātu kandidātu idejām un priekšlikumiem.

Ir skaidrs, ka mazās partijas nevis tad būs spiestas ieguldīt miljonu no sevis, bet vienkārši tās neko nevarēs izdarīt, jo viņām tādas naudas nav. Tas nozīmē, ka galarezultātā cietīs sabiedrība.

Tādējādi NEPL pārvērš priekšvēlēšanu cīņu no ideju cīņas par naudas cīņu. Kā zināms visas lielās partijas pašas sev 7 kārtīgi palielināja finansējumu, tādēļ viņiem nav tik svarīgi saņemt vēl papildus raidlaiku. Saeimā ievēlētās partijas par to necīnās, bet drīzāk šo pretlikumību organizē, ar mērķi, lai citi nedabūtu raidlaiku vispār. 

Kā jau ziņojām iepriekš šis lēmums tika pārsūdzēts tiesā un jau tuvākajā laikā ir jābūt tiesas lēmumam. Tiesai lūgts uzlikt par pienākumu LTV un Latvijas radio izpildīt patvaļīgi ignorētās likuma normas.

Telefonsarunā Jānis Pļaviņš 13 minūtes visādos veidos prasa pamatojumu NEPL juristei Dace Melbārzdei – tā arī atklājas vairāk šīs patvaļas detaļas.

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment