Trending News

Par bērniem, psihopandēmiju un vārda brīvību

2021. gada 23. martā / MaināmPasauli

Daudzinot vārda brīvību, nupat tapusi vispamanāmākā Latvijas ārsta allopāta Pētera Apiņa un pediatra homeopāta Edgara Medņa saruna videoierakstā. Mediķi savā sarunā atklāj to, par ko galvenajiem plašsaziņas līdzekļiem netīk stāstīt — cilvēku brīvības aizliegumu graujošo ietekmi uz mūsu visu nākotni — mūsu bērniem un pusaudžiem.

Kopš izsludināta “pandēmija”, viens no dzirdamākajiem valdības reakcijas — ieviesto cilvēku brīvības aizliegumu — kritiķiem bijis Pēteris Apinis, latviešu ārsts un Latvijas Ārstu biedrības valdes loceklis. Jau septembrī viņš publiski norādīja, ka t.s. Covid pandēmija ir “globāla aizraušanās”; ka vairumam ar Covid simptomiem nomirušo cilvēku liktenīgs bijis viņu sliktais vispārīgais veselības stāvoklis, un ka par maz tiek darīts, lai veicinātu veselīgu cilvēku dzīvesveidu.

Diemžēl viņa viedoklis netika plaši sadzirdēts, — tas vienkārši nav bijis vēlams, jo būtu traucējis Latvijas koloniālajai administrācijai uzdoto plānu īstenošanai. Iespējams, ka šī iemesla dēļ arī paša Pētera Apiņa paustais viedoklis par situācijas apstākļiem un labākajām rīcības metodēm laika gaitā ir bijis svārstīgs.

Katrā ziņā pirmdien, 22. marta vakarā, savā FB profilā Dr. Apinis publicēja ļoti vērtīgu interviju ar Āgenskalna privātklīnikas pediatru, homeopātu Dr. Edgaru Medni, kurš savukārt savā publiskajā darbībā ir spēris soli tālāk nekā Apinis, klaji apšaubot pandēmijas klātbūtni un publicējot meinstrīmam galēji neizdevīgo informāciju, ka visa pandēmija balstās uz krāpnieciski lietotiem PCR testiem.

Lūk, arī intervijas videoieraksts:

Intervijas tapšanu ar Medni pats Apinis komentē šādiem spēcīgiem vārdiem:

“Pediatrs EDGARS MEDNIS ir homeopāts, vada Āgenskalna klīniku. Esmu vērojis viņa aktivitātes, lasījis viņa viedokli –, un bieži vien – tas nu nekādi nav sakritis ar manējo. Vēl vairāk — mums ir domstarpības.

Esmu allopāts, un nekad neesmu nozīmējis nevienu homeopātisku līdzekli. Taču tas neliek man noliegt homeopātiju, ja es to nesaprotu. Lai vispār kaut ko mācītos, sākotnēji jābūt atziņai, ka Tu gauži maz ko zini.

Ārsts, kardiologs, docents Andris Skride (ļoti zinošs kolēģis), kurš apstākļu sakritības dēļ nonācis Saeimā un nu ieņem Saeimas Sociālo un darblietu komisijas priekšsēdētāja posteni ar atbilstoši cienījamu algu, pēkšņi paziņoja, ka Āgenskalna klīnika slēdzama, Edgars Mednis no medicīnas dzenams prom, jo neatbalsta vispārpieņemtus viedokļus medicīnā par maskām un vakcīnām. Pēc tam kolēģis Andris Skride iesniedza pieteikumu policijā un (cik nojaušams) Veselības inspekcijā.

Saņem jaunāko, lai būtu tuvāk īstenībai!

Ar šādu rīcību Andris Skride lika man uzmeklēt Āgenskalna klīniku, aprunāties ar kolēģi Edgaru Medni, ierakstīt mūsu sarunu filmiņā un nodot skatītājiem facebookā. Patiesībā jau Andris Skride uztaisīja fantastisku reklāmu kolēģim Mednim, kuru, iespējams, tagad apmeklēs ļoti daudz pacientu.”

Ārsts Andris Skride Āgenskalna klīnikai uzēdies bija jau janvārī. Klajā nākušais buklets par PCR testiem, ko ne tikai Dr. Mednis, bet vēl daudzi citi marta sākumā izplatīja sociālajos tīklos, Skride izmantojis kā ieganstu pieteikumam policijā.

Edgars Mednis komentē (FB, Āgenskalna klīnika, 16.03.2021.): "Vai tiešām deputāts Skride vēlas, lai policija cenzē viedokli? Vai tas gadījumā nav ceļš uz diktatūru un policejisku valsti? Ja tā, tad tas ir ceļš uz nekurieni. Tikai tad to nevajag saukt par demokrātiju. Un vai gadījumā tā nav klaja deputāta varas demonstrācija un dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana? Un, iespējams, arī to var saukt par mobingu, jo tas jau ir otrais gadījums, kad godājamais Skrides kungs mēģina cenzēt viedokli un savu ambīciju realizācijai izmanto valsts represīvo aparātu. Pirmajā gadījumā tā bija Veselības inspekcija, tagad — Valsts policija. Ne Veselības inspekcijas, ne arī Valsts policijas kompetencē, šķiet, neietilpst viedokļu un uzskatu cenzūra. Bet tas jau deputātam noteikti ir labāk redzams. Un labāk zināma lietu kārtība. Bet, kā jau minēju, vārda brīvību Latvijā vēl neviens nav atcēlis."

Cilvēku brīvibas vārdā MaināmPasauli šodien arī pateicas Dr. Pēterim Apinim par vakar sperto soli — publisko iestāšanos par tik ļoti nepieciešamo un šobrīd galēji apdraudēto vārda brīvību. Jo Dr. Apinis savu ierakstu FB noslēdz ar šādiem vārdiem: “Divi citāti, kam es uzticos un pateicoties kam tapa šī intervija —

“Es nepiekrītu tam, ko jūs sakāt, taču līdz nāvei aizstāvēšu jūsu tiesības to teikt.”

(Rakstniece Evelina Beatrise Hola)

“Brīvība ir tiesības teikt cilvēkiem to, ko viņi nevēlas dzirdēt. Jo vairāk sabiedrība novirzās no šīs patiesības, jo vairāk ienīdīs tos, kas to saka.”

(Džordžs Orvels)
Gadījumam, ja kāds vēl šaubās par vārda brīvību, atgādināsim: Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 10. panta pirmajā daļā ir noteikts, ka ikvienam ir tiesības brīvi paust savus uzskatus. LR Augstākās tiesas Senāts savā Civillietu departamenta 2005. gada 26. janvāra spriedumā lietā Nr. SKC-41 piebildis, ka minētie konvencijas "normas nosacījumi saskana arī ar "Likuma par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem" 1. pantu; šīs tiesības ietver uzskatu brīvību un tiesības saņemt un izplatīt informāciju un idejas bez īpašas iejaukšanās no valsts institūciju puses [...]." Augstākā tiesa skaidri norāda arī to, ka brīvi publiski paustam viedoklim nav jābūt patiesam, tas ir subjektīvs un līdz ar to drīkst būt pat kļūdains.

Padomāsim — it īpaši ņemot vērā to, ka viedoklis drīkst būt arī kļūdains, — kāpēc lai zināmas sistēmas struktūras tik ļoti censtos novērst tā paušanu..?

L. Tjuniņa

Share With:
Rate This Article
Comments

Leave A Comment