Trending News

Par 118 521 eiro mainīs iedzīvotāju uzvedību

Cik daudzi ievēroja tādu notikumu pagājušās nedēļas ceturdienā? Proti, MK ceturtdien atbalstīja Ekonomikas Ministrijas  lūgumu no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” piešķirt finansējumu 118 521 eiro apmērā. EM plāno slēgt līgumu ar SIA “McCann Rīga” par informēšanas kampaņu saistībā ar drošu tirdzniecību un iedzīvotāju paradumu maiņu par kopējo summu 118 521 eiro.

Par to pirms dažām dienām rakstīja vietējie mediji. Uzmanīgi iepazīsimies ar dažiem atslēgas punktiem, kas tie ir par neparedzētiem gadījumiem un par ko tiks maksāts konkrētai PR kompānijai.

Iedzīvotāju paradumu un uzvedības maiņa ir ilgtermiņa komunikācijas lielākais izaicinājums jebkurā nozarē, skaidro EM.

Ņemot vērā sabiedrības ierobežojumus pandēmijas laikā, kas darbojas kopš 2020. gada 12. marta, īpaši plašus ierobežojumus tirdzniecībā, kas skar ikvienu Latvijas iedzīvotāju neatkarīgi no vecuma un dzīvesvietas, neprognozējamiem Covid-19 vīrusa infekcijas tālākiem uzliesmojumiem vai attīstības scenārijiem, nepieciešama vienota pieeja valstiskā līmenī valsts pārvaldes iestāžu komunikācijai ar sabiedrību.

Pašlaik ir īpaši svarīgi atgādināt un izglītot gan tirgotājus, gan iedzīvotājus par sekām, kādas var iestāties, neievērojot valdības pieņemtos un epidemiologu rekomendētos noteikumus, un skaidrot riskus, kas pastāv tirdzniecības vietās.

Turklāt jāveic ne tikai informēšanas funkcija valstiskā mērogā, bet arī jāīsteno centieni mainīt iedzīvotāju uzskatus par iepirkšanos ar mērķi mainīt viņu uzvedību un iepirkšanās paradumus, uzsverot, ka iepirkšanās nav izklaide un brīvā laika pavadīšana ģimenei ar bērniem tirdzniecības vietās, uzskata EM.

Kampaņas mērķis ir izstrādāt un laika posmā no šā gada marta līdz 30. jūnijam īstenot intensīvu integrētas komunikācijas sociāli orientētu kampaņu par drošas tirdzniecības nosacījumiem.

Tā skaidro Ekonomikas ministrija un tā to pasniedz vietējā prese. Tagad atliek jautājums, ko tas īsti nozīmē. Bet to var saprast tikai tad, ja pārzina Lielā Restarta koncepciju. Kam tad visu šo gadu ir gatavota sabiedrība, kāpēc ir vajadzīgi lokdauni, distancēšanās un visi bezjēdzīgie aizliegumi? Protams, bezjēdzīgi tie ir no vīrusu apkarošanas viedokļa, taču tie kļūst ļoti jēdzīgi tad, ja izprot to patieso nolūku. Un šajā vēstījumā tas ir pateikts tieši un atklāti – tas ir cilvēku uzvedības maiņa. Citiem vāŗdiem sakot – dresūra. Jo nav nekādas loģiskas un zinātniski -epidemioloģiskas vajadzības drūzmēties rindās, tad ievērot 2 metrus, iet pa nozīmētām līnijām, pirkt tikai tos produktus, ko vara atļauj un darīt citas absurdas lietas.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Taču tam ir cits pamatojums un tas atklāj ļoti dziļu un globālu plānu – izmainīt cilvēku dzīves un ieradumus līdz nepazīšanai, atradināt viņus no ierastā patēriņa, samazināt ienākumus un pieradināt pie tā, ka var nopirkt tikai pašu nepieciešamāko. Tieši tā tas bija pēdējos dažus mēnešus arī pie mums. Un šeit ir skaidri pateikts, ka iepirkšanās un brīvā laika pavadīšana ar ģimeni un bēŗniem vairs nebūs izklaide, kā tas bija agrākos laikos. Saskaņā ar Restarta plāniem, nekāda izklaide arī nav paredzēta.

Viss tas, ko šeit vēsta EM, ir precīzi no Klausa Švāba grāmatām un ideoloģijas – salauzt cilvēku vecos ieradumus un izdresēt no viņiem ‘jaunos normālos’. Tagad šim nolūkiem tiks veikta vēl īpaša propagandas kampaņa par gandrīz 120 tūkstošiem eiro. Tā visa nolūks ir panākt aizvien lielāku paklausību varai un atsvešināšanos no apkāŗtējiem cilvēkiem, samazināt iespējas kaut kur doties ar ģimeni un vispār justies kā cilvēkiem. Vai gan iespējams vēl skaidrāk demonstrēt to, ko viņi mums ir sagatavojuši? Tad, kad tika grauta PSRS, vispirms tika samazināts patēriņš, ieviešot mākslīgo deficītu un rindas pie veikaliem. Tagad, brūkot kapitālismam, ir tas pats – mākslīga patēriņa samazināšana un iepirkšanās apgrūtināšana kā tāda. Kāpēc tas ir vajadzīgs – atcerieties vēsturi un Jūs sapratīsiet nākotnes procesus, ja cilvēki to pieļaus.

A. Vasiļevskis

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment